Co je to?
Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Co je to Poříz? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Poříz?

Nůž určený k ručnímu opracovávání dřeva. Drží se v obou rukou pomocí dvou rukojetí ohnutých směrem k pracujícímu truhláři. Rukojeti spojuje upevněný ocelový nůž s ostřím namířeným na spodní stranu. Truhlář přikládá ostří na dřevo a tahem postupně odřezává třísky. Tím opracovává dřevo do potřebného tvaru.


Co je to Poříz? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Poříz se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: definice, wiki, názvosloví, Poříz, termín, význam pojmu, informace, slovo, terminologie, co je to Poříz?, odborné názvosloví, význam slova, přesný výraz, synonymum, Nástroje, vysvětlení, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Poříz je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Poříz píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Poříz je jednoduchý dvouruční nůž k ručnímu zpracování dřeva. Má dvě dřevěné rukojeti ohnuté směrem k truhláři, rukojeti jsou příčně spojeny ocelovým nožem, což je většinou ocelový plocháč profilu 4 × 30 mm ostřím ke spodní straně. Opracovávané dřevo je upnuté nejčastěji do ponku a směřuje kolmo na truhláře.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Poříz na Youtube

Najít termín Poříz ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Poříz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Poříz ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Poříz na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poříz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poříz například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Poříz? resp. co označuje slovo Poříz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poříz, odpověď na dotaz co je to Poříz?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Perun? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.