Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Penále. Co znamená pojem Penále z kategorie Účetnictví?

Co to je Penále? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Penále

Penále je označení pro sankci, která se uděluje v případě porušení takové povinnosti uložené zákonem. Obvykle se využívá jako postih za opoždění při platbě daně. Pokud není její platnost dodržena, zahrnuje se penále do výpočtu jako příslušenství daně. Počítá se za každý den, který následuje po datu splatnosti až do toho dne, kdy je daň zaplacena.
Pokud není penále v termínu zaplaceno, další penále už není vyměřováno. Výpočet upravuje zákon o DPH, daňový řád a zákon o místních poplatcích. Penále bývá často zaměňováno za smluvní pokutu, rozdíl je však v tom, že smluvní pokuta bývá ukládána za porušení povinností dlužníka, kdežto penále za porušení zákonných povinností.


Odborný termín, výraz, slovo Penále. Co znamená pojem Penále z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Penále sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Penále patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: synonymum, heslo, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, lexikon, Účetnictví, co to je, význam pojmu, wiki, přesný význam, co znamená, informace, vysvětlení, popis, slovo, odborné názvosloví, význam


Pojem Penále je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Penále? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Penále je sankce za porušení zákonem uložené povinnosti.
Nejčastěji se uplatňuje v případě opožděné platby daně. V případě nedodržení splatnosti se penále automaticky vypočítává jako příslušenství daně. Penále se vypočítává za každý den následující po data splatnosti až do dne platby. V případě nedodržení splatnosti penále se už další penále nevyměřuje (penále z penále).

Pro další informace o termínu Penále zkuste tyto odkazy

Najít výraz Penále na Google.cz

Zkusit najít výraz Penále ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Penále ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Penále ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Penále ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Penále ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Penále například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Penále? resp. jaká je definice slova Penále? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Penále, odpověď na dotaz co je to Penále?. Víte např. kdo to je Kulak? Znáte a víte kdo je Brašnář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Penále v jiné sekci než Účetnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.