Co je to?
Definice výrazu Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Co je Sieg Heil? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sieg Heil

Sieg Heil znamená v překladu „Sláva vítězství“. I když se jedná o staroněmecké spojení, bylo nejužívanější a nejznámější v období kolem druhé světové války, kdy ho užívali nacisté jak obecný pozdrav a vyjádření odpory Adolfa Hitlera a jeho úsilí o prosazení a slávu Třetí říše.
Sieg Heil se využívalo jako pozdrav při setkání a bylo ještě doprovázeno heilováním, tedy zdvižením pravé ruky nad výši ramene. Užití této fráze a heilování je trestné.


Co je to Sieg Heil? Význam slova, termín, Definice výrazu Sieg Heil. Co znamená odborný pojem Sieg Heil z kategorie Politika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Sieg Heil je v sekci politika

Klíčová slova: co je to Sieg Heil?, co znamená, definice pojmu, slovník, synonymum, formulace, termín, wiki, popis, slovo, vysvětlení, terminus technicus, definice, význam, lexikon, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Sieg Heil je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sieg Heil? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sieg Heil je stará německá fráze, která znamená „Sláva vítězství!“ Sousloví bylo používáno v dobách nacismu, kdy se stalo všeobecným pozdravem a projevem sympatií k Adolfu Hitlerovi a jeho boji za vítězství Třetí Říše. Bylo využíváno při veškerých setkáních, kdy byl pozdrav doprovázen ještě vztyčením pravice do úrovně ramen (případně o něco výše). Vztyčení pravice se nazývá hajlování (v češtině někdy psáno heilování). Za pronášení této fráze hrozí dnes v Německu až tři roky vězení.

Další informační zdroje

Hledat heslo Sieg Heil ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Sieg Heil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Sieg Heil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sieg Heil ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Sieg Heil ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Sieg Heil ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sieg Heil například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Sieg Heil? resp. jaký je význam pojmu Sieg Heil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sieg Heil, odpověď na dotaz co je to Sieg Heil?. Víte např. kdo to je Björn Borg? Znáte a víte kdo je Filip Hronek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Sieg Heil i v jiné sekci než je kategorie politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?