Co je to?
Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Co je to Euroval? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Euroval

Pojem euroval je známý i pod označením evropský záchranný mechanismus a záchranný mechanismus eurozóny. Euroval je dodatek v lisabonské smlouvě, jenž umožňuje vznik záchranného fondu na pomoc ekonomicky ohroženým státům v rámci eurozóny.
Dlouhou dobu nebyl dokument podepsán Českou republikou, stalo se tak až po nástupu Miloše Zemana na pozici prezidenta. Jeho předchůdce Václav Klaus podpis dodatku odmítal.


Co je to Euroval? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Euroval. Co znamená odborný pojem Euroval z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Euroval) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Euroval patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, Ekonomie, lexikon, definice pojmu, definice, slovo, formulace, popis, Euroval, význam slova, význam pojmu, co to je, terminus technicus, informace, co znamená, termín, vysvětlení


Pojem Euroval je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Euroval?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evropský nástroj finanční stability (anglicky European Financial Stability Facility a odtud zkratka EFSF) je instituce, jejímž smyslem bylo chránit členy eurozóny před finanční nestabilitou, zejména před dluhovou krizí v eurozóně, a to tak, že zemím s problémy poskytne finanční výpomoc. Instituce sídlí v Lucemburku, jejím výkonným ředitelem je Klaus Regling. EFSF využívá služeb Evropské investiční banky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Euroval ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Euroval ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Euroval na Google.cz

Najít výraz Euroval ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Euroval ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Euroval na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Euroval například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Euroval? resp. jaký je význam slova Euroval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euroval, odpověď na dotaz co je to Euroval?. Víte např. kdo to je Egon Bondy? Znáte a víte kdo je Anesteziolog? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Euroval hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde