Co je to?
Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Co je to Euroval? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Euroval

Pojem euroval je známý i pod označením evropský záchranný mechanismus a záchranný mechanismus eurozóny. Euroval je dodatek v lisabonské smlouvě, jenž umožňuje vznik záchranného fondu na pomoc ekonomicky ohroženým státům v rámci eurozóny.
Dlouhou dobu nebyl dokument podepsán Českou republikou, stalo se tak až po nástupu Miloše Zemana na pozici prezidenta. Jeho předchůdce Václav Klaus podpis dodatku odmítal.


Co je to Euroval? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Euroval sdílejte s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Euroval je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: termín, ekonomie, heslo, co to je, wiki, co je to Euroval?, názvosloví, co znamená, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, informace, Euroval, vysvětlení, formulace, definice pojmu, slovník, význam pojmu


Pojem Euroval je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Euroval? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Evropský nástroj finanční stability (anglicky European Financial Stability Facility a odtud zkratka EFSF) je instituce, jejímž smyslem bylo chránit členy eurozóny před finanční nestabilitou, zejména před dluhovou krizí v eurozóně, a to tak, že zemím s problémy poskytne finanční výpomoc. Instituce sídlí v Lucemburku, jejím výkonným ředitelem je Klaus Regling. EFSF využívá služeb Evropské investiční banky.

Hledejte výraz Euroval v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Euroval ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Euroval na Google.cz

Najít slovo Euroval ve Wikizdrojích

Hledat heslo Euroval ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Euroval na Youtube

Zkusit najít slovo Euroval ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Euroval například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Euroval? resp. co přesně označuje termín Euroval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euroval, odpověď na dotaz co je to Euroval?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Euroval i jinde než v sekci než v ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde