Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fasádní skoba. Co znamená odborný pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Co je to Fasádní skoba? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fasádní skoba?

Fasádní skoba, kterou zedníci nazývají šponhákem, je nezbytnou součástí vybavení zedníků, fasádníků, omítkářů a štukatérů. Její pomocí se upevňují na zdi lati v různých polohách, především vodorovné a svislé. Je použitelná také při omítání hran a rohů.
Existuje více druhů těchto skob, některé si vyrábějí zedníci podle potřeby nebo je upravují. Fasádní skobu tvoří špičatá tyčka z oceli a raménko. Tyčka čili dřík je tvořena čtyřhranným profilem, raménko tvoří ocelový plocháč, který má na jednom konci čtyřhranný nebo kulatý otvor a na druhém konci vlnovité prohnutí, díky kterému pod tlakem pruží. Raménko se může volně pohybovat po dříku. Při zatlačení na konec raménka směrem vzhůru se otvor na dříku zapříčí a raménko samo drží.


Co je to Fasádní skoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fasádní skoba. Co znamená odborný pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Fasádní skoba je v sekci nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, definice, Fasádní skoba, popis, co je to Fasádní skoba?, synonymum, slovník, co to je, terminologie, názvosloví, pojem, nástroje, formulace, lexikon, přesný význam, odborný výraz, informace


Pojem Fasádní skoba je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fasádní skoba dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fasádní skoba (v zednickém slangu zvaná „šponhák“) patří k základnímu, nezbytnému nářadí zedníka, omítkáře, fasádníka a štukatéra. Slouží k upevnění latí na zdi v poloze vodorovné nebo svislé a k omítání rohů a hran. Skob je mnoho druhů, navíc si je zedníci i sami zhotovují dle své potřeby.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Fasádní skoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Fasádní skoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Fasádní skoba na Google.cz

Najít termín Fasádní skoba ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fasádní skoba ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Fasádní skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fasádní skoba například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Fasádní skoba? resp. co označuje slovo Fasádní skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fasádní skoba, odpověď na dotaz co je to Fasádní skoba?. Víte např. kdo to je Dederon? Znáte a víte kdo je Staniční sestra? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.