Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bageta. Co znamená odborný pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Co je to Bageta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bageta?

Bageta je oblíbené pečivo francouzského původu. Většina pekařů, kteří bagety pečou, má své vlastní receptury. Originální pečivo se vyrábí ručně. Baquette je hůlka nebo proutek, což dává představu o tvaru tohoto produktu. Jde o dlouhé pečivo, které může měřit až metr, a které má křupavou kůrku. Bagety se většinou krájejí na krajíčky a ty se potom mažou.
Francouzi krajíčky také namáčejí do čokolády nebo kávy. Jsou vhodné na výrobu sendvičů nebo na přípravu jednohubek či obložených chlebíčků s různými salámy, sýry nebo pomazánkami. Bagety je nejlépe konzumovat čerstvé, po uložení rychle tvrdnou nebo gumovatí.


Co je to Bageta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bageta. Co znamená odborný pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Bageta patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co je to Bageta?, význam pojmu, slovník, formulace, pojem, terminus technicus, vysvětlení, definice, co to je, terminologie, Bageta, význam, heslo, termín, lexikon, popis, názvosloví, slovo


Pojem Bageta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bageta? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Bageta (francouzsky baguette – proutek, hůlka) je druh pečiva, pocházejícího z Francie, které je neobvykle dlouhé v poměru ke své celkové velikosti. Běžná bageta je pět až šest centimetrů široká, tři až čtyři centimetry vysoká, ale může být až metr dlouhá. U čerstvě pečených baget je kůrka obzvláště křupavá.

Bagety

Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay
Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Bageta lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Bageta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bageta na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bageta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bageta na Youtube

Vyhledat výraz Bageta ve Wikislovníku

Hledat pojem Bageta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bageta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bageta? resp. co je to Bageta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bageta, odpověď na dotaz co je to Bageta?. Víte např. kdo to je Jan Šťastný? Znáte a víte kdo je Foniatr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bageta hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.