Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duté vlákno. Co znamená odborný pojem Duté vlákno z kategorie Materiály?

Co je to Duté vlákno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Duté vlákno?

Duté vlákno je typ syntetického textilního vlákna s charakteristickou strukturou - dutým vnitřkem. Duté vlákno je nemačkavé, příjemné na dotek a má velmi dobré izolační vlastnosti, proto se používá na výrobu dek, polštářů, spacích pytlů, zimních bund a podobně. Dutá textilní vlákna můžeme rozdělit na polyesterová (např. Hollofil, Bonafill), polyamidová (např. Anso) a čtyřkanálová (např. Thermicfibre nebo Coolmax).


Co je to Duté vlákno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duté vlákno. Co znamená odborný pojem Duté vlákno z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Duté vlákno sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Duté vlákno patří do sekce materiály

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, definice, význam pojmu, co to je, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, synonymum, terminus technicus, přesný význam, slovo, materiály, pojem, názvosloví, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Duté vlákno je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Duté vlákno?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dutá textilní vlákna (angl.: textile hollow fibers, něm.: textile Hohlfasern) jsou filamenty nebo syntetická staplová vlákna s dutým vnitřkem (jak naznačuje nákres vpravo), který vzniká s pomocí trysek s jádrem nebo se zvláštním profilem. Vlákna mají větší objem, zlepšené izolační vlastnosti, příjemný omak, matný lesk a špína je na výrobcích z nich méně viditelná.

Další možné informační zdroje

Najít termín Duté vlákno ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Duté vlákno ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duté vlákno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Duté vlákno ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Duté vlákno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Duté vlákno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Duté vlákno například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Duté vlákno? resp. co znamená Duté vlákno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duté vlákno, odpověď na dotaz co je to Duté vlákno?. Víte např. kdo to je Neurotik? Znáte a víte kdo je Wabi Daněk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Duté vlákno i v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?