Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ringette. Co znamená odborný pojem Ringette z kategorie Sport?

Co je to Ringette? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ringette?

Ringette je název sportu, který hrají ženy. Jedná se o sport kolektivní, podobný lednímu hokeji. Hrají dvě družstva se šesti hráčkami, z nichž jedna je brankářka. Branky i ledová plocha jsou stejné jako u ledního hokeje. Hraje se však gumovým kroužkem, do kterého se prostrkuje hůl.
Pravidla podobně jako v basketbalu zakazují hrát tělem a po každé polovině minuty akce musí přijít střelba. V útočné třetině smějí být jen tři hráčky týmu a žádná hráčka nesmí s kroužkem přejet všechny čáry. Hra je poměrně rychlá a na rozdíl od hokeje bezpečná, nevyžaduje velkou sílu. Ringette je oblíbeno především v Kanadě, hraje se také v USA a v evropských severských zemích a dalších.


Co je to Ringette? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ringette. Co znamená odborný pojem Ringette z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Ringette se nachází v sekci sport

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, heslo, slovník, formulace, odborné názvosloví, Ringette, slovo, pojem, popis, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, přesný význam, význam slova, sport, termín


Pojem Ringette je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ringette? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ringette je kolektivní sport připomínající lední hokej a určený ženám.
Hraje se na kluzišti pro lední hokej a na stejné branky, na tři dvacetiminutové třetiny, s brankářkou a pěti hráčkami v poli. Hlavní rozdíl proti hokeji je v tom, že nehraje s pukem, ale s gumovým kroužkem o vnějším průměru 16,5 cm a vnitřním průměru 10 cm, kterým se prostrkuje rovná hůl. Z basketbalu si ringette vzalo zákaz hraní tělem a nutnost ukončit akci do půl minuty střelbou. V útočné třetině mohou být zároveň nejvýše tři hráčky z každého týmu. Je nutné kombinovat: pokud jedna hráčka přejede s kroužkem přes všechny čáry, píská se postavení mimo hru. Protože kroužek se kontroluje lépe než puk, je hra rychlejší a techničtější než lední hokej, navíc nehrozí takové nebezpečí úrazu. Hodí se i pro školní tělocvik, protože pravidla umožňují zapojení do hry i slabším členkám kolektivu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Ringette ve Wikizdrojích

Hledat pojem Ringette ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Ringette na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ringette ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ringette ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ringette ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ringette například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ringette? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ringette? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ringette, odpověď na dotaz co je to Ringette?. Víte např. kdo to je Alfred Rosenberg? Znáte a víte kdo je Barbora Mottlová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ringette v jiné sekci než sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.