Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ringette. Co znamená pojem Ringette z kategorie Sport?

Co je Ringette? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ringette

Ringette je název sportu, který hrají ženy. Jedná se o sport kolektivní, podobný lednímu hokeji. Hrají dvě družstva se šesti hráčkami, z nichž jedna je brankářka. Branky i ledová plocha jsou stejné jako u ledního hokeje. Hraje se však gumovým kroužkem, do kterého se prostrkuje hůl.
Pravidla podobně jako v basketbalu zakazují hrát tělem a po každé polovině minuty akce musí přijít střelba. V útočné třetině smějí být jen tři hráčky týmu a žádná hráčka nesmí s kroužkem přejet všechny čáry. Hra je poměrně rychlá a na rozdíl od hokeje bezpečná, nevyžaduje velkou sílu. Ringette je oblíbeno především v Kanadě, hraje se také v USA a v evropských severských zemích a dalších.


Co je to Ringette? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ringette. Co znamená pojem Ringette z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Ringette se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: terminus technicus, popis, slovo, terminologie, význam slova, sport, co to je, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, co je to Ringette?, pojem, definice, termín, synonymum, co znamená, definice pojmu, slovník


Pojem Ringette je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ringette?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ringette je kolektivní sport připomínající lední hokej a určený ženám.
Hraje se na kluzišti pro lední hokej a na stejné branky, na tři dvacetiminutové třetiny, s brankářkou a pěti hráčkami v poli. Hlavní rozdíl proti hokeji je v tom, že nehraje s pukem, ale s gumovým kroužkem o vnějším průměru 16,5 cm a vnitřním průměru 10 cm, kterým se prostrkuje rovná hůl. Z basketbalu si ringette vzalo zákaz hraní tělem a nutnost ukončit akci do půl minuty střelbou. V útočné třetině mohou být zároveň nejvýše tři hráčky z každého týmu. Je nutné kombinovat: pokud jedna hráčka přejede s kroužkem přes všechny čáry, píská se postavení mimo hru. Protože kroužek se kontroluje lépe než puk, je hra rychlejší a techničtější než lední hokej, navíc nehrozí takové nebezpečí úrazu. Hodí se i pro školní tělocvik, protože pravidla umožňují zapojení do hry i slabším členkám kolektivu.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Ringette ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Ringette ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ringette ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ringette ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ringette ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Ringette ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ringette například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ringette? resp. co se skrývá pod slovem Ringette? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ringette, odpověď na dotaz co je to Ringette?. Víte např. kdo to je Guvernér? Znáte a víte kdo je Isla Fisher? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Ringette i v jiné sekci než je kategorie sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.