Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Co je to Národní park? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Národní park?

Národní park označuje rozsáhlé chráněné území, na kterém se nacházejí ekosystémy nezasažené činností člověka nebo kde je jedinečná a přirozená krajina. Jako národní park bývají označovány oblasti nad 1000 ha a ochrana je zde preferována před dalšími činnostmi. Někdy bývají národní parky zřizovány i za účelem navrácení oblasti do původního stavu.
Národní parky slouží v určité míře i jako turistická centra. Mnohé národní parky jsou součástí světového přírodního dědictví UNESCO.


Co je to Národní park? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Národní park můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Národní park je v sekci Příroda

Klíčová slova: pojem, slovo, formulace, přesný význam, definice, Příroda, co to je, terminus technicus, význam pojmu, Příroda, vysvětlení, lexikon, názvosloví, Národní park, přesný výraz, slovník, heslo, odborné názvosloví


Pojem Národní park je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Národní park dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Národní park je rozsáhlejší chráněné území, zpravidla s výměrou nad 1 000 hektarů, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, v němž je ochrana přírody nadřazená nad ostatní činnosti.

Pro další informace o termínu Národní park zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Národní park ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národní park ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Národní park ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Národní park ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Národní park ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Národní park ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Národní park například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Národní park? resp. co znamená slovo Národní park? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národní park, odpověď na dotaz co je to Národní park?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Rarášek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Národní park i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.