Co je to?
Výraz, termín, definice slova Penále. Co znamená odborný pojem Penále z kategorie Účetnictví?

Co je to Penále? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Penále

Penále je označení pro sankci, která se uděluje v případě porušení takové povinnosti uložené zákonem. Obvykle se využívá jako postih za opoždění při platbě daně. Pokud není její platnost dodržena, zahrnuje se penále do výpočtu jako příslušenství daně. Počítá se za každý den, který následuje po datu splatnosti až do toho dne, kdy je daň zaplacena.
Pokud není penále v termínu zaplaceno, další penále už není vyměřováno. Výpočet upravuje zákon o DPH, daňový řád a zákon o místních poplatcích. Penále bývá často zaměňováno za smluvní pokutu, rozdíl je však v tom, že smluvní pokuta bývá ukládána za porušení povinností dlužníka, kdežto penále za porušení zákonných povinností.


Co je to Penále? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Penále. Co znamená odborný pojem Penále z kategorie Účetnictví?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Penále se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: definice, definice pojmu, lexikon, pojem, wiki, co to je, přesný význam, odborný výraz, slovník, terminologie, informace, Účetnictví, význam pojmu, význam, Účetnictví, Penále, popis, přesný výraz


Pojem Penále je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Penále?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Penále je sankce za porušení zákonem uložené povinnosti.
Nejčastěji se uplatňuje v případě opožděné platby daně. V případě nedodržení splatnosti se penále automaticky vypočítává jako příslušenství daně. Penále se vypočítává za každý den následující po data splatnosti až do dne platby. V případě nedodržení splatnosti penále se už další penále nevyměřuje (penále z penále).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Penále ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Penále ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Penále ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Penále ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Penále ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Penále ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Penále například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Penále? resp. co znamená slovo Penále? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Penále, odpověď na dotaz co je to Penále?. Víte např. kdo to je Uma Thurman? Znáte a víte kdo je Freerider? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Penále hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.