Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ašvaganda. Co znamená odborný pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Co je to Ašvaganda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ašvaganda

Ašvaganda je léčivá rostlina původem z Indie a vyskytující se také v Africe a Středomoří. Jedná se o středně vysoký polokeř, známý již od starověku. Pro léčebné účely se používá kořen. Jeho využití bylo a je široké – jako narkotikum, uklidňující prostředek, tonikum, prostředek k vykuřování či afrodisiakum.
Ašvaganda se využívá také v alternativním lékařství k léčbě astmatu, bronchitidy, kožních onemocnění, revma, hojení zánětů, detoxikaci, snížení krevního tlaku a dalších obtíží.


Co je to Ašvaganda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ašvaganda. Co znamená odborný pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ašvaganda? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ašvaganda je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: definice, co je to Ašvaganda?, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, Rostliny, heslo, přesný význam, lexikon, wiki, Rostliny, definice pojmu, terminologie, slovo, odborný výraz, formulace, terminus technicus


Pojem Ašvaganda je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ašvaganda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Withanie snodárná (Withania somnifera) (v sanskrtu Ashwagandha [Ašvaganda]) je vytrvalá, subtropická až tropická rostlina, druh rodu withanie, která bývá po několik tisíciletí využívána v systému v tradičního indického lékařství, v Ájurvédě.

Withanie snodárná

Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence:  / CC BY-SA
Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence: / CC BY-SA


Pro další informace o termínu Ašvaganda zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Ašvaganda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ašvaganda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ašvaganda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ašvaganda na Youtube

Najít výraz Ašvaganda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ašvaganda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ašvaganda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Ašvaganda? resp. jaký je význam pojmu Ašvaganda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ašvaganda, odpověď na dotaz co je to Ašvaganda?. Víte např. kdo to je Bohuslav Martinů? Znáte a víte kdo je Michal Kováč? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ašvaganda v jiné sekci než Rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.