Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chatbot. Co znamená pojem Chatbot z kategorie Internet?

Co to je Chatbot? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chatbot

Chatbot je název počítačového programu, který je určen pro konverzaci s lidmi a přesvědčivě simuluje chování člověka. Tento program využívá umělou inteligenci a komunikuje pomocí metody textu nebo sluchu. Základem celé technologie je strojové učení. Umělá inteligence se v tomto případě inspiruje lidským mozkem. Proto má různé vrstvy určené analýze a naučení se dat. To je možné díky tomu, že se každá taková vrstva skládá z neuronů umělého původu. Ty jsou vzájemně propojeny a mohou na sebe reagovat. Při každém propojení dochází k ovlivňování předchozími naučenými vzorci. Proto se učící proces stále zlepšuje.
Využití chatbotů je široké, je ideální například pro firmy, které potřebují komunikovat se zákazníky. Ti takto rychle získají odpovědi na otázky, dostávají se k důležitým nabídkám a úkonům, které potřebují. Chatbot pracuje s klíčovými slovy, na jejich základě odhadne, co je cílem zákazníka a navede ho správným směrem. Ulehčuje množství procesů a šetří čas. Může být použit jako zákaznická podpora.


Co je to Chatbot? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chatbot. Co znamená pojem Chatbot z kategorie Internet?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Chatbot s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Chatbot patří do kategorie internet

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, co je to Chatbot?, význam, slovo, přesný výraz, slovník, přesný význam, vysvětlení, pojem, co znamená, Chatbot, terminologie, terminus technicus, termín, synonymum, co to je, informace


Pojem Chatbot je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chatbot? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chatbot je počítačový program určený k automatizované komunikaci s lidmi. Mezi nejčastěji používané platformy patří Facebook Messenger, Skype, Viber, WhatsApp, Telegram, WeChat, Kik a Slack. Využíván bývá zejména v zákaznické podpoře, kde nahrazuje živé operátory. V ČR přes chatbota již lze koupit i některé produkty a služby. Výrazné využití nacházejí chatboty v HR odvětví, kde jsou používány pro hledání a nábor zaměstnanců (sourcing, recruiting).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Chatbot ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Chatbot ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chatbot na Youtube

Najít výraz Chatbot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chatbot ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Chatbot na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chatbot například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Chatbot? resp. co to je Chatbot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chatbot, odpověď na dotaz co je to Chatbot?. Víte např. kdo to je Šárka Grossová? Znáte a víte kdo je Arborista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.