Co je to?
Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Co je to Euroval? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Euroval

Pojem euroval je známý i pod označením evropský záchranný mechanismus a záchranný mechanismus eurozóny. Euroval je dodatek v lisabonské smlouvě, jenž umožňuje vznik záchranného fondu na pomoc ekonomicky ohroženým státům v rámci eurozóny.
Dlouhou dobu nebyl dokument podepsán Českou republikou, stalo se tak až po nástupu Miloše Zemana na pozici prezidenta. Jeho předchůdce Václav Klaus podpis dodatku odmítal.


Co je to Euroval? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Euroval můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Euroval je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: formulace, Ekonomie, odborné názvosloví, význam, termín, Ekonomie, význam slova, lexikon, terminologie, slovník, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, definice, popis, přesný význam, informace, definice pojmu


Pojem Euroval je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Euroval?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Evropský nástroj finanční stability (anglicky European Financial Stability Facility a odtud zkratka EFSF) je instituce, jejímž smyslem bylo chránit členy eurozóny před finanční nestabilitou, zejména před dluhovou krizí v eurozóně, a to tak, že zemím s problémy poskytne finanční výpomoc. Instituce sídlí v Lucemburku, jejím výkonným ředitelem je Klaus Regling. EFSF využívá služeb Evropské investiční banky.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Euroval ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Euroval ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Euroval ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Euroval ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Euroval ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Euroval ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Euroval například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Euroval? resp. co znamená výraz Euroval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euroval, odpověď na dotaz co je to Euroval?. Víte např. kdo to je Neurotik? Znáte a víte kdo je Anesteziolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde