Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Co je to Sieg Heil? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sieg Heil

Sieg Heil znamená v překladu „Sláva vítězství“. I když se jedná o staroněmecké spojení, bylo nejužívanější a nejznámější v období kolem druhé světové války, kdy ho užívali nacisté jak obecný pozdrav a vyjádření odpory Adolfa Hitlera a jeho úsilí o prosazení a slávu Třetí říše.
Sieg Heil se využívalo jako pozdrav při setkání a bylo ještě doprovázeno heilováním, tedy zdvižením pravé ruky nad výši ramene. Užití této fráze a heilování je trestné.


Co je to Sieg Heil? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sieg Heil se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: co to je, Sieg Heil, odborné názvosloví, význam, slovo, přesný význam, heslo, informace, terminus technicus, definice, pojem, význam slova, co je to Sieg Heil?, přesný výraz, vysvětlení, Politika, synonymum, lexikon


Pojem Sieg Heil je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sieg Heil? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sieg Heil je stará německá fráze, která znamená „Sláva vítězství!“ Sousloví bylo používáno v dobách nacismu, kdy se stalo všeobecným pozdravem a projevem sympatií k Adolfu Hitlerovi a jeho boji za vítězství Třetí Říše. Bylo využíváno při veškerých setkáních, kdy byl pozdrav doprovázen ještě vztyčením pravice do úrovně ramen (případně o něco výše). Vztyčení pravice se nazývá hajlování (v češtině někdy psáno heilování). Za pronášení této fráze hrozí dnes v Německu až tři roky vězení.

Zkuste zjistit více informací o slovu Sieg Heil v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Sieg Heil ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Sieg Heil ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sieg Heil ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Sieg Heil ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sieg Heil na Youtube

Vyhledat výraz Sieg Heil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sieg Heil například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sieg Heil? resp. co znamená Sieg Heil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sieg Heil, odpověď na dotaz co je to Sieg Heil?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Chris Stapleton? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?