Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parusie. Co znamená slovo Parusie z kategorie Náboženství?

Co je Parusie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Parusie?

Parusie v překladu z řečtiny znamená příchod. Jde o pojem užívaný v křesťanské církvi, kterým se označuje druhý příchod Krista. Ten se má odehrát na konci věků. Kristus přijde, aby vzkřísil mrtvé, a bude se konat Poslední soud. Tento akt bude vrcholem dějin lidstva i vesmíru.
O parusii hovoří například evangelia. Není známo, kdy k ní dojde, jisté je pouze to, že se jednou bude konat. Termín má být znám pouze Bohu Otci. Původní křesťané se domnívali, že přijde rychle a její termín nelze odhadovat.


Co je to Parusie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parusie. Co znamená slovo Parusie z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Parusie) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Parusie patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, slovník, odborný výraz, Parusie, význam pojmu, termín, heslo, formulace, definice pojmu, terminologie, náboženství, přesný výraz, názvosloví, co to je, odborné názvosloví, wiki, lexikon


Pojem Parusie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Parusie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parusie, nebo také paruzie (řecky Παρουσία, což znamená "příchod", nebo "výskyt") v křesťanské teologii znamená tzv. druhý příchod Ježíše Krista na konci věků, kdy Kristus vzkřísí mrtvé a slavnostně vykoná Poslední soud. Parusií se podle přesvědčení většiny křesťanských církví završí dějiny lidstva i celého vesmíru. Tato víra je založena na pasážích z kanonických evangelií a eschatologických motivech (např. ve Zjevení Janově); někdy bývá spojena s představou tisíciletého Kristova království – chiliasmus.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Parusie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Parusie ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Parusie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Parusie na Google obrázcích

Hledat frázi Parusie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Parusie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Parusie například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Parusie? resp. co znamená Parusie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parusie, odpověď na dotaz co je to Parusie?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Primas? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice, parusie, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?