Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cenina. Co znamená pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Co je to Cenina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cenina?

Cenina může sloužit jako nahrazení peněz. Jedná se o účelové oběživo, které je vymezeno pro zcela určitý druh použití. Při používání ceniny se odečítá čerpaná částka. Může se jednat o úhrady služeb, platby poplatků nebo nákupy tam, kde se tyto ceniny uznávají.
K prvním ceninám patřily poštovní známky, dále kolky, stravenky, různé karty a také dálniční známky. Ceninou nejsou peníze ani cenné papíry či platební karty.


Co je to Cenina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cenina. Co znamená pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cenina doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cenina se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, Účetnictví, terminologie, informace, Účetnictví, co to je, heslo, význam pojmu, pojem, popis, slovo, vysvětlení, definice, termín, význam slova, přesný význam, význam


Pojem Cenina je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Cenina?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenina je účelový platební prostředek, tj. oběžné aktivum v určité hodnotě (forma finančního majetku), které slouží jako ekvivalent (náhražka) peněz, avšak pouze pro vymezený účel nebo účely, například k úhradě určitých služeb, k platbě určitých poplatků, k nákupu určitého zboží nebo v určitých provozovnách či určité síti provozoven. Z hodnoty ceniny je čerpáno při jejím použití.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Cenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Cenina ve Wikizdrojích

Hledat termín Cenina ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Cenina na Google.cz

Zkusit najít pojem Cenina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Cenina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenina například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Cenina? resp. co se skrývá pod slovem Cenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenina, odpověď na dotaz co je to Cenina?. Víte např. kdo to je Držgrešle? Znáte a víte kdo je Jiří Stivín? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.