Co je to?
Výraz, termín, definice slova Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Co je to Boccia? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Boccia

Boccia je druh sportu, který se blíží hře pétanque. Hrají ho lidé, kteří mají těžké tělesné postižení a musí se pohybovat na invalidním vozíku. Hra je uzpůsobena tak, aby ji mohli hrát sportovci s dětskou obrnou nebo vážnými poruchami pohybové soustavy.
Boccia je také olympijským sportem – součástí paralympiády je od roku 1984. Má jasně daná pravidla. Hraje se s koženými míčky, které se dobře drží. Míčky mají modrou a červenou barvu. Hra se zahajuje vhozením bílého míčku do pole, poté se všichni snaží dostat své míčky co nejblíže k bílému míčku. Hrají družstva, dvojice i jednotlivé osoby. Vítězí ten, kdo dostane nejvíc míčků k bílému míčku.


Co je to Boccia? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Boccia s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Boccia je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, informace, co znamená, Boccia, definice pojmu, vysvětlení, pojem, význam, synonymum, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, odborný výraz, definice, sport, názvosloví, slovník


Pojem Boccia je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Boccia? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Boccia [bočča] je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Jedná se o modifikaci klasických her (bocce, boules, pétanque, lawn bowling). Původně byla zamýšlena jako hra pro lidi postižené dětskou obrnou, v dnešní době ji však provozují i sportovci s jinými vážnými poruchami hybnosti.

Další informační zdroje o slovu Boccia

Hledat termín Boccia ve Wikizdrojích

Hledat heslo Boccia na Google.cz

Zkusit najít heslo Boccia ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Boccia ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Boccia ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Boccia ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Boccia například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Boccia? resp. co je to Boccia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boccia, odpověď na dotaz co je to Boccia?. Víte např. kdo to je Trader? Znáte a víte kdo je Poseidón? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.