Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pomazání. Co znamená odborný pojem Pomazání z kategorie Náboženství?

Co je to Pomazání? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pomazání

Pomazání je akt pocházející ze Starého zákona. Šlo o obřad, při kterém byl uveden kněz nebo panovník do svého úřadu. Pro pomazání se připravoval speciální olej, do kterého byly přidány vonné přísady. Pomazání znamenalo, že pomazaný získal zmocnění vykonávat příslušný úřad, pro který byl ustanoven. Do pomazaného měl vstoupit Duch Hospodina a dále vést jeho činy. Církev provádí pomazání také při obřadu křtu, pomazání se provádí u nemocných a zesnulých. Olej se maže na čelo nebo jiné části těla. Používány jsou tři druhy olejů – olej katechumenů, křižmo a olej pomazání nemocných.
Při křtu se pomazání provádí před ponořením do koupele. Jeho účelem je odehnání zlých sil a pokřtěný tak měl být připraven po stránce duchovní. Věřící v některých případech vyžadují také pomazání olejem z tzv. věčných světel, která jsou umístěna u uctívaných ostatků a ikon. Akt pomazání je typickým obřadem pravoslavné i katolické církve.


Co je to Pomazání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pomazání. Co znamená odborný pojem Pomazání z kategorie Náboženství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Pomazání můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Pomazání je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, informace, co to je, synonymum, co je to Pomazání?, Pomazání, heslo, popis, terminus technicus, wiki, přesný výraz, náboženství, slovník, formulace, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví


Pojem Pomazání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Pomazání na Google.cz

Vyhledat heslo Pomazání ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pomazání ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Pomazání ve Wikipedii

Vyhledat pojem Pomazání ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Pomazání ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomazání například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Pomazání? resp. co označuje slovo Pomazání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomazání, odpověď na dotaz co je to Pomazání?. Víte např. kdo to je Miluše Voborníková? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.