Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Co je Fasádní skoba?

Co znamená pojem, definice termínu Fasádní skoba?

Fasádní skoba, kterou zedníci nazývají šponhákem, je nezbytnou součástí vybavení zedníků, fasádníků, omítkářů a štukatérů. Její pomocí se upevňují na zdi lati v různých polohách, především vodorovné a svislé. Je použitelná také při omítání hran a rohů.
Existuje více druhů těchto skob, některé si vyrábějí zedníci podle potřeby nebo je upravují. Fasádní skobu tvoří špičatá tyčka z oceli a raménko. Tyčka čili dřík je tvořena čtyřhranným profilem, raménko tvoří ocelový plocháč, který má na jednom konci čtyřhranný nebo kulatý otvor a na druhém konci vlnovité prohnutí, díky kterému pod tlakem pruží. Raménko se může volně pohybovat po dříku. Při zatlačení na konec raménka směrem vzhůru se otvor na dříku zapříčí a raménko samo drží.


Co je to Fasádní skoba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fasádní skoba s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Fasádní skoba se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, co znamená, informace, význam slova, terminus technicus, slovo, wiki, nástroje, synonymum, přesný výraz, formulace, terminologie, odborný výraz, pojem, lexikon, popis, termín


Pojem Fasádní skoba je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fasádní skoba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fasádní skoba (v zednickém slangu zvaná „šponhák“) patří k základnímu, nezbytnému nářadí zedníka, omítkáře, fasádníka a štukatéra. Slouží k upevnění latí na zdi v poloze vodorovné nebo svislé a k omítání rohů a hran. Skob je mnoho druhů, navíc si je zedníci i sami zhotovují dle své potřeby.

Další zdroje informací o slovu Fasádní skoba

Zkusit najít pojem Fasádní skoba na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fasádní skoba ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Fasádní skoba ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Fasádní skoba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Fasádní skoba ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Fasádní skoba ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fasádní skoba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená Fasádní skoba? resp. co přesně označuje termín Fasádní skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fasádní skoba, odpověď na dotaz co je to Fasádní skoba?. Víte např. kdo to je Jaroslav Foglar? Znáte a víte kdo je Bledá tvář? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.