Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Co je to Adventní kalendář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Adventní kalendář?

Adventní kalendář je vánoční kalendář speciálního charakteru. Používá se k počítání dnů, které zbývají do Štědrého dne. Jde o 24 dnů. Většinou se jedná o papírové provedení, ve kterém jsou políčka zaplněná čokoládou nebo jiným druhem sladkostí. Existuje i alkoholový kalendář pro mlže nebo elektronické verze.
Původní kalendáře však byly mnohem nápaditější, vyráběly se ručně a mnohdy představovaly umělecká díla. Byly na nich zobrazené náměty z bible, později i další motivy. Adventní kalendář ml připomínat blížící se křesťanský svátek, ale také učit děti i dospělé trpělivosti. Okýnka nebo dvířka mají znázorňovat otevřenost jiným lidem i Bohu. Současné kalendáře mají i podobu hraček, pytlíčků s překvapením, vánočních ponožtiček a dalších výtvorů podle kreativity rodičů.

Co je to Adventní kalendář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Adventní kalendář? s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Adventní kalendář je v sekci kultura

Klíčová slova: terminologie, co to je, lexikon, význam slova, přesný výraz, definice, definice pojmu, popis, synonymum, pojem, terminus technicus, informace, vysvětlení, heslo, slovo, wiki, význam, co znamená


Pojem Adventní kalendář je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Adventní kalendář?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adventní kalendář je zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dnu. Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru. Existují i různé elektronické verze adventních kalendářů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Adventní kalendář ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Adventní kalendář ve Wikizdrojích

Hledat heslo Adventní kalendář ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Adventní kalendář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Adventní kalendář na Youtube

Hledat pojem Adventní kalendář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adventní kalendář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Adventní kalendář? resp. co znamená Adventní kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adventní kalendář, odpověď na dotaz co je to Adventní kalendář?. Víte např. kdo to je Iva Kubelková? Znáte a víte kdo je Vlastenec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Adventní kalendář v jiné sekci než kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?