Co je to?
Výraz, termín, definice slova Národní park. Co znamená odborný pojem Národní park z kategorie Příroda?

Co je Národní park?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Národní park

Národní park označuje rozsáhlé chráněné území, na kterém se nacházejí ekosystémy nezasažené činností člověka nebo kde je jedinečná a přirozená krajina. Jako národní park bývají označovány oblasti nad 1000 ha a ochrana je zde preferována před dalšími činnostmi. Někdy bývají národní parky zřizovány i za účelem navrácení oblasti do původního stavu.
Národní parky slouží v určité míře i jako turistická centra. Mnohé národní parky jsou součástí světového přírodního dědictví UNESCO.


Co je to Národní park? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Národní park. Co znamená odborný pojem Národní park z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Národní park můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Národní park je v kategorii příroda

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, pojem, popis, co to je, synonymum, co znamená, wiki, informace, terminus technicus, co je to Národní park?, příroda, definice, Národní park, slovo, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu


Pojem Národní park je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Národní park dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Národní park je rozsáhlejší chráněné území, zpravidla s výměrou nad 1 000 hektarů, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, v němž je ochrana přírody nadřazená nad ostatní činnosti.

Zkuste zjistit více informací o slovu Národní park v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Národní park ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Národní park ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Národní park ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Národní park ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Národní park ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Národní park ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Národní park například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Národní park? resp. co znamená Národní park? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národní park, odpověď na dotaz co je to Národní park?. Víte např. kdo to je Jan Hrušínský? Znáte a víte kdo je Bambula? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Les s rybníčkem, národní park, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.