Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Co je to Národní park? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Národní park

Národní park označuje rozsáhlé chráněné území, na kterém se nacházejí ekosystémy nezasažené činností člověka nebo kde je jedinečná a přirozená krajina. Jako národní park bývají označovány oblasti nad 1000 ha a ochrana je zde preferována před dalšími činnostmi. Někdy bývají národní parky zřizovány i za účelem navrácení oblasti do původního stavu.
Národní parky slouží v určité míře i jako turistická centra. Mnohé národní parky jsou součástí světového přírodního dědictví UNESCO.


Co je to Národní park? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Národní park je v sekci Příroda

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, slovo, popis, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, co to je, odborný výraz, termín, význam, slovník, lexikon, pojem, co je to Národní park?, Příroda, terminus technicus, Národní park


Pojem Národní park je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Národní park? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Národní park je rozsáhlejší chráněné území, zpravidla s výměrou nad 1 000 hektarů, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, v němž je ochrana přírody nadřazená nad ostatní činnosti.

Pro více informací o heslu Národní park zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Národní park ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Národní park ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národní park ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Národní park ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Národní park ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Národní park na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Národní park například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Národní park? resp. co přesně znamená slovo Národní park? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národní park, odpověď na dotaz co je to Národní park?. Víte např. kdo to je Kominík? Znáte a víte kdo je Zrůda? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Národní park hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.