Co je to?
Definice výrazu, termínu Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Co je to Scio? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Scio?

Scio je jméno české firmy, která se zabývá vzděláváním jak ve škole, tak mimo školu. Je jednou ze společností, která provádí měření výsledků vzdělávání a také pořádá testy obecných studijních předpokladů a srovnávací zkoušky. Některé z testů využívají i střední a základní školy.
Zakladatelem Scia je Ondřej Šteffl. Původně společnost fungovala jako nadace s omezeným počtem pracovníků, od roku 2001 tyto počty a aktivity stále rozšiřuje pod obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o.


Co je to Scio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Scio? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Scio je v kategorii Školství

Klíčová slova: vysvětlení, popis, co znamená, definice, Scio, odborné názvosloví, pojem, Školství, co je to Scio?, formulace, význam pojmu, přesný význam, význam slova, terminus technicus, synonymum, slovník, co to je, definice pojmu


Pojem Scio je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Scio? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scio (obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o., IČO 271 561 25) je česká firma zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí. Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání (educational measurement) a obecných studijních předpokladů. Některé testy Scio se po roce 2000 používají pro účely přijímání na vybrané vysoké školy (Národní srovnávací zkoušky). Do roku 2016 se používali testy Scio i jako přijímací zkoušky na školy střední. Slovo scio pochází z latiny a znamená vím.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Scio na Youtube

Najít termín Scio ve Wikizdrojích

Najít pojem Scio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Scio ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Scio ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Scio na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Scio například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Scio? resp. co přesně označuje termín Scio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scio, odpověď na dotaz co je to Scio?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Internista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Scio v jiné sekci než Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.