Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parusie. Co znamená slovo Parusie z kategorie Náboženství?

Co je Parusie? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Parusie?

Parusie v překladu z řečtiny znamená příchod. Jde o pojem užívaný v křesťanské církvi, kterým se označuje druhý příchod Krista. Ten se má odehrát na konci věků. Kristus přijde, aby vzkřísil mrtvé, a bude se konat Poslední soud. Tento akt bude vrcholem dějin lidstva i vesmíru.
O parusii hovoří například evangelia. Není známo, kdy k ní dojde, jisté je pouze to, že se jednou bude konat. Termín má být znám pouze Bohu Otci. Původní křesťané se domnívali, že přijde rychle a její termín nelze odhadovat.


Co je to Parusie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parusie. Co znamená slovo Parusie z kategorie Náboženství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Parusie s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Parusie patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: slovník, definice, terminus technicus, terminologie, názvosloví, synonymum, co to je, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, náboženství, wiki, informace, význam, vysvětlení, slovo, definice pojmu, co znamená


Pojem Parusie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Parusie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parusie, nebo také paruzie (řecky Παρουσία, což znamená "příchod", nebo "výskyt") v křesťanské teologii znamená tzv. druhý příchod Ježíše Krista na konci věků, kdy Kristus vzkřísí mrtvé a slavnostně vykoná Poslední soud. Parusií se podle přesvědčení většiny křesťanských církví završí dějiny lidstva i celého vesmíru. Tato víra je založena na pasážích z kanonických evangelií a eschatologických motivech (např. ve Zjevení Janově); někdy bývá spojena s představou tisíciletého Kristova království – chiliasmus.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Parusie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Parusie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parusie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Parusie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Parusie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Parusie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Parusie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Parusie? resp. co znamená slovo Parusie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parusie, odpověď na dotaz co je to Parusie?. Víte např. kdo to je Egan Bernal? Znáte a víte kdo je Technokrat? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?