Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Co to je Fasádní skoba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fasádní skoba

Fasádní skoba, kterou zedníci nazývají šponhákem, je nezbytnou součástí vybavení zedníků, fasádníků, omítkářů a štukatérů. Její pomocí se upevňují na zdi lati v různých polohách, především vodorovné a svislé. Je použitelná také při omítání hran a rohů.
Existuje více druhů těchto skob, některé si vyrábějí zedníci podle potřeby nebo je upravují. Fasádní skobu tvoří špičatá tyčka z oceli a raménko. Tyčka čili dřík je tvořena čtyřhranným profilem, raménko tvoří ocelový plocháč, který má na jednom konci čtyřhranný nebo kulatý otvor a na druhém konci vlnovité prohnutí, díky kterému pod tlakem pruží. Raménko se může volně pohybovat po dříku. Při zatlačení na konec raménka směrem vzhůru se otvor na dříku zapříčí a raménko samo drží.


Co je to Fasádní skoba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fasádní skoba s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fasádní skoba patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, význam, přesný význam, slovník, terminologie, definice, Fasádní skoba, heslo, co to je, vysvětlení, slovo, odborný výraz, definice pojmu, synonymum, co znamená, formulace, význam pojmu


Pojem Fasádní skoba je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Fasádní skoba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Fasádní skoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Fasádní skoba na Google.cz

Zkusit najít pojem Fasádní skoba ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fasádní skoba ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Fasádní skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fasádní skoba například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fasádní skoba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fasádní skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fasádní skoba, odpověď na dotaz co je to Fasádní skoba?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Nikita Chruščov? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.