Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Co je to Adventní kalendář? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Adventní kalendář

Adventní kalendář je vánoční kalendář speciálního charakteru. Používá se k počítání dnů, které zbývají do Štědrého dne. Jde o 24 dnů. Většinou se jedná o papírové provedení, ve kterém jsou políčka zaplněná čokoládou nebo jiným druhem sladkostí. Existuje i alkoholový kalendář pro mlže nebo elektronické verze.
Původní kalendáře však byly mnohem nápaditější, vyráběly se ručně a mnohdy představovaly umělecká díla. Byly na nich zobrazené náměty z bible, později i další motivy. Adventní kalendář ml připomínat blížící se křesťanský svátek, ale také učit děti i dospělé trpělivosti. Okýnka nebo dvířka mají znázorňovat otevřenost jiným lidem i Bohu. Současné kalendáře mají i podobu hraček, pytlíčků s překvapením, vánočních ponožtiček a dalších výtvorů podle kreativity rodičů.

Co je to Adventní kalendář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adventní kalendář. Co znamená odborný pojem Adventní kalendář z kategorie Kultura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Adventní kalendář s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Adventní kalendář patří do kategorie kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, popis, co znamená, slovo, kultura, pojem, co je to Adventní kalendář?, odborný výraz, synonymum, co to je, Adventní kalendář, význam, názvosloví, heslo, slovník, lexikon, formulace


Pojem Adventní kalendář je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Adventní kalendář?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Adventní kalendář je zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dnu. Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru. Existují i různé elektronické verze adventních kalendářů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adventní kalendář ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Adventní kalendář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Adventní kalendář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Adventní kalendář ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Adventní kalendář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Adventní kalendář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adventní kalendář například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Adventní kalendář? resp. co přesně znamená slovo Adventní kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adventní kalendář, odpověď na dotaz co je to Adventní kalendář?. Víte např. kdo to je Klára Kolouchová? Znáte a víte kdo je Richard Dawkins? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?