Co je to?
Definice výrazu Ringette. Co znamená odborný pojem Ringette z kategorie Sport?

Co to je Ringette? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ringette

Ringette je název sportu, který hrají ženy. Jedná se o sport kolektivní, podobný lednímu hokeji. Hrají dvě družstva se šesti hráčkami, z nichž jedna je brankářka. Branky i ledová plocha jsou stejné jako u ledního hokeje. Hraje se však gumovým kroužkem, do kterého se prostrkuje hůl.
Pravidla podobně jako v basketbalu zakazují hrát tělem a po každé polovině minuty akce musí přijít střelba. V útočné třetině smějí být jen tři hráčky týmu a žádná hráčka nesmí s kroužkem přejet všechny čáry. Hra je poměrně rychlá a na rozdíl od hokeje bezpečná, nevyžaduje velkou sílu. Ringette je oblíbeno především v Kanadě, hraje se také v USA a v evropských severských zemích a dalších.


Co je to Ringette? Význam slova, termín, Definice výrazu Ringette. Co znamená odborný pojem Ringette z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ringette s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ringette je v kategorii Sport

Klíčová slova: termín, přesný výraz, vysvětlení, co to je, Sport, význam pojmu, synonymum, co je to Ringette?, heslo, slovník, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, přesný význam, wiki, názvosloví, slovo


Pojem Ringette je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ringette?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ringette je kolektivní sport připomínající lední hokej a určený ženám.
Hraje se na kluzišti pro lední hokej a na stejné branky, na tři dvacetiminutové třetiny, s brankářkou a pěti hráčkami v poli. Hlavní rozdíl proti hokeji je v tom, že nehraje s pukem, ale s gumovým kroužkem o vnějším průměru 16,5 cm a vnitřním průměru 10 cm, kterým se prostrkuje rovná hůl. Z basketbalu si ringette vzalo zákaz hraní tělem a nutnost ukončit akci do půl minuty střelbou. V útočné třetině mohou být zároveň nejvýše tři hráčky z každého týmu. Je nutné kombinovat: pokud jedna hráčka přejede s kroužkem přes všechny čáry, píská se postavení mimo hru. Protože kroužek se kontroluje lépe než puk, je hra rychlejší a techničtější než lední hokej, navíc nehrozí takové nebezpečí úrazu. Hodí se i pro školní tělocvik, protože pravidla umožňují zapojení do hry i slabším členkám kolektivu.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Ringette ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ringette ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Ringette ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ringette ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ringette na Youtube

Najít výraz Ringette ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ringette například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ringette? resp. co se skrývá pod slovem Ringette? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ringette, odpověď na dotaz co je to Ringette?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Čobolák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.