Co je to?
Výraz, termín, definice slova Univerzita. Co znamená odborný pojem Univerzita z kategorie Školství?

Co je to Univerzita? Význam slova

Co znamená termín Univerzita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Univerzita je pojem pocházející z latiny. V doslovném překladu jde o něco všeobecného, společenského, o určité kolegium. Již dříve byly takto označovány vysoké školy s vlastní samosprávou, které zaručovaly to nejvyšší vzdělání v určitých oborech. V našich krajích jde o vysokou škol tzv. univerzitního typu, která zajišťuje nejen vzdělání, ale provádí i badatelskou a vědeckou činnost, popřípadě některé tvůrčí činnosti. Mají nejrůznější typy programů až po doktorské a jsou oprávněny k udělování i těch nejvyšších akademických titulů. Předchůdkyněmi univerzit byly antické školy, první univerzity jsou doloženy ze středověku. Nejstarší univerzitou u nás je Univerzit Karlova, po ní Univerzita Palackého v Olomouci.
Univerzitu vede rektor, kterého volí akademický senát, s ním několik prorektorů. Jako poradní orgán slouží vědecká rada, o hospodářství a správní záležitosti se stará kvestor. Univerzita se skládá z fakult, ty řídí volený děkan a několik proděkanů. Na každé fakultě působí vědecká rada a další společenství. Bakalářské studium trvá 3-4 roky, na ně navazuje 1-3leté magisterské studium a pak doktorské v délce 3 až 4 roky. Studium se dělí na ročníky a semestry. Je zakončeno obhajobou diplomové práce a státní zkouškou.


Co je to Univerzita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Univerzita. Co znamená odborný pojem Univerzita z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Univerzita je v sekci Školství

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, informace, heslo, terminologie, slovník, Školství, pojem, význam slova, formulace, termín, Školství, slovo, co to je, popis, co znamená


Pojem Univerzita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Univerzita můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Univerzita je tradiční označení samosprávné vysoké školy, která poskytovala nejvyšší stupeň vzdělání v rozmanitých oborech. V Česku je název univerzita vyhrazen vysokým školám univerzitního typu, které se věnují jak vzdělávací, tak také vědecké, badatelské nebo jiné tvůrčí činnosti, uskutečňují všechny typy studijních programů – tedy i programy doktorské – a rovněž udělují nejvyšší tituly.

Více informací o pojmu Univerzita lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Univerzita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Univerzita ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Univerzita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Univerzita na Google.cz

Zkusit najít termín Univerzita ve Wikizdrojích

Najít heslo Univerzita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Univerzita například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Univerzita? resp. co označuje slovo Univerzita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Univerzita, odpověď na dotaz co je to Univerzita?. Víte např. kdo to je Kverulant? Znáte a víte kdo je Barbora Tachecí? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Univerzita hledat i v jiných kategoriích (než Školství) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.