Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je to Alexie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alexie

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.


Co je to Alexie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Alexie s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alexie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: popis, Psychologie, význam pojmu, co je to Alexie?, formulace, Alexie, termín, Psychologie, odborný výraz, názvosloví, význam slova, vysvětlení, wiki, terminologie, význam, slovník, lexikon, definice pojmu


Pojem Alexie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Alexie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alexie na Google.cz

Zkusit najít výraz Alexie ve Wikislovníku

Najít termín Alexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Alexie ve Wikipedii

Vyhledat termín Alexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alexie? resp. co přesně označuje termín Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Eurohujer? Znáte a víte kdo je Státní zaměstnanec? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?