Co je to?
Definice výrazu Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Co je Boccia? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Boccia

Boccia je druh sportu, který se blíží hře pétanque. Hrají ho lidé, kteří mají těžké tělesné postižení a musí se pohybovat na invalidním vozíku. Hra je uzpůsobena tak, aby ji mohli hrát sportovci s dětskou obrnou nebo vážnými poruchami pohybové soustavy.
Boccia je také olympijským sportem – součástí paralympiády je od roku 1984. Má jasně daná pravidla. Hraje se s koženými míčky, které se dobře drží. Míčky mají modrou a červenou barvu. Hra se zahajuje vhozením bílého míčku do pole, poté se všichni snaží dostat své míčky co nejblíže k bílému míčku. Hrají družstva, dvojice i jednotlivé osoby. Vítězí ten, kdo dostane nejvíc míčků k bílému míčku.


Co je to Boccia? Význam slova, termín, Definice výrazu Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Boccia? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Boccia je v sekci sport

Klíčová slova: co je to Boccia?, informace, význam, lexikon, sport, sport, vysvětlení, termín, co znamená, popis, co to je, názvosloví, pojem, přesný význam, wiki, formulace, terminologie, slovník


Pojem Boccia je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Boccia? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Boccia [bočča] je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Jedná se o modifikaci klasických her (bocce, boules, pétanque, lawn bowling). Původně byla zamýšlena jako hra pro lidi postižené dětskou obrnou, v dnešní době ji však provozují i sportovci s jinými vážnými poruchami hybnosti.

Více informací o pojmu Boccia lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Boccia na Youtube

Hledat slovo Boccia ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Boccia ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Boccia ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Boccia ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Boccia ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Boccia například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Boccia? resp. co to je Boccia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boccia, odpověď na dotaz co je to Boccia?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Michelle Rodriguez? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.