Co je to?
Výraz, termín, definice slova Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Co je to Boccia? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Boccia?

Boccia je druh sportu, který se blíží hře pétanque. Hrají ho lidé, kteří mají těžké tělesné postižení a musí se pohybovat na invalidním vozíku. Hra je uzpůsobena tak, aby ji mohli hrát sportovci s dětskou obrnou nebo vážnými poruchami pohybové soustavy.
Boccia je také olympijským sportem – součástí paralympiády je od roku 1984. Má jasně daná pravidla. Hraje se s koženými míčky, které se dobře drží. Míčky mají modrou a červenou barvu. Hra se zahajuje vhozením bílého míčku do pole, poté se všichni snaží dostat své míčky co nejblíže k bílému míčku. Hrají družstva, dvojice i jednotlivé osoby. Vítězí ten, kdo dostane nejvíc míčků k bílému míčku.


Co je to Boccia? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Boccia se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: synonymum, wiki, význam slova, slovník, popis, heslo, přesný význam, lexikon, význam pojmu, terminologie, co je to Boccia?, přesný výraz, definice pojmu, Boccia, termín, sport, vysvětlení, co znamená


Pojem Boccia je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Boccia? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Boccia [bočča] je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Jedná se o modifikaci klasických her (bocce, boules, pétanque, lawn bowling). Původně byla zamýšlena jako hra pro lidi postižené dětskou obrnou, v dnešní době ji však provozují i sportovci s jinými vážnými poruchami hybnosti.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Boccia ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Boccia ve Wikislovníku

Hledat heslo Boccia ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Boccia ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Boccia ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Boccia na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Boccia například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Boccia? resp. jaká je definice slova Boccia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boccia, odpověď na dotaz co je to Boccia?. Víte např. kdo to je Anna Hubáčková? Znáte a víte kdo je Filip Kaňkovský? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.