Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Co to je Fasádní skoba? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fasádní skoba?

Fasádní skoba, kterou zedníci nazývají šponhákem, je nezbytnou součástí vybavení zedníků, fasádníků, omítkářů a štukatérů. Její pomocí se upevňují na zdi lati v různých polohách, především vodorovné a svislé. Je použitelná také při omítání hran a rohů.
Existuje více druhů těchto skob, některé si vyrábějí zedníci podle potřeby nebo je upravují. Fasádní skobu tvoří špičatá tyčka z oceli a raménko. Tyčka čili dřík je tvořena čtyřhranným profilem, raménko tvoří ocelový plocháč, který má na jednom konci čtyřhranný nebo kulatý otvor a na druhém konci vlnovité prohnutí, díky kterému pod tlakem pruží. Raménko se může volně pohybovat po dříku. Při zatlačení na konec raménka směrem vzhůru se otvor na dříku zapříčí a raménko samo drží.


Co je to Fasádní skoba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Fasádní skoba můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fasádní skoba je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, formulace, přesný význam, termín, terminus technicus, lexikon, informace, terminologie, přesný výraz, Nástroje, slovo, co je to Fasádní skoba?, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, popis


Pojem Fasádní skoba je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fasádní skoba?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fasádní skoba (v zednickém slangu zvaná „šponhák“) patří k základnímu, nezbytnému nářadí zedníka, omítkáře, fasádníka a štukatéra. Slouží k upevnění latí na zdi v poloze vodorovné nebo svislé a k omítání rohů a hran. Skob je mnoho druhů, navíc si je zedníci i sami zhotovují dle své potřeby.

Další informační zdroje o slovu Fasádní skoba

Najít pojem Fasádní skoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Fasádní skoba ve Wikislovníku

Hledat slovo Fasádní skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Fasádní skoba ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Fasádní skoba na Youtube

Zkusit najít termín Fasádní skoba ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fasádní skoba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fasádní skoba? resp. jaká je definice slova Fasádní skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fasádní skoba, odpověď na dotaz co je to Fasádní skoba?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Ronald Reagan? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.