Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pomazání. Co znamená pojem Pomazání z kategorie Náboženství?

Co je Pomazání? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pomazání

Pomazání je akt pocházející ze Starého zákona. Šlo o obřad, při kterém byl uveden kněz nebo panovník do svého úřadu. Pro pomazání se připravoval speciální olej, do kterého byly přidány vonné přísady. Pomazání znamenalo, že pomazaný získal zmocnění vykonávat příslušný úřad, pro který byl ustanoven. Do pomazaného měl vstoupit Duch Hospodina a dále vést jeho činy. Církev provádí pomazání také při obřadu křtu, pomazání se provádí u nemocných a zesnulých. Olej se maže na čelo nebo jiné části těla. Používány jsou tři druhy olejů – olej katechumenů, křižmo a olej pomazání nemocných.
Při křtu se pomazání provádí před ponořením do koupele. Jeho účelem je odehnání zlých sil a pokřtěný tak měl být připraven po stránce duchovní. Věřící v některých případech vyžadují také pomazání olejem z tzv. věčných světel, která jsou umístěna u uctívaných ostatků a ikon. Akt pomazání je typickým obřadem pravoslavné i katolické církve.


Co je to Pomazání? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pomazání. Co znamená pojem Pomazání z kategorie Náboženství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Pomazání se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, definice, přesný výraz, terminus technicus, odborný výraz, informace, co to je, lexikon, přesný význam, náboženství, co znamená, slovo, náboženství, názvosloví, co je to Pomazání?, termín, slovník


Pojem Pomazání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Pomazání ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pomazání na Youtube

Zkusit najít výraz Pomazání ve Wikipedii

Najít slovo Pomazání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Pomazání na Google.cz

Hledat termín Pomazání ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomazání například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Pomazání? resp. jaká je definice termínu Pomazání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomazání, odpověď na dotaz co je to Pomazání?. Víte např. kdo to je Stephen Hawking? Znáte a víte kdo je Dominik Landsman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.