Co je to?
Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Co je to Poříz? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Poříz?

Nůž určený k ručnímu opracovávání dřeva. Drží se v obou rukou pomocí dvou rukojetí ohnutých směrem k pracujícímu truhláři. Rukojeti spojuje upevněný ocelový nůž s ostřím namířeným na spodní stranu. Truhlář přikládá ostří na dřevo a tahem postupně odřezává třísky. Tím opracovává dřevo do potřebného tvaru.


Co je to Poříz? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Poříz? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Poříz je v sekci Nástroje

Klíčová slova: formulace, co to je, význam slova, odborné názvosloví, význam, heslo, slovník, definice, slovo, pojem, význam pojmu, Nástroje, lexikon, popis, co znamená, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Poříz je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Poříz můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poříz je jednoduchý dvouruční nůž k ručnímu zpracování dřeva. Má dvě dřevěné rukojeti ohnuté směrem k truhláři, rukojeti jsou příčně spojeny ocelovým nožem, což je většinou ocelový plocháč profilu 4 × 30 mm ostřím ke spodní straně. Opracovávané dřevo je upnuté nejčastěji do ponku a směřuje kolmo na truhláře.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Poříz na Google.cz

Hledat videa s názvem Poříz na Youtube

Vyhledat heslo Poříz ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Poříz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poříz ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poříz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poříz například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Poříz? resp. jaký je význam pojmu Poříz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poříz, odpověď na dotaz co je to Poříz?. Víte např. kdo to je Jiřina Jirásková? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.