Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duté vlákno. Co znamená odborný pojem Duté vlákno z kategorie Materiály?

Co je to Duté vlákno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Duté vlákno?

Duté vlákno je typ syntetického textilního vlákna s charakteristickou strukturou - dutým vnitřkem. Duté vlákno je nemačkavé, příjemné na dotek a má velmi dobré izolační vlastnosti, proto se používá na výrobu dek, polštářů, spacích pytlů, zimních bund a podobně. Dutá textilní vlákna můžeme rozdělit na polyesterová (např. Hollofil, Bonafill), polyamidová (např. Anso) a čtyřkanálová (např. Thermicfibre nebo Coolmax).


Co je to Duté vlákno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duté vlákno. Co znamená odborný pojem Duté vlákno z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Duté vlákno s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Duté vlákno je v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, wiki, slovo, význam slova, heslo, pojem, terminologie, definice, formulace, přesný význam, lexikon, co znamená, Materiály, přesný výraz, synonymum, co to je, Materiály


Pojem Duté vlákno je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Duté vlákno? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dutá textilní vlákna (angl.: textile hollow fibers, něm.: textile Hohlfasern) jsou filamenty nebo syntetická staplová vlákna s dutým vnitřkem (jak naznačuje nákres vpravo), který vzniká s pomocí trysek s jádrem nebo se zvláštním profilem. Vlákna mají větší objem, zlepšené izolační vlastnosti, příjemný omak, matný lesk a špína je na výrobcích z nich méně viditelná.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duté vlákno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Duté vlákno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Duté vlákno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Duté vlákno ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Duté vlákno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Duté vlákno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Duté vlákno například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Duté vlákno? resp. co znamená slovo Duté vlákno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duté vlákno, odpověď na dotaz co je to Duté vlákno?. Víte např. kdo to je Adele? Znáte a víte kdo je Kamil Střihavka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?