Co je to?
Výraz, termín, definice slova Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Co je to Euroval? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Euroval?

Pojem euroval je známý i pod označením evropský záchranný mechanismus a záchranný mechanismus eurozóny. Euroval je dodatek v lisabonské smlouvě, jenž umožňuje vznik záchranného fondu na pomoc ekonomicky ohroženým státům v rámci eurozóny.
Dlouhou dobu nebyl dokument podepsán Českou republikou, stalo se tak až po nástupu Miloše Zemana na pozici prezidenta. Jeho předchůdce Václav Klaus podpis dodatku odmítal.


Co je to Euroval? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Euroval můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Euroval je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: slovník, informace, ekonomie, popis, význam slova, terminus technicus, wiki, pojem, co je to Euroval?, slovo, odborný výraz, Euroval, lexikon, definice, ekonomie, názvosloví, vysvětlení, heslo


Pojem Euroval je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Euroval?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Evropský nástroj finanční stability (anglicky European Financial Stability Facility a odtud zkratka EFSF) je instituce, jejímž smyslem bylo chránit členy eurozóny před finanční nestabilitou, zejména před dluhovou krizí v eurozóně, a to tak, že zemím s problémy poskytne finanční výpomoc. Instituce sídlí v Lucemburku, jejím výkonným ředitelem je Klaus Regling. EFSF využívá služeb Evropské investiční banky.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Euroval na Youtube

Vyhledat termín Euroval ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Euroval ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Euroval na Google.cz

Zkusit najít slovo Euroval ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Euroval ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Euroval například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Euroval? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Euroval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euroval, odpověď na dotaz co je to Euroval?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Kacíř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde