Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chlorela. Co znamená odborný pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Co je to Chlorela? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chlorela

Chlorela (chlorela) je jeden z nejstarších organismů. Tato jednobuněčná sladkovodní řasa byla objevena v roce 1890, ale jako zdroj živin byla prozkoumávána až ve 20. století. Využití jejích živin lidským tělem bránila pevná buněčná stěna. Technologii, která umožnila využití této řasy, vyvinuli japonští vědci.
Chlorela obsahuje velké množství živin, například chlorofyl, jedná se i o detoxikační prostředek. Příznivě ovlivňuje většinu procesů v lidském těle. Snadno se pěstuje a rychle se množí, proto je považována za potravinu budoucnosti.


Co je to Chlorela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chlorela. Co znamená odborný pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Chlorela je v kategorii jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Chlorela?, terminus technicus, informace, Chlorela, význam slova, význam pojmu, popis, heslo, přesný výraz, termín, jídlo, synonymum, formulace, slovo, názvosloví, pojem, definice pojmu


Pojem Chlorela je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Chlorela?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas známých od roku 1890. Popsal ji mikrobiolog M. W. Beijerinck. Organizmy nerozeznatelné od Chlorelly (dnes označované za Acritarcha) žily na Zemi již v prekambriu před cca 1,5 miliardy lety. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje vysoké množství chlorofylu.

Řasa chlorela

Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay
Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Chlorela ve Wikislovníku

Najít slovo Chlorela ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Chlorela ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Chlorela na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chlorela ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Chlorela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorela například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Chlorela? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chlorela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorela, odpověď na dotaz co je to Chlorela?. Víte např. kdo to je Pegas? Znáte a víte kdo je Exekutor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Chlorela i v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.