Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cenina. Co znamená pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Co je to Cenina? Význam slova

Co znamená termín Cenina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cenina může sloužit jako nahrazení peněz. Jedná se o účelové oběživo, které je vymezeno pro zcela určitý druh použití. Při používání ceniny se odečítá čerpaná částka. Může se jednat o úhrady služeb, platby poplatků nebo nákupy tam, kde se tyto ceniny uznávají.
K prvním ceninám patřily poštovní známky, dále kolky, stravenky, různé karty a také dálniční známky. Ceninou nejsou peníze ani cenné papíry či platební karty.


Co je to Cenina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cenina. Co znamená pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Cenina) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cenina patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: termín, co to je, definice pojmu, význam, Účetnictví, slovník, Cenina, přesný výraz, názvosloví, pojem, terminus technicus, informace, význam pojmu, přesný význam, synonymum, slovo, co je to Cenina?, Účetnictví


Pojem Cenina je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cenina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenina je účelový platební prostředek, tj. oběžné aktivum v určité hodnotě (forma finančního majetku), které slouží jako ekvivalent (náhražka) peněz, avšak pouze pro vymezený účel nebo účely, například k úhradě určitých služeb, k platbě určitých poplatků, k nákupu určitého zboží nebo v určitých provozovnách či určité síti provozoven. Z hodnoty ceniny je čerpáno při jejím použití.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Cenina ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Cenina na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cenina ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Cenina ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Cenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenina například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cenina? resp. co přesně označuje termín Cenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenina, odpověď na dotaz co je to Cenina?. Víte např. kdo to je Bloggerka? Znáte a víte kdo je Ester Kočičková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Cenina hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.