Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je Alexie? Význam slova

Co znamená termín Alexie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.


Co je to Alexie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Sepsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alexie doporučujeme sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Alexie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: Alexie, odborné názvosloví, wiki, definice, definice pojmu, slovník, lexikon, vysvětlení, význam, přesný výraz, co znamená, synonymum, přesný význam, názvosloví, co to je, termín, pojem, formulace


Pojem Alexie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Alexie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alexie ve Wikislovníku

Najít slovo Alexie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Alexie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Alexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alexie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alexie? resp. co se skrývá pod slovem Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Jan Hřebejk? Znáte a víte kdo je Správce daně? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Alexie i jinde než v sekci než v psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?