Co je to?
Odborný výraz, definice slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Co je to Národní park? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Národní park?

Národní park označuje rozsáhlé chráněné území, na kterém se nacházejí ekosystémy nezasažené činností člověka nebo kde je jedinečná a přirozená krajina. Jako národní park bývají označovány oblasti nad 1000 ha a ochrana je zde preferována před dalšími činnostmi. Někdy bývají národní parky zřizovány i za účelem navrácení oblasti do původního stavu.
Národní parky slouží v určité míře i jako turistická centra. Mnohé národní parky jsou součástí světového přírodního dědictví UNESCO.


Co je to Národní park? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Národní park můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Národní park je v sekci příroda

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, formulace, pojem, co to je, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, co znamená, popis, slovo, heslo, Národní park, slovník, terminologie, termín, názvosloví, co je to Národní park?


Pojem Národní park je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Národní park? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Národní park je rozsáhlejší chráněné území, zpravidla s výměrou nad 1 000 hektarů, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, v němž je ochrana přírody nadřazená nad ostatní činnosti.

Hledejte výraz Národní park v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Národní park ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Národní park ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Národní park na Google.cz

Vyhledat termín Národní park ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národní park ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Národní park ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Národní park například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Národní park? resp. co přesně znamená slovo Národní park? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národní park, odpověď na dotaz co je to Národní park?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Neřád? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.