Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chlorela. Co znamená odborný pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Co je to Chlorela? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chlorela

Chlorela (chlorela) je jeden z nejstarších organismů. Tato jednobuněčná sladkovodní řasa byla objevena v roce 1890, ale jako zdroj živin byla prozkoumávána až ve 20. století. Využití jejích živin lidským tělem bránila pevná buněčná stěna. Technologii, která umožnila využití této řasy, vyvinuli japonští vědci.
Chlorela obsahuje velké množství živin, například chlorofyl, jedná se i o detoxikační prostředek. Příznivě ovlivňuje většinu procesů v lidském těle. Snadno se pěstuje a rychle se množí, proto je považována za potravinu budoucnosti.


Co je to Chlorela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chlorela. Co znamená odborný pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Chlorela patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: lexikon, slovník, terminus technicus, názvosloví, heslo, synonymum, co je to Chlorela?, odborný výraz, termín, přesný výraz, terminologie, formulace, odborné názvosloví, význam slova, informace, jídlo, wiki, význam pojmu


Pojem Chlorela je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chlorela? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas známých od roku 1890. Popsal ji mikrobiolog M. W. Beijerinck. Organizmy nerozeznatelné od Chlorelly (dnes označované za Acritarcha) žily na Zemi již v prekambriu před cca 1,5 miliardy lety. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje vysoké množství chlorofylu.

Řasa chlorela

Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay
Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chlorela ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chlorela ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Chlorela na Youtube

Zkusit najít termín Chlorela ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Chlorela ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Chlorela ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorela například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Chlorela? resp. jaký je význam slova Chlorela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorela, odpověď na dotaz co je to Chlorela?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Exekutor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.