Co je to?
Odborný výraz, definice slova Euroval. Co znamená slovo Euroval z kategorie Ekonomie?

Co je Euroval? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Euroval?

Pojem euroval je známý i pod označením evropský záchranný mechanismus a záchranný mechanismus eurozóny. Euroval je dodatek v lisabonské smlouvě, jenž umožňuje vznik záchranného fondu na pomoc ekonomicky ohroženým státům v rámci eurozóny.
Dlouhou dobu nebyl dokument podepsán Českou republikou, stalo se tak až po nástupu Miloše Zemana na pozici prezidenta. Jeho předchůdce Václav Klaus podpis dodatku odmítal.


Co je to Euroval? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Euroval. Co znamená slovo Euroval z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Euroval patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, Euroval, wiki, informace, co to je, terminus technicus, slovník, definice pojmu, slovo, synonymum, co je to Euroval?, význam, vysvětlení, heslo, odborný výraz, formulace, význam slova, ekonomie


Pojem Euroval je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Euroval dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evropský nástroj finanční stability (anglicky European Financial Stability Facility a odtud zkratka EFSF) je instituce, jejímž smyslem bylo chránit členy eurozóny před finanční nestabilitou, zejména před dluhovou krizí v eurozóně, a to tak, že zemím s problémy poskytne finanční výpomoc. Instituce sídlí v Lucemburku, jejím výkonným ředitelem je Klaus Regling. EFSF využívá služeb Evropské investiční banky.

Pro další informace o termínu Euroval zkuste tyto odkazy

Najít slovo Euroval ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Euroval ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Euroval ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Euroval ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Euroval na Google.cz

Hledat videa s názvem Euroval na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Euroval například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Euroval? resp. jaká je definice slova Euroval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euroval, odpověď na dotaz co je to Euroval?. Víte např. kdo to je Boleslav Jablonský? Znáte a víte kdo je Kacíř? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Euroval i v jiné kategorii než v ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde