Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fasádní skoba. Co znamená odborný pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Co je to Fasádní skoba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fasádní skoba?

Fasádní skoba, kterou zedníci nazývají šponhákem, je nezbytnou součástí vybavení zedníků, fasádníků, omítkářů a štukatérů. Její pomocí se upevňují na zdi lati v různých polohách, především vodorovné a svislé. Je použitelná také při omítání hran a rohů.
Existuje více druhů těchto skob, některé si vyrábějí zedníci podle potřeby nebo je upravují. Fasádní skobu tvoří špičatá tyčka z oceli a raménko. Tyčka čili dřík je tvořena čtyřhranným profilem, raménko tvoří ocelový plocháč, který má na jednom konci čtyřhranný nebo kulatý otvor a na druhém konci vlnovité prohnutí, díky kterému pod tlakem pruží. Raménko se může volně pohybovat po dříku. Při zatlačení na konec raménka směrem vzhůru se otvor na dříku zapříčí a raménko samo drží.


Co je to Fasádní skoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fasádní skoba. Co znamená odborný pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fasádní skoba sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Fasádní skoba patří do sekce nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, synonymum, názvosloví, co to je, slovník, přesný význam, definice pojmu, slovo, wiki, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, heslo, nástroje, co znamená, Fasádní skoba


Pojem Fasádní skoba je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fasádní skoba? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fasádní skoba (v zednickém slangu zvaná „šponhák“) patří k základnímu, nezbytnému nářadí zedníka, omítkáře, fasádníka a štukatéra. Slouží k upevnění latí na zdi v poloze vodorovné nebo svislé a k omítání rohů a hran. Skob je mnoho druhů, navíc si je zedníci i sami zhotovují dle své potřeby.

Více informací o slovu Fasádní skoba doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Fasádní skoba ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Fasádní skoba na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fasádní skoba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Fasádní skoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Fasádní skoba ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fasádní skoba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fasádní skoba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Fasádní skoba? resp. co znamená slovo Fasádní skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fasádní skoba, odpověď na dotaz co je to Fasádní skoba?. Víte např. kdo to je Osel? Znáte a víte kdo je Kombatant? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.