Co je to?
Definice výrazu Ringette. Co znamená odborný pojem Ringette z kategorie Sport?

Co to je Ringette? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ringette

Ringette je název sportu, který hrají ženy. Jedná se o sport kolektivní, podobný lednímu hokeji. Hrají dvě družstva se šesti hráčkami, z nichž jedna je brankářka. Branky i ledová plocha jsou stejné jako u ledního hokeje. Hraje se však gumovým kroužkem, do kterého se prostrkuje hůl.
Pravidla podobně jako v basketbalu zakazují hrát tělem a po každé polovině minuty akce musí přijít střelba. V útočné třetině smějí být jen tři hráčky týmu a žádná hráčka nesmí s kroužkem přejet všechny čáry. Hra je poměrně rychlá a na rozdíl od hokeje bezpečná, nevyžaduje velkou sílu. Ringette je oblíbeno především v Kanadě, hraje se také v USA a v evropských severských zemích a dalších.


Co je to Ringette? Význam slova, termín, Definice výrazu Ringette. Co znamená odborný pojem Ringette z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ringette s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ringette patří do kategorie Sport

Klíčová slova: Sport, Sport, synonymum, termín, popis, pojem, slovo, terminus technicus, co to je, slovník, co je to Ringette?, význam, význam slova, lexikon, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Ringette je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ringette?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ringette je kolektivní sport připomínající lední hokej a určený ženám.
Hraje se na kluzišti pro lední hokej a na stejné branky, na tři dvacetiminutové třetiny, s brankářkou a pěti hráčkami v poli. Hlavní rozdíl proti hokeji je v tom, že nehraje s pukem, ale s gumovým kroužkem o vnějším průměru 16,5 cm a vnitřním průměru 10 cm, kterým se prostrkuje rovná hůl. Z basketbalu si ringette vzalo zákaz hraní tělem a nutnost ukončit akci do půl minuty střelbou. V útočné třetině mohou být zároveň nejvýše tři hráčky z každého týmu. Je nutné kombinovat: pokud jedna hráčka přejede s kroužkem přes všechny čáry, píská se postavení mimo hru. Protože kroužek se kontroluje lépe než puk, je hra rychlejší a techničtější než lední hokej, navíc nehrozí takové nebezpečí úrazu. Hodí se i pro školní tělocvik, protože pravidla umožňují zapojení do hry i slabším členkám kolektivu.

Pro více informací o heslu Ringette zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Ringette ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ringette ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ringette ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ringette ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Ringette ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ringette ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ringette například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ringette? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ringette? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ringette, odpověď na dotaz co je to Ringette?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Čobolák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.