Co je to?
Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Co to je Meditace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Meditace

Meditace je název procesu, při kterém se prohlubuje soustředění. S pojmem se můžete setkat ve filozofii či v náboženství. Jedná se o činnosti, při kterých by mělo být dosaženo změny stavu vědomí, především by se měla zklidnit mysl a dosáhnout vhledu. Jako meditace se označuje také rozumové přemítání, popřípadě určitá modlitba.
Překlad původního latinského pojmu znamená rozjímání. Při meditaci se lidská mysl zbavuje myšlenek, dochází k soustředění na jeden objekt, mysl se otevírá. Meditaci používají i různá hnutí, umění nebo zdravotnictví.


Co je to Meditace? Význam slova, termín, Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Meditace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Meditace je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, definice, heslo, vysvětlení, lexikon, co znamená, synonymum, slovo, názvosloví, význam slova, co je to Meditace?, definice pojmu, Náboženství, termín, terminologie, popis, terminus technicus, wiki


Pojem Meditace je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Meditace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Meditace u řeky

Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay
Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Meditace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Meditace ve Wikislovníku

Najít termín Meditace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Meditace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Meditace na Google.cz

Najít výraz Meditace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Meditace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Meditace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Meditace? resp. co vlastně znamená slovo Meditace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meditace, odpověď na dotaz co je to Meditace?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Šárka Grossová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Meditace hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.