Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Co je to Sieg Heil? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sieg Heil?

Sieg Heil znamená v překladu „Sláva vítězství“. I když se jedná o staroněmecké spojení, bylo nejužívanější a nejznámější v období kolem druhé světové války, kdy ho užívali nacisté jak obecný pozdrav a vyjádření odpory Adolfa Hitlera a jeho úsilí o prosazení a slávu Třetí říše.
Sieg Heil se využívalo jako pozdrav při setkání a bylo ještě doprovázeno heilováním, tedy zdvižením pravé ruky nad výši ramene. Užití této fráze a heilování je trestné.


Co je to Sieg Heil? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Sieg Heil sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sieg Heil je v kategorii Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, definice, co je to Sieg Heil?, význam, Politika, Politika, pojem, terminus technicus, wiki, terminologie, vysvětlení, termín, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, slovo, informace


Pojem Sieg Heil je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Sieg Heil?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sieg Heil je stará německá fráze, která znamená „Sláva vítězství!“ Sousloví bylo používáno v dobách nacismu, kdy se stalo všeobecným pozdravem a projevem sympatií k Adolfu Hitlerovi a jeho boji za vítězství Třetí Říše. Bylo využíváno při veškerých setkáních, kdy byl pozdrav doprovázen ještě vztyčením pravice do úrovně ramen (případně o něco výše). Vztyčení pravice se nazývá hajlování (v češtině někdy psáno heilování). Za pronášení této fráze hrozí dnes v Německu až tři roky vězení.

Zkuste zjistit více informací o slovu Sieg Heil v následujících zdrojích

Hledat slovo Sieg Heil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sieg Heil ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Sieg Heil ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Sieg Heil ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Sieg Heil ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Sieg Heil ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sieg Heil například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Sieg Heil? resp. jaká je definice termínu Sieg Heil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sieg Heil, odpověď na dotaz co je to Sieg Heil?. Víte např. kdo to je David Krejčí? Znáte a víte kdo je Dyskalkulik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?