Co je to?
Výraz, termín, definice slova Smartphone. Co znamená odborný pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Co je to Smartphone? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Smartphone

Mobilní telefony procházejí v průběhu let vývojem a jednou ze zásadních větví je smartphone. V českém překladu se také používá termín chytrý telefon. Tento mobil využívá operační systém a aplikační rozhraní, které umožňuje instalaci a úpravu programů. Mezi možné operační systémy patří Symbian, Windows Mobile či Android.
Výrobou chytrých telefonů se zabývá velké množství firem a mezi nejznámější patří HTC, Samsung, LG nebo Apple. Smartphony mají určité výhody i nevýhody. Mezi výhody lze zařadit např. tvorbu vlastních aplikací, zatímco k nevýhodám patří třeba nedostatečný software pro některé platformy.


Co je to Smartphone? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Smartphone. Co znamená odborný pojem Smartphone z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Smartphone sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Smartphone je v kategorii počítače

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, heslo, wiki, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, význam slova, slovo, definice, lexikon, popis, Smartphone, termín, slovník, odborný výraz, informace, pojem


Pojem Smartphone je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smartphone? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Smartphone ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Smartphone ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Smartphone ve Wikizdrojích

Najít heslo Smartphone ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Smartphone na Google.cz

Hledat pojem Smartphone ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Smartphone například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Smartphone? resp. jaká je definice slova Smartphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smartphone, odpověď na dotaz co je to Smartphone?. Víte např. kdo to je Oldo Hlaváček? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?