Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slaňování. Co znamená odborný pojem Slaňování z kategorie Sport?

Co je to Slaňování? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Slaňování

Slaňování je pojmenování pro spouštění osob na laně – horolezeckém nebo textilním. Toto spouštění pomocí vláknového tření je řízené. Je při něm omotáno lano kolem těla nebo se používají slaňovací brzdy.
Rychlost a brždění lze ovlivňovat pomocí tahání za volný konec lana. Síla brždění závisí také na tření nebo na změnách způsobu omotání lana (úhel opásání).


Co je to Slaňování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slaňování. Co znamená odborný pojem Slaňování z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Slaňování? s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Slaňování je v sekci sport

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, definice, význam, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, synonymum, heslo, slovník, sport, co je to Slaňování?, lexikon, formulace, slovo


Pojem Slaňování je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slaňování? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Slaňování je řízené spouštění osob na textilním např. horolezeckém laně. Slaňovat lze opásáním lana kolem těla (tzv. Dülferův sed) nebo pomocí technických prostředků nazvaných slaňovací brzdy.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Slaňování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Slaňování ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slaňování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Slaňování ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slaňování ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Slaňování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slaňování například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Slaňování? resp. co se skrývá pod slovem Slaňování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slaňování, odpověď na dotaz co je to Slaňování?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Hamoun? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.