Co je to?
Definice odborného termínu, slova Smartphone. Co znamená pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Co je Smartphone?

Co znamená termín Smartphone? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mobilní telefony procházejí v průběhu let vývojem a jednou ze zásadních větví je smartphone. V českém překladu se také používá termín chytrý telefon. Tento mobil využívá operační systém a aplikační rozhraní, které umožňuje instalaci a úpravu programů. Mezi možné operační systémy patří Symbian, Windows Mobile či Android.
Výrobou chytrých telefonů se zabývá velké množství firem a mezi nejznámější patří HTC, Samsung, LG nebo Apple. Smartphony mají určité výhody i nevýhody. Mezi výhody lze zařadit např. tvorbu vlastních aplikací, zatímco k nevýhodám patří třeba nedostatečný software pro některé platformy.


Co je to Smartphone? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Smartphone. Co znamená pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Smartphone sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Smartphone patří do sekce počítače

Klíčová slova: počítače, význam slova, heslo, co znamená, wiki, co to je, popis, odborný výraz, informace, co je to Smartphone?, odborné názvosloví, Smartphone, pojem, názvosloví, termín, definice pojmu, přesný význam, slovník


Pojem Smartphone je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smartphone? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smartphone ve Wikimedia Commons

Najít termín Smartphone na Google.cz

Hledat výraz Smartphone ve Wikizdrojích

Najít slovo Smartphone ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Smartphone ve Wikislovníku

Hledat pojem Smartphone ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Smartphone například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Smartphone? resp. co se skrývá pod slovem Smartphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smartphone, odpověď na dotaz co je to Smartphone?. Víte např. kdo to je Andrej Nikolajevič Kolmogorov? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?