Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Co je Chlorela?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chlorela?

Chlorela (chlorela) je jeden z nejstarších organismů. Tato jednobuněčná sladkovodní řasa byla objevena v roce 1890, ale jako zdroj živin byla prozkoumávána až ve 20. století. Využití jejích živin lidským tělem bránila pevná buněčná stěna. Technologii, která umožnila využití této řasy, vyvinuli japonští vědci.
Chlorela obsahuje velké množství živin, například chlorofyl, jedná se i o detoxikační prostředek. Příznivě ovlivňuje většinu procesů v lidském těle. Snadno se pěstuje a rychle se množí, proto je považována za potravinu budoucnosti.


Co je to Chlorela? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chlorela. Co znamená pojem Chlorela z kategorie Jídlo?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chlorela s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Chlorela se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, význam slova, přesný výraz, přesný význam, jídlo, co to je, definice, slovník, význam pojmu, termín, odborný výraz, wiki, jídlo, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, slovo


Pojem Chlorela je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chlorela? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas známých od roku 1890. Popsal ji mikrobiolog M. W. Beijerinck. Organizmy nerozeznatelné od Chlorelly (dnes označované za Acritarcha) žily na Zemi již v prekambriu před cca 1,5 miliardy lety. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje vysoké množství chlorofylu.

Řasa chlorela

Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay
Doplněk stravy - řasa Chlorela zpracovaná do podoby tablet. Zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Chlorela ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Chlorela ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Chlorela na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chlorela ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chlorela na Youtube

Zkusit najít heslo Chlorela ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorela například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Chlorela? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chlorela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorela, odpověď na dotaz co je to Chlorela?. Víte např. kdo to je Karel Sabina? Znáte a víte kdo je Exekutor? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.