Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cyklostezka. Co znamená pojem Cyklostezka z kategorie Různé?

Co je Cyklostezka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Cyklostezka?

Cyklostezka je označení speciální komunikace určené cyklistům. Je označena dopravní značkou, může se jednat i o jízdní pás. Jiný název pro cyklostezku je stezka pro cyklisty nebo cyklistická stezka. Po cyklostezce se jezdí pouze na jízdním kole, u nás mohou používat cyklostezku i ti, kteří jezdí na kolečkových bruslích nebo lyžaři.
Autům a motocyklům je vjezd na cyklostezku zakázán. Po cyklostezkách by se také neměli pohybovat chodci. Cyklostezky jsou vzájemně propojeny a vytvářejí celé sítě určené milovníkům jízdy na kole.

Co je to Cyklostezka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cyklostezka. Co znamená pojem Cyklostezka z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cyklostezka? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Cyklostezka se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, slovník, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, co to je, co je to Cyklostezka?, pojem, formulace, přesný význam, heslo, význam, wiki, terminus technicus, názvosloví, informace


Pojem Cyklostezka je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cyklostezka píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stezka pro cyklisty (zkráceně cyklostezka) je pozemní komunikace nebo její jízdní pás (nikoliv jen jízdní pruh) vyhrazená dopravní značkou pro jízdu na jízdním kole. Je určena pouze pro cyklistickou dopravu. Automobilová a motocyklová doprava je z ní vyloučena. Pravidla silničního provozu v České republice povolují užití stezky pro cyklisty též například jezdcům na kolečkových bruslích, lyžařům apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Cyklostezka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cyklostezka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Cyklostezka ve Wikislovníku

Najít pojem Cyklostezka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Cyklostezka na Google.cz

Zkusit najít termín Cyklostezka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyklostezka například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Cyklostezka? resp. co označuje slovo Cyklostezka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cyklostezka, odpověď na dotaz co je to Cyklostezka?. Víte např. kdo to je Helena Houdová? Znáte a víte kdo je Pardál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.