Co je to?
Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Co je Adventní kalendář? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Adventní kalendář?

Adventní kalendář je vánoční kalendář speciálního charakteru. Používá se k počítání dnů, které zbývají do Štědrého dne. Jde o 24 dnů. Většinou se jedná o papírové provedení, ve kterém jsou políčka zaplněná čokoládou nebo jiným druhem sladkostí. Existuje i alkoholový kalendář pro mlže nebo elektronické verze.
Původní kalendáře však byly mnohem nápaditější, vyráběly se ručně a mnohdy představovaly umělecká díla. Byly na nich zobrazené náměty z bible, později i další motivy. Adventní kalendář ml připomínat blížící se křesťanský svátek, ale také učit děti i dospělé trpělivosti. Okýnka nebo dvířka mají znázorňovat otevřenost jiným lidem i Bohu. Současné kalendáře mají i podobu hraček, pytlíčků s překvapením, vánočních ponožtiček a dalších výtvorů podle kreativity rodičů.

Co je to Adventní kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Adventní kalendář? s ostatními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Adventní kalendář je v sekci kultura

Klíčová slova: slovník, Adventní kalendář, co je to Adventní kalendář?, pojem, heslo, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, kultura, formulace, co znamená, vysvětlení, synonymum, význam, terminologie


Pojem Adventní kalendář je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Adventní kalendář?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Adventní kalendář je zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dnu. Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru. Existují i různé elektronické verze adventních kalendářů.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Adventní kalendář ve Wikislovníku

Hledat výraz Adventní kalendář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Adventní kalendář ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Adventní kalendář ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Adventní kalendář ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adventní kalendář ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adventní kalendář například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Adventní kalendář? resp. jaký je přesný význam slova Adventní kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adventní kalendář, odpověď na dotaz co je to Adventní kalendář?. Víte např. kdo to je Karel Slavoj Amerling? Znáte a víte kdo je Svatý Ivan? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?