Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bageta. Co znamená odborný pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Co je to Bageta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bageta

Bageta je oblíbené pečivo francouzského původu. Většina pekařů, kteří bagety pečou, má své vlastní receptury. Originální pečivo se vyrábí ručně. Baquette je hůlka nebo proutek, což dává představu o tvaru tohoto produktu. Jde o dlouhé pečivo, které může měřit až metr, a které má křupavou kůrku. Bagety se většinou krájejí na krajíčky a ty se potom mažou.
Francouzi krajíčky také namáčejí do čokolády nebo kávy. Jsou vhodné na výrobu sendvičů nebo na přípravu jednohubek či obložených chlebíčků s různými salámy, sýry nebo pomazánkami. Bagety je nejlépe konzumovat čerstvé, po uložení rychle tvrdnou nebo gumovatí.


Co je to Bageta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bageta. Co znamená odborný pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Bageta) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Bageta patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: názvosloví, popis, Bageta, terminus technicus, co to je, význam pojmu, přesný význam, formulace, terminologie, co je to Bageta?, vysvětlení, heslo, wiki, jídlo, slovník, informace, slovo, přesný výraz


Pojem Bageta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bageta? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bageta (francouzsky baguette – proutek, hůlka) je druh pečiva, pocházejícího z Francie, které je neobvykle dlouhé v poměru ke své celkové velikosti. Běžná bageta je pět až šest centimetrů široká, tři až čtyři centimetry vysoká, ale může být až metr dlouhá. U čerstvě pečených baget je kůrka obzvláště křupavá.

Bagety

Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay
Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Bageta na Google.cz

Zkusit najít heslo Bageta ve Wikislovníku

Najít termín Bageta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Bageta ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bageta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bageta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bageta například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bageta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bageta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bageta, odpověď na dotaz co je to Bageta?. Víte např. kdo to je Povstalec? Znáte a víte kdo je Christopher Reeve? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.