Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smartphone. Co znamená pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Co je to Smartphone? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Smartphone?

Mobilní telefony procházejí v průběhu let vývojem a jednou ze zásadních větví je smartphone. V českém překladu se také používá termín chytrý telefon. Tento mobil využívá operační systém a aplikační rozhraní, které umožňuje instalaci a úpravu programů. Mezi možné operační systémy patří Symbian, Windows Mobile či Android.
Výrobou chytrých telefonů se zabývá velké množství firem a mezi nejznámější patří HTC, Samsung, LG nebo Apple. Smartphony mají určité výhody i nevýhody. Mezi výhody lze zařadit např. tvorbu vlastních aplikací, zatímco k nevýhodám patří třeba nedostatečný software pro některé platformy.


Co je to Smartphone? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smartphone. Co znamená pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Smartphone můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Smartphone je v sekci Počítače

Klíčová slova: termín, Počítače, synonymum, heslo, co znamená, odborné názvosloví, popis, wiki, formulace, informace, význam pojmu, význam, co to je, definice, přesný význam, význam slova, názvosloví, lexikon


Pojem Smartphone je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Smartphone dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Smartphone ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Smartphone ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Smartphone ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smartphone ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smartphone ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Smartphone ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Smartphone například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Smartphone? resp. co vlastně znamená slovo Smartphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smartphone, odpověď na dotaz co je to Smartphone?. Víte např. kdo to je Hynek Čermák? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?