Co je to?
Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Co je Adventní kalendář?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Adventní kalendář?

Adventní kalendář je vánoční kalendář speciálního charakteru. Používá se k počítání dnů, které zbývají do Štědrého dne. Jde o 24 dnů. Většinou se jedná o papírové provedení, ve kterém jsou políčka zaplněná čokoládou nebo jiným druhem sladkostí. Existuje i alkoholový kalendář pro mlže nebo elektronické verze.
Původní kalendáře však byly mnohem nápaditější, vyráběly se ručně a mnohdy představovaly umělecká díla. Byly na nich zobrazené náměty z bible, později i další motivy. Adventní kalendář ml připomínat blížící se křesťanský svátek, ale také učit děti i dospělé trpělivosti. Okýnka nebo dvířka mají znázorňovat otevřenost jiným lidem i Bohu. Současné kalendáře mají i podobu hraček, pytlíčků s překvapením, vánočních ponožtiček a dalších výtvorů podle kreativity rodičů.

Co je to Adventní kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Adventní kalendář? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Adventní kalendář je v sekci kultura

Klíčová slova: vysvětlení, popis, heslo, informace, terminus technicus, wiki, význam pojmu, význam slova, co znamená, co to je, co je to Adventní kalendář?, lexikon, Adventní kalendář, definice pojmu, pojem, slovník, terminologie, přesný význam


Pojem Adventní kalendář je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adventní kalendář? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adventní kalendář je zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dnu. Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru. Existují i různé elektronické verze adventních kalendářů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Adventní kalendář v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Adventní kalendář na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adventní kalendář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Adventní kalendář na Youtube

Zkusit najít termín Adventní kalendář ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Adventní kalendář ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Adventní kalendář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adventní kalendář například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Adventní kalendář? resp. co znamená slovo Adventní kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adventní kalendář, odpověď na dotaz co je to Adventní kalendář?. Víte např. kdo to je Objektivista? Znáte a víte kdo je Nelly Kordová? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Adventní kalendář i jinde než v sekci než v kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?