Co je to?
Definice výrazu, termínu Slaňování. Co znamená odborný pojem Slaňování z kategorie Sport?

Co je to Slaňování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Slaňování?

Slaňování je pojmenování pro spouštění osob na laně – horolezeckém nebo textilním. Toto spouštění pomocí vláknového tření je řízené. Je při něm omotáno lano kolem těla nebo se používají slaňovací brzdy.
Rychlost a brždění lze ovlivňovat pomocí tahání za volný konec lana. Síla brždění závisí také na tření nebo na změnách způsobu omotání lana (úhel opásání).


Co je to Slaňování? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Slaňování. Co znamená odborný pojem Slaňování z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Slaňování můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Slaňování je v sekci Sport

Klíčová slova: termín, význam slova, formulace, přesný význam, wiki, definice pojmu, odborný výraz, slovník, význam pojmu, slovo, terminologie, lexikon, co to je, význam, Sport, pojem, synonymum, co je to Slaňování?


Pojem Slaňování je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slaňování? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slaňování je řízené spouštění osob na textilním např. horolezeckém laně. Slaňovat lze opásáním lana kolem těla (tzv. Dülferův sed) nebo pomocí technických prostředků nazvaných slaňovací brzdy.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Slaňování ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slaňování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Slaňování ve Wikizdrojích

Najít pojem Slaňování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slaňování ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Slaňování ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Slaňování například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Slaňování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Slaňování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slaňování, odpověď na dotaz co je to Slaňování?. Víte např. kdo to je Lotr? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.