Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Co je to Národní park? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Národní park?

Národní park označuje rozsáhlé chráněné území, na kterém se nacházejí ekosystémy nezasažené činností člověka nebo kde je jedinečná a přirozená krajina. Jako národní park bývají označovány oblasti nad 1000 ha a ochrana je zde preferována před dalšími činnostmi. Někdy bývají národní parky zřizovány i za účelem navrácení oblasti do původního stavu.
Národní parky slouží v určité míře i jako turistická centra. Mnohé národní parky jsou součástí světového přírodního dědictví UNESCO.


Co je to Národní park? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Národní park doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Národní park se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, co znamená, heslo, wiki, popis, definice, terminologie, Příroda, přesný výraz, formulace, termín, slovník, přesný význam, Národní park, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Národní park je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Národní park? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Národní park je rozsáhlejší chráněné území, zpravidla s výměrou nad 1 000 hektarů, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, v němž je ochrana přírody nadřazená nad ostatní činnosti.

Více informací o pojmu Národní park lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Národní park ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Národní park na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Národní park ve Wikimedia Commons

Najít termín Národní park ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Národní park ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Národní park ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Národní park například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Národní park? resp. co vlastně znamená slovo Národní park? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národní park, odpověď na dotaz co je to Národní park?. Víte např. kdo to je Martin Stropnický? Znáte a víte kdo je Rarášek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Národní park hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.