Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Co je to Cenina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cenina?

Cenina může sloužit jako nahrazení peněz. Jedná se o účelové oběživo, které je vymezeno pro zcela určitý druh použití. Při používání ceniny se odečítá čerpaná částka. Může se jednat o úhrady služeb, platby poplatků nebo nákupy tam, kde se tyto ceniny uznávají.
K prvním ceninám patřily poštovní známky, dále kolky, stravenky, různé karty a také dálniční známky. Ceninou nejsou peníze ani cenné papíry či platební karty.


Co je to Cenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cenina. Co znamená odborný pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cenina můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cenina je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, Cenina, heslo, co znamená, synonymum, wiki, formulace, terminologie, vysvětlení, význam, Účetnictví, informace, definice, slovník, terminus technicus, popis, lexikon, co to je


Pojem Cenina je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Cenina?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cenina je účelový platební prostředek, tj. oběžné aktivum v určité hodnotě (forma finančního majetku), které slouží jako ekvivalent (náhražka) peněz, avšak pouze pro vymezený účel nebo účely, například k úhradě určitých služeb, k platbě určitých poplatků, k nákupu určitého zboží nebo v určitých provozovnách či určité síti provozoven. Z hodnoty ceniny je čerpáno při jejím použití.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Cenina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Cenina ve Wikislovníku

Najít výraz Cenina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Cenina na Google.cz

Najít termín Cenina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Cenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenina například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Cenina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenina, odpověď na dotaz co je to Cenina?. Víte např. kdo to je Alena Štréblová? Znáte a víte kdo je Barbora Hrzánová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.