Co je to?
Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Co je to Poříz? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Poříz

Nůž určený k ručnímu opracovávání dřeva. Drží se v obou rukou pomocí dvou rukojetí ohnutých směrem k pracujícímu truhláři. Rukojeti spojuje upevněný ocelový nůž s ostřím namířeným na spodní stranu. Truhlář přikládá ostří na dřevo a tahem postupně odřezává třísky. Tím opracovává dřevo do potřebného tvaru.


Co je to Poříz? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Poříz se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, Poříz, informace, Nástroje, odborný výraz, wiki, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, lexikon, co to je, definice pojmu, formulace, definice, pojem, slovník, synonymum, Nástroje


Pojem Poříz je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Poříz? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Poříz je jednoduchý dvouruční nůž k ručnímu zpracování dřeva. Má dvě dřevěné rukojeti ohnuté směrem k truhláři, rukojeti jsou příčně spojeny ocelovým nožem, což je většinou ocelový plocháč profilu 4 × 30 mm ostřím ke spodní straně. Opracovávané dřevo je upnuté nejčastěji do ponku a směřuje kolmo na truhláře.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Poříz ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Poříz na Youtube

Najít výraz Poříz ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Poříz na Google.cz

Najít termín Poříz ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Poříz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Poříz například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Poříz? resp. co znamená výraz Poříz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poříz, odpověď na dotaz co je to Poříz?. Víte např. kdo to je Správce majetku? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Poříz hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.