Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je to Alexie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alexie

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.


Co je to Alexie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alexie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, termín, lexikon, terminologie, definice, popis, přesný výraz, synonymum, formulace, co znamená, slovo, pojem, význam, odborný výraz, informace, wiki, definice pojmu, co je to Alexie?


Pojem Alexie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alexie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Alexie ve Wikislovníku

Hledat slovo Alexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Alexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alexie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Alexie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Alexie? resp. co přesně znamená slovo Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Genetik? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?