Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ašvaganda. Co znamená odborný pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Co je to Ašvaganda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ašvaganda

Ašvaganda je léčivá rostlina původem z Indie a vyskytující se také v Africe a Středomoří. Jedná se o středně vysoký polokeř, známý již od starověku. Pro léčebné účely se používá kořen. Jeho využití bylo a je široké – jako narkotikum, uklidňující prostředek, tonikum, prostředek k vykuřování či afrodisiakum.
Ašvaganda se využívá také v alternativním lékařství k léčbě astmatu, bronchitidy, kožních onemocnění, revma, hojení zánětů, detoxikaci, snížení krevního tlaku a dalších obtíží.


Co je to Ašvaganda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ašvaganda. Co znamená odborný pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Ašvaganda můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Ašvaganda je v kategorii rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, definice, formulace, co znamená, Ašvaganda, odborné názvosloví, přesný význam, význam, terminologie, definice pojmu, co je to Ašvaganda?, názvosloví, informace, význam slova, wiki, slovo, odborný výraz


Pojem Ašvaganda je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ašvaganda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Withanie snodárná (Withania somnifera) (v sanskrtu Ashwagandha [Ašvaganda]) je vytrvalá, subtropická až tropická rostlina, druh rodu withanie, která bývá po několik tisíciletí využívána v systému v tradičního indického lékařství, v Ájurvédě.

Withanie snodárná

Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence:  / CC BY-SA
Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence: / CC BY-SA


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Ašvaganda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ašvaganda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ašvaganda ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ašvaganda ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Ašvaganda na Google.cz

Najít termín Ašvaganda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ašvaganda například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ašvaganda? resp. jaký je význam slova Ašvaganda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ašvaganda, odpověď na dotaz co je to Ašvaganda?. Víte např. kdo to je Logoped? Znáte a víte kdo je Vojtěch Kotek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.