Co je to?
Výraz, termín, definice slova Národní park. Co znamená odborný pojem Národní park z kategorie Příroda?

Co je to Národní park? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Národní park?

Národní park označuje rozsáhlé chráněné území, na kterém se nacházejí ekosystémy nezasažené činností člověka nebo kde je jedinečná a přirozená krajina. Jako národní park bývají označovány oblasti nad 1000 ha a ochrana je zde preferována před dalšími činnostmi. Někdy bývají národní parky zřizovány i za účelem navrácení oblasti do původního stavu.
Národní parky slouží v určité míře i jako turistická centra. Mnohé národní parky jsou součástí světového přírodního dědictví UNESCO.


Co je to Národní park? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Národní park. Co znamená odborný pojem Národní park z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Národní park) můžete sdílet s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Národní park patří do kategorie příroda

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, wiki, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, synonymum, co znamená, slovník, co je to Národní park?, přesný výraz, vysvětlení, slovo, význam slova, definice, heslo, příroda, příroda


Pojem Národní park je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Národní park? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Národní park je rozsáhlejší chráněné území, zpravidla s výměrou nad 1 000 hektarů, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, v němž je ochrana přírody nadřazená nad ostatní činnosti.

Další informace o pojmu Národní park hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Národní park ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Národní park ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Národní park ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Národní park ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Národní park na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národní park ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Národní park například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Národní park? resp. co je to Národní park? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národní park, odpověď na dotaz co je to Národní park?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Pidižvík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.