Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bageta. Co znamená odborný pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Co je to Bageta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bageta

Bageta je oblíbené pečivo francouzského původu. Většina pekařů, kteří bagety pečou, má své vlastní receptury. Originální pečivo se vyrábí ručně. Baquette je hůlka nebo proutek, což dává představu o tvaru tohoto produktu. Jde o dlouhé pečivo, které může měřit až metr, a které má křupavou kůrku. Bagety se většinou krájejí na krajíčky a ty se potom mažou.
Francouzi krajíčky také namáčejí do čokolády nebo kávy. Jsou vhodné na výrobu sendvičů nebo na přípravu jednohubek či obložených chlebíčků s různými salámy, sýry nebo pomazánkami. Bagety je nejlépe konzumovat čerstvé, po uložení rychle tvrdnou nebo gumovatí.


Co je to Bageta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bageta. Co znamená odborný pojem Bageta z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Bageta je v kategorii jídlo

Klíčová slova: lexikon, informace, heslo, jídlo, názvosloví, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, definice, slovník, definice pojmu, význam slova, co je to Bageta?, význam, termín, formulace, slovo, wiki


Pojem Bageta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bageta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bageta (francouzsky baguette – proutek, hůlka) je druh pečiva, pocházejícího z Francie, které je neobvykle dlouhé v poměru ke své celkové velikosti. Běžná bageta je pět až šest centimetrů široká, tři až čtyři centimetry vysoká, ale může být až metr dlouhá. U čerstvě pečených baget je kůrka obzvláště křupavá.

Bagety

Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay
Křupavé, čerstvě upečené, francouzské bagety. Autor: Philippe Ramakers, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Bageta na Youtube

Najít termín Bageta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bageta na Google.cz

Zkusit najít slovo Bageta ve Wikizdrojích

Najít heslo Bageta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Bageta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bageta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bageta? resp. co znamená výraz Bageta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bageta, odpověď na dotaz co je to Bageta?. Víte např. kdo to je Barbora Šámalová? Znáte a víte kdo je Roman Vojtek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.