Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kondolence. Co znamená odborný pojem Kondolence z kategorie Kultura?

Co je to Kondolence? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kondolence?

Kondolence je pojem pocházející z latiny. Jedná se o projev soustrasti a soucitu, kdy vyjadřujeme účast s bolestí jiného člověka. Většinou se jedná o nějaké velké neštěstí nebo smrt velmi blízké osoby.
Kondolenci je možno učinit osobně, například na pohřbu, nebo písemně soustrastným dopisem nebo zápisem do kondolenční knihy, popřípadě na sociálních sítích použitím různých symbolů. Při osobní kondolenci se většinou používají krátké věty typu Upřímnou soustrast, spojené s pevným stiskem ruky. Písemná kondolence se odesílá co nejdříve od chvíle, kdy jste se o úmrtí dozvěděli, nejpozději do 14 dní.

Co je to Kondolence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kondolence. Co znamená odborný pojem Kondolence z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kondolence? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kondolence je v kategorii Kultura

Klíčová slova: slovo, význam, význam pojmu, formulace, přesný výraz, Kondolence, slovník, definice pojmu, co to je, odborný výraz, vysvětlení, wiki, pojem, informace, názvosloví, co znamená, termín, odborné názvosloví


Pojem Kondolence je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kondolence?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kondolence (z latinského con- ,spolu, sou-‘ a dolere ,trpět, truchlit‘) či vyjádření soustrasti je projev účasti a soucitu s utrpením druhých lidí, zejména v případě úmrtí blízké osoby nebo jiného velkého neštěstí. Může být vyjádřena osobně (například ostatními účastníky pohřbu blízkým pozůstalým), písemně (například pomocí soustrastných dopisů nebo kondolenčních knih), pomocí internetu („virtuální hřbitovy“ či sociální sítě) nebo pomocí vhodného symbolu, jako je květina či zapálená svíce.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Kondolence ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Kondolence ve vyhledávači Yandex

Najít termín Kondolence ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kondolence na Youtube

Zkusit najít slovo Kondolence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kondolence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kondolence například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kondolence? resp. jaký je význam slova Kondolence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kondolence, odpověď na dotaz co je to Kondolence?. Víte např. kdo to je Eminem? Znáte a víte kdo je Hnidopich? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.