Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pomazání. Co znamená odborný pojem Pomazání z kategorie Náboženství?

Co je to Pomazání? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pomazání?

Pomazání je akt pocházející ze Starého zákona. Šlo o obřad, při kterém byl uveden kněz nebo panovník do svého úřadu. Pro pomazání se připravoval speciální olej, do kterého byly přidány vonné přísady. Pomazání znamenalo, že pomazaný získal zmocnění vykonávat příslušný úřad, pro který byl ustanoven. Do pomazaného měl vstoupit Duch Hospodina a dále vést jeho činy. Církev provádí pomazání také při obřadu křtu, pomazání se provádí u nemocných a zesnulých. Olej se maže na čelo nebo jiné části těla. Používány jsou tři druhy olejů – olej katechumenů, křižmo a olej pomazání nemocných.
Při křtu se pomazání provádí před ponořením do koupele. Jeho účelem je odehnání zlých sil a pokřtěný tak měl být připraven po stránce duchovní. Věřící v některých případech vyžadují také pomazání olejem z tzv. věčných světel, která jsou umístěna u uctívaných ostatků a ikon. Akt pomazání je typickým obřadem pravoslavné i katolické církve.


Co je to Pomazání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pomazání. Co znamená odborný pojem Pomazání z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pomazání? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Pomazání je v kategorii náboženství

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, heslo, přesný význam, terminologie, náboženství, wiki, termín, synonymum, co znamená, názvosloví, náboženství, definice pojmu, formulace, přesný výraz, slovník, odborné názvosloví, co je to Pomazání?


Pojem Pomazání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Pomazání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pomazání ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pomazání ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pomazání na Youtube

Najít pojem Pomazání ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomazání ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomazání například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená Pomazání? resp. jaký je přesný význam slova Pomazání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomazání, odpověď na dotaz co je to Pomazání?. Víte např. kdo to je Utilitarista? Znáte a víte kdo je Šimon Pánek? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Pomazání i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.