Co je to?
Odborný výraz, definice slova Meditace. Co znamená pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Co je Meditace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Meditace

Meditace je název procesu, při kterém se prohlubuje soustředění. S pojmem se můžete setkat ve filozofii či v náboženství. Jedná se o činnosti, při kterých by mělo být dosaženo změny stavu vědomí, především by se měla zklidnit mysl a dosáhnout vhledu. Jako meditace se označuje také rozumové přemítání, popřípadě určitá modlitba.
Překlad původního latinského pojmu znamená rozjímání. Při meditaci se lidská mysl zbavuje myšlenek, dochází k soustředění na jeden objekt, mysl se otevírá. Meditaci používají i různá hnutí, umění nebo zdravotnictví.


Co je to Meditace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Meditace. Co znamená pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Meditace s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Meditace se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: co je to Meditace?, formulace, definice, wiki, náboženství, terminologie, pojem, lexikon, přesný význam, informace, synonymum, význam slova, termín, význam, terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, heslo


Pojem Meditace je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Meditace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Meditace u řeky

Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay
Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Meditace v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Meditace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Meditace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Meditace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Meditace na Google.cz

Zkusit najít slovo Meditace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Meditace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Meditace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Meditace? resp. co to je Meditace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meditace, odpověď na dotaz co je to Meditace?. Víte např. kdo to je Kristýna Boková? Znáte a víte kdo je Yvetta Blanarovičová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.