Co je to?
Výraz, termín, definice slova Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Co je to Scio? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Scio

Scio je jméno české firmy, která se zabývá vzděláváním jak ve škole, tak mimo školu. Je jednou ze společností, která provádí měření výsledků vzdělávání a také pořádá testy obecných studijních předpokladů a srovnávací zkoušky. Některé z testů využívají i střední a základní školy.
Zakladatelem Scia je Ondřej Šteffl. Původně společnost fungovala jako nadace s omezeným počtem pracovníků, od roku 2001 tyto počty a aktivity stále rozšiřuje pod obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o.


Co je to Scio? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Scio se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Scio se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, terminologie, termín, pojem, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, slovo, názvosloví, synonymum, definice, vysvětlení, význam, Scio, odborný výraz, význam slova, popis, definice pojmu


Pojem Scio je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Scio píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Scio (obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o., IČO 271 561 25) je česká firma zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí. Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání (educational measurement) a obecných studijních předpokladů. Některé testy Scio se po roce 2000 používají pro účely přijímání na vybrané vysoké školy (Národní srovnávací zkoušky). Do roku 2016 se používali testy Scio i jako přijímací zkoušky na školy střední. Slovo scio pochází z latiny a znamená vím.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Scio ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Scio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Scio ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Scio ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Scio ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Scio na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Scio například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Scio? resp. co znamená Scio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scio, odpověď na dotaz co je to Scio?. Víte např. kdo to je Adam Smith? Znáte a víte kdo je Josef Oplt? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Scio v jiné sekci než Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.