Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bageta. Co znamená pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Co je to Bageta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bageta?

Bageta je oblíbené pečivo francouzského původu. Většina pekařů, kteří bagety pečou, má své vlastní receptury. Originální pečivo se vyrábí ručně. Baquette je hůlka nebo proutek, což dává představu o tvaru tohoto produktu. Jde o dlouhé pečivo, které může měřit až metr, a které má křupavou kůrku. Bagety se většinou krájejí na krajíčky a ty se potom mažou.
Francouzi krajíčky také namáčejí do čokolády nebo kávy. Jsou vhodné na výrobu sendvičů nebo na přípravu jednohubek či obložených chlebíčků s různými salámy, sýry nebo pomazánkami. Bagety je nejlépe konzumovat čerstvé, po uložení rychle tvrdnou nebo gumovatí.


Co je to Bageta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bageta. Co znamená pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bageta? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bageta je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, názvosloví, pojem, Jídlo, formulace, odborný výraz, přesný význam, co je to Bageta?, slovník, lexikon, co znamená, heslo, terminologie, význam


Pojem Bageta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bageta?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bageta (francouzsky baguette – proutek, hůlka) je druh pečiva, pocházejícího z Francie, které je neobvykle dlouhé v poměru ke své celkové velikosti. Běžná bageta je pět až šest centimetrů široká, tři až čtyři centimetry vysoká, ale může být až metr dlouhá. U čerstvě pečených baget je kůrka obzvláště křupavá.

Bagety

Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay
Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bageta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bageta na Youtube

Vyhledat heslo Bageta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Bageta na Google.cz

Hledat termín Bageta ve Wikislovníku

Hledat pojem Bageta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bageta například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Bageta? resp. co je to Bageta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bageta, odpověď na dotaz co je to Bageta?. Víte např. kdo to je Pasák? Znáte a víte kdo je Jan Patočka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.