Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Co to je Fasádní skoba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fasádní skoba

Fasádní skoba, kterou zedníci nazývají šponhákem, je nezbytnou součástí vybavení zedníků, fasádníků, omítkářů a štukatérů. Její pomocí se upevňují na zdi lati v různých polohách, především vodorovné a svislé. Je použitelná také při omítání hran a rohů.
Existuje více druhů těchto skob, některé si vyrábějí zedníci podle potřeby nebo je upravují. Fasádní skobu tvoří špičatá tyčka z oceli a raménko. Tyčka čili dřík je tvořena čtyřhranným profilem, raménko tvoří ocelový plocháč, který má na jednom konci čtyřhranný nebo kulatý otvor a na druhém konci vlnovité prohnutí, díky kterému pod tlakem pruží. Raménko se může volně pohybovat po dříku. Při zatlačení na konec raménka směrem vzhůru se otvor na dříku zapříčí a raménko samo drží.


Co je to Fasádní skoba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fasádní skoba. Co znamená pojem Fasádní skoba z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fasádní skoba s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fasádní skoba se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: synonymum, Nástroje, přesný výraz, slovo, popis, význam, definice, slovník, význam pojmu, význam slova, wiki, odborný výraz, co to je, terminus technicus, odborné názvosloví, pojem, Nástroje, Fasádní skoba


Pojem Fasádní skoba je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fasádní skoba píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fasádní skoba (v zednickém slangu zvaná „šponhák“) patří k základnímu, nezbytnému nářadí zedníka, omítkáře, fasádníka a štukatéra. Slouží k upevnění latí na zdi v poloze vodorovné nebo svislé a k omítání rohů a hran. Skob je mnoho druhů, navíc si je zedníci i sami zhotovují dle své potřeby.

Jiné informační zdroje o pojmu Fasádní skoba

Najít výraz Fasádní skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Fasádní skoba ve Wikislovníku

Hledat termín Fasádní skoba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Fasádní skoba ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fasádní skoba ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Fasádní skoba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fasádní skoba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Fasádní skoba? resp. jaký je význam slova Fasádní skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fasádní skoba, odpověď na dotaz co je to Fasádní skoba?. Víte např. kdo to je Brusič? Znáte a víte kdo je Martin Maxa? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.