Co je to?
Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Co to je Adventní kalendář? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Adventní kalendář

Adventní kalendář je vánoční kalendář speciálního charakteru. Používá se k počítání dnů, které zbývají do Štědrého dne. Jde o 24 dnů. Většinou se jedná o papírové provedení, ve kterém jsou políčka zaplněná čokoládou nebo jiným druhem sladkostí. Existuje i alkoholový kalendář pro mlže nebo elektronické verze.
Původní kalendáře však byly mnohem nápaditější, vyráběly se ručně a mnohdy představovaly umělecká díla. Byly na nich zobrazené náměty z bible, později i další motivy. Adventní kalendář ml připomínat blížící se křesťanský svátek, ale také učit děti i dospělé trpělivosti. Okýnka nebo dvířka mají znázorňovat otevřenost jiným lidem i Bohu. Současné kalendáře mají i podobu hraček, pytlíčků s překvapením, vánočních ponožtiček a dalších výtvorů podle kreativity rodičů.


Co je to Adventní kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adventní kalendář patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: termín, synonymum, formulace, heslo, názvosloví, pojem, lexikon, přesný výraz, slovo, definice, slovník, co je to Adventní kalendář?, přesný význam, co to je, co znamená, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Adventní kalendář je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Adventní kalendář píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adventní kalendář je zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dnu. Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru. Existují i různé elektronické verze adventních kalendářů.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Adventní kalendář ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Adventní kalendář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Adventní kalendář ve Wikislovníku

Najít pojem Adventní kalendář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Adventní kalendář ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Adventní kalendář na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adventní kalendář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Adventní kalendář? resp. co vlastně znamená slovo Adventní kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adventní kalendář, odpověď na dotaz co je to Adventní kalendář?. Víte např. kdo to je Pavel Bobek? Znáte a víte kdo je Marian Jurečka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?