Co je to?
Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Co to je Meditace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Meditace?

Meditace je název procesu, při kterém se prohlubuje soustředění. S pojmem se můžete setkat ve filozofii či v náboženství. Jedná se o činnosti, při kterých by mělo být dosaženo změny stavu vědomí, především by se měla zklidnit mysl a dosáhnout vhledu. Jako meditace se označuje také rozumové přemítání, popřípadě určitá modlitba.
Překlad původního latinského pojmu znamená rozjímání. Při meditaci se lidská mysl zbavuje myšlenek, dochází k soustředění na jeden objekt, mysl se otevírá. Meditaci používají i různá hnutí, umění nebo zdravotnictví.


Co je to Meditace? Význam slova, termín, Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Meditace se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, termín, synonymum, význam pojmu, názvosloví, wiki, formulace, co znamená, pojem, slovo, vysvětlení, slovník, co je to Meditace?, popis, informace, definice, význam slova


Pojem Meditace je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meditace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Meditace u řeky

Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay
Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Meditace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Meditace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Meditace na Youtube

Najít výraz Meditace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Meditace na Google.cz

Zkusit najít Meditace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Meditace například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Meditace? resp. jaký je přesný význam slova Meditace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meditace, odpověď na dotaz co je to Meditace?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Harrison Ford? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Meditace i v jiné kategorii než v náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.