Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duté vlákno. Co znamená odborný pojem Duté vlákno z kategorie Materiály?

Co je to Duté vlákno? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Duté vlákno

Duté vlákno je typ syntetického textilního vlákna s charakteristickou strukturou - dutým vnitřkem. Duté vlákno je nemačkavé, příjemné na dotek a má velmi dobré izolační vlastnosti, proto se používá na výrobu dek, polštářů, spacích pytlů, zimních bund a podobně. Dutá textilní vlákna můžeme rozdělit na polyesterová (např. Hollofil, Bonafill), polyamidová (např. Anso) a čtyřkanálová (např. Thermicfibre nebo Coolmax).


Co je to Duté vlákno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duté vlákno. Co znamená odborný pojem Duté vlákno z kategorie Materiály?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Duté vlákno se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, co je to Duté vlákno?, význam pojmu, názvosloví, přesný výraz, Duté vlákno, popis, definice pojmu, význam slova, pojem, slovo, slovník, definice, lexikon, termín, odborný výraz, informace


Pojem Duté vlákno je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duté vlákno? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dutá textilní vlákna (angl.: textile hollow fibers, něm.: textile Hohlfasern) jsou filamenty nebo syntetická staplová vlákna s dutým vnitřkem (jak naznačuje nákres vpravo), který vzniká s pomocí trysek s jádrem nebo se zvláštním profilem. Vlákna mají větší objem, zlepšené izolační vlastnosti, příjemný omak, matný lesk a špína je na výrobcích z nich méně viditelná.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Duté vlákno ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Duté vlákno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Duté vlákno ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Duté vlákno na Google.cz

Hledat pojem Duté vlákno ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Duté vlákno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Duté vlákno například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Duté vlákno? resp. co vlastně znamená slovo Duté vlákno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duté vlákno, odpověď na dotaz co je to Duté vlákno?. Víte např. kdo to je Bohuslav Martinů? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Duté vlákno i v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?