Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ašvaganda. Co znamená pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Co je to Ašvaganda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ašvaganda?

Ašvaganda je léčivá rostlina původem z Indie a vyskytující se také v Africe a Středomoří. Jedná se o středně vysoký polokeř, známý již od starověku. Pro léčebné účely se používá kořen. Jeho využití bylo a je široké – jako narkotikum, uklidňující prostředek, tonikum, prostředek k vykuřování či afrodisiakum.
Ašvaganda se využívá také v alternativním lékařství k léčbě astmatu, bronchitidy, kožních onemocnění, revma, hojení zánětů, detoxikaci, snížení krevního tlaku a dalších obtíží.


Co je to Ašvaganda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ašvaganda. Co znamená pojem Ašvaganda z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ašvaganda? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Ašvaganda je v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovo, wiki, formulace, význam slova, terminus technicus, lexikon, terminologie, co to je, vysvětlení, popis, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, názvosloví, rostliny, slovník, informace


Pojem Ašvaganda je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ašvaganda?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Withanie snodárná (Withania somnifera) (v sanskrtu Ashwagandha [Ašvaganda]) je vytrvalá, subtropická až tropická rostlina, druh rodu withanie, která bývá po několik tisíciletí využívána v systému v tradičního indického lékařství, v Ájurvédě.

Withanie snodárná

Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence:  / CC BY-SA
Indická rostlina Withanie snodárná neboli ašvaganda. Autor/zdroj: Wowbobwow12 / Wikimedia commons, licence: / CC BY-SA


Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Ašvaganda ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Ašvaganda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ašvaganda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ašvaganda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ašvaganda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Ašvaganda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ašvaganda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ašvaganda? resp. co označuje slovo Ašvaganda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ašvaganda, odpověď na dotaz co je to Ašvaganda?. Víte např. kdo to je Olga Matušková? Znáte a víte kdo je Romanista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.