Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ašvaganda. Co znamená pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Co je Ašvaganda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ašvaganda

Ašvaganda je léčivá rostlina původem z Indie a vyskytující se také v Africe a Středomoří. Jedná se o středně vysoký polokeř, známý již od starověku. Pro léčebné účely se používá kořen. Jeho využití bylo a je široké – jako narkotikum, uklidňující prostředek, tonikum, prostředek k vykuřování či afrodisiakum.
Ašvaganda se využívá také v alternativním lékařství k léčbě astmatu, bronchitidy, kožních onemocnění, revma, hojení zánětů, detoxikaci, snížení krevního tlaku a dalších obtíží.


Co je to Ašvaganda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ašvaganda. Co znamená pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ašvaganda s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Ašvaganda se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, Ašvaganda, význam slova, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, formulace, názvosloví, co to je, heslo, pojem, význam pojmu, odborný výraz, slovo, informace, přesný výraz, co je to Ašvaganda?


Pojem Ašvaganda je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ašvaganda píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Withanie snodárná (Withania somnifera) (v sanskrtu Ashwagandha [Ašvaganda]) je vytrvalá, subtropická až tropická rostlina, druh rodu withanie, která bývá po několik tisíciletí využívána v systému v tradičního indického lékařství, v Ájurvédě.

Withanie snodárná

Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence:  / CC BY-SA
Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence: / CC BY-SA


Jiné informační zdroje o pojmu Ašvaganda

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ašvaganda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ašvaganda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ašvaganda ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Ašvaganda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Ašvaganda ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Ašvaganda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ašvaganda například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ašvaganda? resp. co to je Ašvaganda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ašvaganda, odpověď na dotaz co je to Ašvaganda?. Víte např. kdo to je Fořt? Znáte a víte kdo je Roman Zach? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.