Co je to?
Výraz, termín, definice slova Parusie. Co znamená odborný pojem Parusie z kategorie Náboženství?

Co je to Parusie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Parusie?

Parusie v překladu z řečtiny znamená příchod. Jde o pojem užívaný v křesťanské církvi, kterým se označuje druhý příchod Krista. Ten se má odehrát na konci věků. Kristus přijde, aby vzkřísil mrtvé, a bude se konat Poslední soud. Tento akt bude vrcholem dějin lidstva i vesmíru.
O parusii hovoří například evangelia. Není známo, kdy k ní dojde, jisté je pouze to, že se jednou bude konat. Termín má být znám pouze Bohu Otci. Původní křesťané se domnívali, že přijde rychle a její termín nelze odhadovat.


Co je to Parusie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Parusie. Co znamená odborný pojem Parusie z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Parusie můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Parusie je v sekci náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, náboženství, slovník, informace, terminologie, terminus technicus, názvosloví, wiki, slovo, definice, Parusie, co je to Parusie?, synonymum, pojem, heslo, význam


Pojem Parusie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parusie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Parusie, nebo také paruzie (řecky Παρουσία, což znamená "příchod", nebo "výskyt") v křesťanské teologii znamená tzv. druhý příchod Ježíše Krista na konci věků, kdy Kristus vzkřísí mrtvé a slavnostně vykoná Poslední soud. Parusií se podle přesvědčení většiny křesťanských církví završí dějiny lidstva i celého vesmíru. Tato víra je založena na pasážích z kanonických evangelií a eschatologických motivech (např. ve Zjevení Janově); někdy bývá spojena s představou tisíciletého Kristova království – chiliasmus.

Více informací o pojmu Parusie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parusie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Parusie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parusie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Parusie ve Wikislovníku

Najít heslo Parusie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Parusie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Parusie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Parusie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Parusie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parusie, odpověď na dotaz co je to Parusie?. Víte např. kdo to je Tanečník? Znáte a víte kdo je Martina Formanová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Parusie hledat i v jiných kategoriích (než náboženství) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?