Co je to?
Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Co to je Meditace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Meditace

Meditace je název procesu, při kterém se prohlubuje soustředění. S pojmem se můžete setkat ve filozofii či v náboženství. Jedná se o činnosti, při kterých by mělo být dosaženo změny stavu vědomí, především by se měla zklidnit mysl a dosáhnout vhledu. Jako meditace se označuje také rozumové přemítání, popřípadě určitá modlitba.
Překlad původního latinského pojmu znamená rozjímání. Při meditaci se lidská mysl zbavuje myšlenek, dochází k soustředění na jeden objekt, mysl se otevírá. Meditaci používají i různá hnutí, umění nebo zdravotnictví.


Co je to Meditace? Význam slova, termín, Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Meditace? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Meditace se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: wiki, terminologie, přesný význam, co znamená, slovník, definice, co je to Meditace?, slovo, definice pojmu, Náboženství, Náboženství, termín, vysvětlení, význam slova, Meditace, heslo, synonymum, přesný výraz


Pojem Meditace je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Meditace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Meditace u řeky

Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay
Mladá žena medituje u řeky. Autor: Shahariar Lenin, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Meditace zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Meditace na Youtube

Hledat heslo Meditace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Meditace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Meditace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Meditace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meditace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Meditace například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Meditace? resp. co je to Meditace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meditace, odpověď na dotaz co je to Meditace?. Víte např. kdo to je Levi Strauss? Znáte a víte kdo je Miroslava Němcová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.