Co je to?
Definice výrazu, termínu Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Co je to Scio? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Scio?

Scio je jméno české firmy, která se zabývá vzděláváním jak ve škole, tak mimo školu. Je jednou ze společností, která provádí měření výsledků vzdělávání a také pořádá testy obecných studijních předpokladů a srovnávací zkoušky. Některé z testů využívají i střední a základní školy.
Zakladatelem Scia je Ondřej Šteffl. Původně společnost fungovala jako nadace s omezeným počtem pracovníků, od roku 2001 tyto počty a aktivity stále rozšiřuje pod obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o.


Co je to Scio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Scio s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Scio je v kategorii Školství

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, vysvětlení, definice pojmu, informace, slovo, Scio, Školství, odborné názvosloví, popis, pojem, co to je, lexikon, definice, slovník, Školství, wiki, termín


Pojem Scio je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Scio? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scio (obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o., IČO 271 561 25) je česká firma zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí. Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání (educational measurement) a obecných studijních předpokladů. Některé testy Scio se po roce 2000 používají pro účely přijímání na vybrané vysoké školy (Národní srovnávací zkoušky). Do roku 2016 se používali testy Scio i jako přijímací zkoušky na školy střední. Slovo scio pochází z latiny a znamená vím.

Jiné zdroje informací o pojmu Scio

Vyhledat heslo Scio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Scio ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Scio na Google.cz

Najít pojem Scio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Scio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Scio ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Scio například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Scio? resp. co se skrývá pod slovem Scio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scio, odpověď na dotaz co je to Scio?. Víte např. kdo to je Jan Evangelista Purkyně? Znáte a víte kdo je Ulamá? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Scio i v jiných kategoriích (než Školství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.