Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Smartphone. Co znamená pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Co to je Smartphone? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Smartphone

Mobilní telefony procházejí v průběhu let vývojem a jednou ze zásadních větví je smartphone. V českém překladu se také používá termín chytrý telefon. Tento mobil využívá operační systém a aplikační rozhraní, které umožňuje instalaci a úpravu programů. Mezi možné operační systémy patří Symbian, Windows Mobile či Android.
Výrobou chytrých telefonů se zabývá velké množství firem a mezi nejznámější patří HTC, Samsung, LG nebo Apple. Smartphony mají určité výhody i nevýhody. Mezi výhody lze zařadit např. tvorbu vlastních aplikací, zatímco k nevýhodám patří třeba nedostatečný software pro některé platformy.


Co je to Smartphone? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Smartphone. Co znamená pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Smartphone? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Smartphone se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: co znamená, co je to Smartphone?, počítače, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, slovo, terminus technicus, formulace, informace, synonymum, termín, popis, heslo, lexikon, wiki, Smartphone, odborné názvosloví


Pojem Smartphone je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Smartphone?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Smartphone ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Smartphone na Google.cz

Hledat slovo Smartphone ve Wikizdrojích

Zkusit najít Smartphone ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Smartphone ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Smartphone na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Smartphone například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Smartphone? resp. jaký je přesný význam slova Smartphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smartphone, odpověď na dotaz co je to Smartphone?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Pantáta? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?