Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Parusie. Co znamená pojem Parusie z kategorie Náboženství?

Co to je Parusie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Parusie?

Parusie v překladu z řečtiny znamená příchod. Jde o pojem užívaný v křesťanské církvi, kterým se označuje druhý příchod Krista. Ten se má odehrát na konci věků. Kristus přijde, aby vzkřísil mrtvé, a bude se konat Poslední soud. Tento akt bude vrcholem dějin lidstva i vesmíru.
O parusii hovoří například evangelia. Není známo, kdy k ní dojde, jisté je pouze to, že se jednou bude konat. Termín má být znám pouze Bohu Otci. Původní křesťané se domnívali, že přijde rychle a její termín nelze odhadovat.


Co je to Parusie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Parusie. Co znamená pojem Parusie z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Parusie? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Parusie se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, slovník, odborný výraz, formulace, co je to Parusie?, wiki, termín, Parusie, pojem, Náboženství, terminologie, vysvětlení, informace, slovo, co to je


Pojem Parusie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Parusie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parusie, nebo také paruzie (řecky Παρουσία, což znamená "příchod", nebo "výskyt") v křesťanské teologii znamená tzv. druhý příchod Ježíše Krista na konci věků, kdy Kristus vzkřísí mrtvé a slavnostně vykoná Poslední soud. Parusií se podle přesvědčení většiny křesťanských církví završí dějiny lidstva i celého vesmíru. Tato víra je založena na pasážích z kanonických evangelií a eschatologických motivech (např. ve Zjevení Janově); někdy bývá spojena s představou tisíciletého Kristova království – chiliasmus.

Jiné informační zdroje o pojmu Parusie

Zkusit najít pojem Parusie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Parusie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parusie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Parusie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Parusie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Parusie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Parusie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Parusie? resp. co to je Parusie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parusie, odpověď na dotaz co je to Parusie?. Víte např. kdo to je Ichtyolog? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?