Co je to?
Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Co je Poříz?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Poříz

Nůž určený k ručnímu opracovávání dřeva. Drží se v obou rukou pomocí dvou rukojetí ohnutých směrem k pracujícímu truhláři. Rukojeti spojuje upevněný ocelový nůž s ostřím namířeným na spodní stranu. Truhlář přikládá ostří na dřevo a tahem postupně odřezává třísky. Tím opracovává dřevo do potřebného tvaru.


Co je to Poříz? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Poříz? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Poříz patří do sekce nástroje

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, nástroje, wiki, vysvětlení, formulace, termín, definice, terminologie, nástroje, význam, Poříz, slovník, co to je, co znamená, synonymum, význam pojmu, lexikon


Pojem Poříz je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Poříz dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Poříz je jednoduchý dvouruční nůž k ručnímu zpracování dřeva. Má dvě dřevěné rukojeti ohnuté směrem k truhláři, rukojeti jsou příčně spojeny ocelovým nožem, což je většinou ocelový plocháč profilu 4 × 30 mm ostřím ke spodní straně. Opracovávané dřevo je upnuté nejčastěji do ponku a směřuje kolmo na truhláře.

Další informace o pojmu Poříz hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Poříz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Poříz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Poříz na Google.cz

Hledat videa s názvem Poříz na Youtube

Vyhledat výraz Poříz ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Poříz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Poříz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice termínu Poříz? resp. co znamená výraz Poříz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poříz, odpověď na dotaz co je to Poříz?. Víte např. kdo to je Judit Pecháček? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, buldozer, poříz, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.