Co je to?
Odborný výraz, definice slova Boccia. Co znamená pojem Boccia z kategorie Sport?

Co je to Boccia? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Boccia?

Boccia je druh sportu, který se blíží hře pétanque. Hrají ho lidé, kteří mají těžké tělesné postižení a musí se pohybovat na invalidním vozíku. Hra je uzpůsobena tak, aby ji mohli hrát sportovci s dětskou obrnou nebo vážnými poruchami pohybové soustavy.
Boccia je také olympijským sportem – součástí paralympiády je od roku 1984. Má jasně daná pravidla. Hraje se s koženými míčky, které se dobře drží. Míčky mají modrou a červenou barvu. Hra se zahajuje vhozením bílého míčku do pole, poté se všichni snaží dostat své míčky co nejblíže k bílému míčku. Hrají družstva, dvojice i jednotlivé osoby. Vítězí ten, kdo dostane nejvíc míčků k bílému míčku.


Co je to Boccia? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Boccia. Co znamená pojem Boccia z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Boccia patří do kategorie Sport

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, odborný výraz, přesný význam, význam slova, význam, co je to Boccia?, slovník, co to je, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, popis, co znamená, terminologie, informace, Boccia, vysvětlení


Pojem Boccia je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Boccia? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Boccia [bočča] je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Jedná se o modifikaci klasických her (bocce, boules, pétanque, lawn bowling). Původně byla zamýšlena jako hra pro lidi postižené dětskou obrnou, v dnešní době ji však provozují i sportovci s jinými vážnými poruchami hybnosti.

Jiné zdroje informací o pojmu Boccia

Zkusit najít pojem Boccia na Google.cz

Najít výraz Boccia ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Boccia na Youtube

Hledat termín Boccia ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Boccia ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Boccia ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Boccia například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Boccia? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Boccia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boccia, odpověď na dotaz co je to Boccia?. Víte např. kdo to je Státní pojištěnec? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.