Co je to?
Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Co je to Poříz? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Poříz?

Nůž určený k ručnímu opracovávání dřeva. Drží se v obou rukou pomocí dvou rukojetí ohnutých směrem k pracujícímu truhláři. Rukojeti spojuje upevněný ocelový nůž s ostřím namířeným na spodní stranu. Truhlář přikládá ostří na dřevo a tahem postupně odřezává třísky. Tím opracovává dřevo do potřebného tvaru.


Co je to Poříz? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Poříz s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Poříz je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, co je to Poříz?, pojem, popis, terminus technicus, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, heslo, význam, wiki, slovo, odborný výraz, Nástroje, synonymum, odborné názvosloví, Poříz, informace


Pojem Poříz je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Poříz dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poříz je jednoduchý dvouruční nůž k ručnímu zpracování dřeva. Má dvě dřevěné rukojeti ohnuté směrem k truhláři, rukojeti jsou příčně spojeny ocelovým nožem, což je většinou ocelový plocháč profilu 4 × 30 mm ostřím ke spodní straně. Opracovávané dřevo je upnuté nejčastěji do ponku a směřuje kolmo na truhláře.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Poříz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Poříz ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Poříz ve Wikizdrojích

Najít termín Poříz ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Poříz na Google.cz

Zkusit najít heslo Poříz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Poříz například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Poříz? resp. co se přesně ukrývá za slovem Poříz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poříz, odpověď na dotaz co je to Poříz?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Kapsář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Poříz i v jiných kategoriích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.