Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alexie. Co znamená odborný pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je to Alexie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Alexie

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.


Co je to Alexie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alexie. Co znamená odborný pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alexie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Alexie se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: co je to Alexie?, odborné názvosloví, synonymum, terminus technicus, definice, význam slova, význam, formulace, lexikon, názvosloví, co to je, psychologie, přesný význam, terminologie, definice pojmu, wiki, heslo, přesný výraz


Pojem Alexie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alexie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Alexie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Alexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Alexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Alexie na Youtube

Hledat slovo Alexie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Alexie? resp. jaký je význam slova Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Georg Hegel? Znáte a víte kdo je Správce daně? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?