Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Co je to Sieg Heil? Význam slova

Co znamená termín Sieg Heil? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sieg Heil znamená v překladu „Sláva vítězství“. I když se jedná o staroněmecké spojení, bylo nejužívanější a nejznámější v období kolem druhé světové války, kdy ho užívali nacisté jak obecný pozdrav a vyjádření odpory Adolfa Hitlera a jeho úsilí o prosazení a slávu Třetí říše.
Sieg Heil se využívalo jako pozdrav při setkání a bylo ještě doprovázeno heilováním, tedy zdvižením pravé ruky nad výši ramene. Užití této fráze a heilování je trestné.


Co je to Sieg Heil? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sieg Heil sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Sieg Heil patří do sekce politika

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, slovník, definice, co to je, odborný výraz, význam, vysvětlení, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, informace, pojem, terminologie, termín, lexikon, synonymum


Pojem Sieg Heil je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sieg Heil? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sieg Heil je stará německá fráze, která znamená „Sláva vítězství!“ Sousloví bylo používáno v dobách nacismu, kdy se stalo všeobecným pozdravem a projevem sympatií k Adolfu Hitlerovi a jeho boji za vítězství Třetí Říše. Bylo využíváno při veškerých setkáních, kdy byl pozdrav doprovázen ještě vztyčením pravice do úrovně ramen (případně o něco výše). Vztyčení pravice se nazývá hajlování (v češtině někdy psáno heilování). Za pronášení této fráze hrozí dnes v Německu až tři roky vězení.

Jiné zdroje informací o pojmu Sieg Heil

Hledat pojem Sieg Heil ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Sieg Heil ve Wikizdrojích

Najít termín Sieg Heil ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sieg Heil ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Sieg Heil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Sieg Heil ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sieg Heil například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sieg Heil? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sieg Heil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sieg Heil, odpověď na dotaz co je to Sieg Heil?. Víte např. kdo to je Farář? Znáte a víte kdo je Liv Tyler? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?