Co je to?
Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Co je to Euroval? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Euroval?

Pojem euroval je známý i pod označením evropský záchranný mechanismus a záchranný mechanismus eurozóny. Euroval je dodatek v lisabonské smlouvě, jenž umožňuje vznik záchranného fondu na pomoc ekonomicky ohroženým státům v rámci eurozóny.
Dlouhou dobu nebyl dokument podepsán Českou republikou, stalo se tak až po nástupu Miloše Zemana na pozici prezidenta. Jeho předchůdce Václav Klaus podpis dodatku odmítal.


Co je to Euroval? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Euroval se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, co je to Euroval?, názvosloví, přesný význam, slovo, Ekonomie, Ekonomie, heslo, termín, lexikon, informace, co to je, definice pojmu, pojem, synonymum, terminus technicus, wiki


Pojem Euroval je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Euroval?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evropský nástroj finanční stability (anglicky European Financial Stability Facility a odtud zkratka EFSF) je instituce, jejímž smyslem bylo chránit členy eurozóny před finanční nestabilitou, zejména před dluhovou krizí v eurozóně, a to tak, že zemím s problémy poskytne finanční výpomoc. Instituce sídlí v Lucemburku, jejím výkonným ředitelem je Klaus Regling. EFSF využívá služeb Evropské investiční banky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Euroval ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Euroval ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Euroval ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Euroval ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Euroval ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Euroval ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Euroval například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Euroval? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Euroval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euroval, odpověď na dotaz co je to Euroval?. Víte např. kdo to je Larry Ellison? Znáte a víte kdo je Antikrist? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde