Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Co je to Cenina? Význam slova

Co znamená termín Cenina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cenina může sloužit jako nahrazení peněz. Jedná se o účelové oběživo, které je vymezeno pro zcela určitý druh použití. Při používání ceniny se odečítá čerpaná částka. Může se jednat o úhrady služeb, platby poplatků nebo nákupy tam, kde se tyto ceniny uznávají.
K prvním ceninám patřily poštovní známky, dále kolky, stravenky, různé karty a také dálniční známky. Ceninou nejsou peníze ani cenné papíry či platební karty.


Co je to Cenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cenina? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Cenina je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: heslo, co je to Cenina?, přesný výraz, názvosloví, význam, význam slova, slovník, význam pojmu, pojem, Účetnictví, popis, terminus technicus, synonymum, Účetnictví, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, přesný význam


Pojem Cenina je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cenina? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenina je účelový platební prostředek, tj. oběžné aktivum v určité hodnotě (forma finančního majetku), které slouží jako ekvivalent (náhražka) peněz, avšak pouze pro vymezený účel nebo účely, například k úhradě určitých služeb, k platbě určitých poplatků, k nákupu určitého zboží nebo v určitých provozovnách či určité síti provozoven. Z hodnoty ceniny je čerpáno při jejím použití.

Zkuste zjistit více informací o slovu Cenina v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cenina ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Cenina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Cenina na Youtube

Najít heslo Cenina ve Wikislovníku

Hledat heslo Cenina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Cenina? resp. jaký je význam slova Cenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenina, odpověď na dotaz co je to Cenina?. Víte např. kdo to je Andor Šándor? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.