Co je to?
Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Co to je Adventní kalendář? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Adventní kalendář

Adventní kalendář je vánoční kalendář speciálního charakteru. Používá se k počítání dnů, které zbývají do Štědrého dne. Jde o 24 dnů. Většinou se jedná o papírové provedení, ve kterém jsou políčka zaplněná čokoládou nebo jiným druhem sladkostí. Existuje i alkoholový kalendář pro mlže nebo elektronické verze.
Původní kalendáře však byly mnohem nápaditější, vyráběly se ručně a mnohdy představovaly umělecká díla. Byly na nich zobrazené náměty z bible, později i další motivy. Adventní kalendář ml připomínat blížící se křesťanský svátek, ale také učit děti i dospělé trpělivosti. Okýnka nebo dvířka mají znázorňovat otevřenost jiným lidem i Bohu. Současné kalendáře mají i podobu hraček, pytlíčků s překvapením, vánočních ponožtiček a dalších výtvorů podle kreativity rodičů.

Co je to Adventní kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Adventní kalendář? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Adventní kalendář je v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, Kultura, wiki, definice, význam slova, terminus technicus, formulace, popis, synonymum, informace, terminologie, názvosloví, význam, význam pojmu, co znamená, co je to Adventní kalendář?, co to je


Pojem Adventní kalendář je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adventní kalendář? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adventní kalendář je zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dnu. Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru. Existují i různé elektronické verze adventních kalendářů.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Adventní kalendář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Adventní kalendář na Youtube

Hledat heslo Adventní kalendář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Adventní kalendář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Adventní kalendář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adventní kalendář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adventní kalendář například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Adventní kalendář? resp. co znamená Adventní kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adventní kalendář, odpověď na dotaz co je to Adventní kalendář?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Keira Knightley? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?