Co je to?
Odborný výraz, definice slova Boccia. Co znamená pojem Boccia z kategorie Sport?

Co je to Boccia? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Boccia?

Boccia je druh sportu, který se blíží hře pétanque. Hrají ho lidé, kteří mají těžké tělesné postižení a musí se pohybovat na invalidním vozíku. Hra je uzpůsobena tak, aby ji mohli hrát sportovci s dětskou obrnou nebo vážnými poruchami pohybové soustavy.
Boccia je také olympijským sportem – součástí paralympiády je od roku 1984. Má jasně daná pravidla. Hraje se s koženými míčky, které se dobře drží. Míčky mají modrou a červenou barvu. Hra se zahajuje vhozením bílého míčku do pole, poté se všichni snaží dostat své míčky co nejblíže k bílému míčku. Hrají družstva, dvojice i jednotlivé osoby. Vítězí ten, kdo dostane nejvíc míčků k bílému míčku.


Co je to Boccia? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Boccia. Co znamená pojem Boccia z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Boccia? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Boccia je v kategorii Sport

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, popis, význam, co to je, formulace, slovo, Boccia, vysvětlení, Sport, informace, termín, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, wiki, význam pojmu


Pojem Boccia je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Boccia? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Boccia [bočča] je sport podobný francouzské pétanque určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Jedná se o modifikaci klasických her (bocce, boules, pétanque, lawn bowling). Původně byla zamýšlena jako hra pro lidi postižené dětskou obrnou, v dnešní době ji však provozují i sportovci s jinými vážnými poruchami hybnosti.

Další zdroje informací o slovu Boccia

Najít slovo Boccia ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Boccia ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Boccia na Google.cz

Zkusit najít slovo Boccia ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Boccia ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Boccia ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Boccia například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Boccia? resp. co vlastně znamená slovo Boccia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boccia, odpověď na dotaz co je to Boccia?. Víte např. kdo to je Zahradník? Znáte a víte kdo je Tereza Voříšková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Boccia hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.