Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Co je to Chlorela? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chlorela

Chlorela (chlorela) je jeden z nejstarších organismů. Tato jednobuněčná sladkovodní řasa byla objevena v roce 1890, ale jako zdroj živin byla prozkoumávána až ve 20. století. Využití jejích živin lidským tělem bránila pevná buněčná stěna. Technologii, která umožnila využití této řasy, vyvinuli japonští vědci.
Chlorela obsahuje velké množství živin, například chlorofyl, jedná se i o detoxikační prostředek. Příznivě ovlivňuje většinu procesů v lidském těle. Snadno se pěstuje a rychle se množí, proto je považována za potravinu budoucnosti.


Co je to Chlorela? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Chlorela doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chlorela se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, wiki, terminus technicus, pojem, formulace, význam slova, slovník, synonymum, Chlorela, lexikon, Jídlo, vysvětlení, popis, heslo, definice, definice pojmu, terminologie, přesný význam


Pojem Chlorela je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chlorela? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas známých od roku 1890. Popsal ji mikrobiolog M. W. Beijerinck. Organizmy nerozeznatelné od Chlorelly (dnes označované za Acritarcha) žily na Zemi již v prekambriu před cca 1,5 miliardy lety. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje vysoké množství chlorofylu.

Řasa chlorela

Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay
Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Chlorela zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Chlorela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Chlorela ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chlorela ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Chlorela na Google.cz

Hledat videa s názvem Chlorela na Youtube

Najít pojem Chlorela ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorela například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Chlorela? resp. co je to Chlorela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorela, odpověď na dotaz co je to Chlorela?. Víte např. kdo to je Copywriter? Znáte a víte kdo je Exekutor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Chlorela hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.