Co je to?
Výraz, termín, definice slova Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Co je to Meditace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Meditace?

Meditace je název procesu, při kterém se prohlubuje soustředění. S pojmem se můžete setkat ve filozofii či v náboženství. Jedná se o činnosti, při kterých by mělo být dosaženo změny stavu vědomí, především by se měla zklidnit mysl a dosáhnout vhledu. Jako meditace se označuje také rozumové přemítání, popřípadě určitá modlitba.
Překlad původního latinského pojmu znamená rozjímání. Při meditaci se lidská mysl zbavuje myšlenek, dochází k soustředění na jeden objekt, mysl se otevírá. Meditaci používají i různá hnutí, umění nebo zdravotnictví.


Co je to Meditace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Meditace s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Meditace je v kategorii náboženství

Klíčová slova: heslo, formulace, co znamená, náboženství, význam, odborné názvosloví, co to je, termín, odborný výraz, wiki, slovník, co je to Meditace?, lexikon, terminologie, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Meditace je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meditace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Meditace u řeky

Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay
Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Meditace

Hledat výraz Meditace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Meditace na Youtube

Vyhledat pojem Meditace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Meditace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meditace ve Wikimedia Commons

Hledat termín Meditace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Meditace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Meditace? resp. jaká je definice termínu Meditace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meditace, odpověď na dotaz co je to Meditace?. Víte např. kdo to je Jack Ma? Znáte a víte kdo je Alexander Babiš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.