Co je to?
Definice výrazu Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Co to je Cenina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cenina

Cenina může sloužit jako nahrazení peněz. Jedná se o účelové oběživo, které je vymezeno pro zcela určitý druh použití. Při používání ceniny se odečítá čerpaná částka. Může se jednat o úhrady služeb, platby poplatků nebo nákupy tam, kde se tyto ceniny uznávají.
K prvním ceninám patřily poštovní známky, dále kolky, stravenky, různé karty a také dálniční známky. Ceninou nejsou peníze ani cenné papíry či platební karty.


Co je to Cenina? Význam slova, termín, Definice výrazu Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Cenina je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: popis, terminus technicus, wiki, význam pojmu, slovník, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, význam slova, definice pojmu, synonymum, Cenina, přesný výraz, informace, formulace, přesný význam, co je to Cenina?


Pojem Cenina je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cenina? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cenina je účelový platební prostředek, tj. oběžné aktivum v určité hodnotě (forma finančního majetku), které slouží jako ekvivalent (náhražka) peněz, avšak pouze pro vymezený účel nebo účely, například k úhradě určitých služeb, k platbě určitých poplatků, k nákupu určitého zboží nebo v určitých provozovnách či určité síti provozoven. Z hodnoty ceniny je čerpáno při jejím použití.

Více informací o pojmu Cenina lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Cenina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Cenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Cenina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cenina ve Wikizdrojích

Hledat termín Cenina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenina například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Cenina? resp. co přesně označuje termín Cenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenina, odpověď na dotaz co je to Cenina?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Cenina i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.