Co je to?
Definice výrazu, termínu Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Co je Cenina?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cenina

Cenina může sloužit jako nahrazení peněz. Jedná se o účelové oběživo, které je vymezeno pro zcela určitý druh použití. Při používání ceniny se odečítá čerpaná částka. Může se jednat o úhrady služeb, platby poplatků nebo nákupy tam, kde se tyto ceniny uznávají.
K prvním ceninám patřily poštovní známky, dále kolky, stravenky, různé karty a také dálniční známky. Ceninou nejsou peníze ani cenné papíry či platební karty.


Co je to Cenina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Cenina je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: terminus technicus, popis, heslo, Cenina, význam, co to je, pojem, definice pojmu, názvosloví, formulace, lexikon, co znamená, slovo, synonymum, termín, co je to Cenina?, odborné názvosloví, přesný výraz


Pojem Cenina je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cenina dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cenina je účelový platební prostředek, tj. oběžné aktivum v určité hodnotě (forma finančního majetku), které slouží jako ekvivalent (náhražka) peněz, avšak pouze pro vymezený účel nebo účely, například k úhradě určitých služeb, k platbě určitých poplatků, k nákupu určitého zboží nebo v určitých provozovnách či určité síti provozoven. Z hodnoty ceniny je čerpáno při jejím použití.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Cenina na Youtube

Zkusit najít frázi Cenina na Google.cz

Hledat heslo Cenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Cenina ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Cenina na Google obrázcích

Vyhledat výraz Cenina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenina například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte jaká je definice termínu Cenina? resp. jaký je význam pojmu Cenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenina, odpověď na dotaz co je to Cenina?. Víte např. kdo to je David Garrett? Znáte a víte kdo je Kamil Střihavka? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Cenina i v jiné sekci než v Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, Faktura, tužka, svíčka, cenina, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.