Co je to?
Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Co to je Meditace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Meditace

Meditace je název procesu, při kterém se prohlubuje soustředění. S pojmem se můžete setkat ve filozofii či v náboženství. Jedná se o činnosti, při kterých by mělo být dosaženo změny stavu vědomí, především by se měla zklidnit mysl a dosáhnout vhledu. Jako meditace se označuje také rozumové přemítání, popřípadě určitá modlitba.
Překlad původního latinského pojmu znamená rozjímání. Při meditaci se lidská mysl zbavuje myšlenek, dochází k soustředění na jeden objekt, mysl se otevírá. Meditaci používají i různá hnutí, umění nebo zdravotnictví.


Co je to Meditace? Význam slova, termín, Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Meditace patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, informace, pojem, formulace, přesný výraz, Náboženství, lexikon, heslo, co to je, význam, odborný výraz, význam slova, Meditace, co znamená, popis, vysvětlení, definice, wiki


Pojem Meditace je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Meditace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Meditace u řeky

Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay
Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meditace ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Meditace na Google.cz

Hledat videa s názvem Meditace na Youtube

Vyhledat slovo Meditace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Meditace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Meditace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Meditace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Meditace? resp. jaká je definice termínu Meditace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meditace, odpověď na dotaz co je to Meditace?. Víte např. kdo to je Jevgenij Malkin? Znáte a víte kdo je Miroslava Němcová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.