Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bageta. Co znamená pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Co je to Bageta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bageta

Bageta je oblíbené pečivo francouzského původu. Většina pekařů, kteří bagety pečou, má své vlastní receptury. Originální pečivo se vyrábí ručně. Baquette je hůlka nebo proutek, což dává představu o tvaru tohoto produktu. Jde o dlouhé pečivo, které může měřit až metr, a které má křupavou kůrku. Bagety se většinou krájejí na krajíčky a ty se potom mažou.
Francouzi krajíčky také namáčejí do čokolády nebo kávy. Jsou vhodné na výrobu sendvičů nebo na přípravu jednohubek či obložených chlebíčků s různými salámy, sýry nebo pomazánkami. Bagety je nejlépe konzumovat čerstvé, po uložení rychle tvrdnou nebo gumovatí.


Co je to Bageta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bageta. Co znamená pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bageta se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, wiki, slovo, definice pojmu, Bageta, názvosloví, informace, termín, formulace, terminologie, co znamená, pojem, co je to Bageta?


Pojem Bageta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bageta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bageta (francouzsky baguette – proutek, hůlka) je druh pečiva, pocházejícího z Francie, které je neobvykle dlouhé v poměru ke své celkové velikosti. Běžná bageta je pět až šest centimetrů široká, tři až čtyři centimetry vysoká, ale může být až metr dlouhá. U čerstvě pečených baget je kůrka obzvláště křupavá.

Bagety

Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay
Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít termín Bageta ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bageta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Bageta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bageta ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Bageta na Google.cz

Najít výraz Bageta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bageta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bageta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bageta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bageta, odpověď na dotaz co je to Bageta?. Víte např. kdo to je Pavel Bělobrádek? Znáte a víte kdo je Archanděl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.