Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Co je to Chlorela? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chlorela

Chlorela (chlorela) je jeden z nejstarších organismů. Tato jednobuněčná sladkovodní řasa byla objevena v roce 1890, ale jako zdroj živin byla prozkoumávána až ve 20. století. Využití jejích živin lidským tělem bránila pevná buněčná stěna. Technologii, která umožnila využití této řasy, vyvinuli japonští vědci.
Chlorela obsahuje velké množství živin, například chlorofyl, jedná se i o detoxikační prostředek. Příznivě ovlivňuje většinu procesů v lidském těle. Snadno se pěstuje a rychle se množí, proto je považována za potravinu budoucnosti.


Co je to Chlorela? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chlorela s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chlorela se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, Jídlo, definice, význam slova, co je to Chlorela?, co to je, vysvětlení, přesný výraz, definice pojmu, formulace, co znamená, terminus technicus, popis, odborný výraz, heslo, Chlorela, informace, synonymum


Pojem Chlorela je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chlorela píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas známých od roku 1890. Popsal ji mikrobiolog M. W. Beijerinck. Organizmy nerozeznatelné od Chlorelly (dnes označované za Acritarcha) žily na Zemi již v prekambriu před cca 1,5 miliardy lety. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje vysoké množství chlorofylu.

Řasa chlorela

Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay
Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Chlorela ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Chlorela ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chlorela ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Chlorela ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Chlorela na Google.cz

Hledat termín Chlorela ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorela například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Chlorela? resp. jaká je definice termínu Chlorela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorela, odpověď na dotaz co je to Chlorela?. Víte např. kdo to je Herec? Znáte a víte kdo je Exekutor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.