Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je to Alexie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Alexie

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.


Co je to Alexie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Alexie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Alexie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, co je to Alexie?, terminus technicus, popis, heslo, slovník, Alexie, přesný výraz, formulace, Psychologie, definice pojmu, vysvětlení, termín, definice, význam pojmu


Pojem Alexie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Alexie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Alexie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Alexie na Google.cz

Hledat termín Alexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Alexie? resp. jaký je význam pojmu Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Ichtyl? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?