Co je to?
Výraz, termín, definice slova Smartphone. Co znamená odborný pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Co je to Smartphone? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Smartphone?

Mobilní telefony procházejí v průběhu let vývojem a jednou ze zásadních větví je smartphone. V českém překladu se také používá termín chytrý telefon. Tento mobil využívá operační systém a aplikační rozhraní, které umožňuje instalaci a úpravu programů. Mezi možné operační systémy patří Symbian, Windows Mobile či Android.
Výrobou chytrých telefonů se zabývá velké množství firem a mezi nejznámější patří HTC, Samsung, LG nebo Apple. Smartphony mají určité výhody i nevýhody. Mezi výhody lze zařadit např. tvorbu vlastních aplikací, zatímco k nevýhodám patří třeba nedostatečný software pro některé platformy.


Co je to Smartphone? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Smartphone. Co znamená odborný pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Smartphone se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, co je to Smartphone?, formulace, přesný význam, wiki, názvosloví, slovník, heslo, počítače, co znamená, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, počítače, slovo, význam pojmu, definice


Pojem Smartphone je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smartphone? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Smartphone ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Smartphone ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Smartphone na Google.cz

Hledat pojem Smartphone ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Smartphone na Youtube

Vyhledat pojem Smartphone ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Smartphone například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Smartphone? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Smartphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smartphone, odpověď na dotaz co je to Smartphone?. Víte např. kdo to je Johann Christian Mikan? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?