Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sniffing. Co znamená pojem Sniffing z kategorie Internet?

Co to je Sniffing? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sniffing

Sniffing je pojmenování speciální techniky, jejímž prostřednictvím lze odposlouchávat počítače zařazené v lokální síti. Používá se např. při diagnostikách sítí. Název pochází z anglického slova s významem čenichat, čmuchat, což naznačuje i negativní význam.
Sniffing může být zneužit crackery k získání používaných hesel a ke sledování komunikace a práce v síti – ke špionáži dat. Může tak do sítě nasadit síťové červy. Při sniffingu se často používá trojský kůň.


Co je to Sniffing? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sniffing. Co znamená pojem Sniffing z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sniffing doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sniffing se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: pojem, slovník, význam slova, terminus technicus, přesný význam, terminologie, Internet, lexikon, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, odborný výraz, co je to Sniffing?, informace, formulace, co znamená, Internet, heslo


Pojem Sniffing je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sniffing ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Sniffing ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sniffing na Youtube

Najít výraz Sniffing ve Wikislovníku

Hledat termín Sniffing na Google.cz

Najít slovo Sniffing ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sniffing například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sniffing? resp. jaký je přesný význam slova Sniffing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sniffing, odpověď na dotaz co je to Sniffing?. Víte např. kdo to je Pohrobek? Znáte a víte kdo je Sluha? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sniffing hledat i v jiných kategoriích (než Internet) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.