Co je to?
Definice výrazu, termínu Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Co je Boccia?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Boccia

Boccia je druh sportu, který se blíží hře pétanque. Hrají ho lidé, kteří mají těžké tělesné postižení a musí se pohybovat na invalidním vozíku. Hra je uzpůsobena tak, aby ji mohli hrát sportovci s dětskou obrnou nebo vážnými poruchami pohybové soustavy.
Boccia je také olympijským sportem – součástí paralympiády je od roku 1984. Má jasně daná pravidla. Hraje se s koženými míčky, které se dobře drží. Míčky mají modrou a červenou barvu. Hra se zahajuje vhozením bílého míčku do pole, poté se všichni snaží dostat své míčky co nejblíže k bílému míčku. Hrají družstva, dvojice i jednotlivé osoby. Vítězí ten, kdo dostane nejvíc míčků k bílému míčku.


Co je to Boccia? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Boccia. Co znamená odborný pojem Boccia z kategorie Sport?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Boccia? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Boccia je v kategorii sport

Klíčová slova: informace, slovo, co je to Boccia?, odborné názvosloví, formulace, definice, názvosloví, co to je, wiki, heslo, význam, terminus technicus, lexikon, Boccia, terminologie, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Boccia je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Boccia?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Boccia [bočča] je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Jedná se o modifikaci klasických her (bocce, boules, pétanque, lawn bowling). Původně byla zamýšlena jako hra pro lidi postižené dětskou obrnou, v dnešní době ji však provozují i sportovci s jinými vážnými poruchami hybnosti.

Další informační zdroje o slovu Boccia

Najít termín Boccia ve Wikizdrojích

Najít pojem Boccia ve Wikislovníku

Najít slovo Boccia ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Boccia na Youtube

Najít slovo Boccia ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Boccia ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Boccia například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Boccia? resp. co to je Boccia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boccia, odpověď na dotaz co je to Boccia?. Víte např. kdo to je Pakáž? Znáte a víte kdo je Audrey Tautou? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, fotbalový míč, boccia, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.