Co je to?
Definice výrazu Cyklostezka. Co znamená odborný pojem Cyklostezka z kategorie Různé?

Co to je Cyklostezka? Význam slova

Co znamená termín Cyklostezka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cyklostezka je označení speciální komunikace určené cyklistům. Je označena dopravní značkou, může se jednat i o jízdní pás. Jiný název pro cyklostezku je stezka pro cyklisty nebo cyklistická stezka. Po cyklostezce se jezdí pouze na jízdním kole, u nás mohou používat cyklostezku i ti, kteří jezdí na kolečkových bruslích nebo lyžaři.
Autům a motocyklům je vjezd na cyklostezku zakázán. Po cyklostezkách by se také neměli pohybovat chodci. Cyklostezky jsou vzájemně propojeny a vytvářejí celé sítě určené milovníkům jízdy na kole.

Co je to Cyklostezka? Význam slova, termín, Definice výrazu Cyklostezka. Co znamená odborný pojem Cyklostezka z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cyklostezka se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: význam slova, Různé, terminologie, význam, lexikon, popis, informace, terminus technicus, co je to Cyklostezka?, Různé, slovo, co znamená, formulace, názvosloví, pojem, vysvětlení, heslo, synonymum


Pojem Cyklostezka je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cyklostezka můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stezka pro cyklisty (zkráceně cyklostezka) je pozemní komunikace nebo její jízdní pás (nikoliv jen jízdní pruh) vyhrazená dopravní značkou pro jízdu na jízdním kole. Je určena pouze pro cyklistickou dopravu. Automobilová a motocyklová doprava je z ní vyloučena. Pravidla silničního provozu v České republice povolují užití stezky pro cyklisty též například jezdcům na kolečkových bruslích, lyžařům apod.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Cyklostezka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Cyklostezka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Cyklostezka ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Cyklostezka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cyklostezka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Cyklostezka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyklostezka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cyklostezka? resp. co vlastně znamená slovo Cyklostezka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cyklostezka, odpověď na dotaz co je to Cyklostezka?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Zlosyn? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.