Co je to?
Definice výrazu, termínu Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Co je Scio? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Scio

Scio je jméno české firmy, která se zabývá vzděláváním jak ve škole, tak mimo školu. Je jednou ze společností, která provádí měření výsledků vzdělávání a také pořádá testy obecných studijních předpokladů a srovnávací zkoušky. Některé z testů využívají i střední a základní školy.
Zakladatelem Scia je Ondřej Šteffl. Původně společnost fungovala jako nadace s omezeným počtem pracovníků, od roku 2001 tyto počty a aktivity stále rozšiřuje pod obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o.


Co je to Scio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Scio s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Scio je v kategorii Školství

Klíčová slova: co znamená, Školství, význam pojmu, pojem, informace, heslo, termín, přesný výraz, co to je, definice pojmu, Školství, odborné názvosloví, popis, synonymum, terminologie, odborný výraz, definice, názvosloví


Pojem Scio je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Scio? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Scio (obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o., IČO 271 561 25) je česká firma zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí. Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání (educational measurement) a obecných studijních předpokladů. Některé testy Scio se po roce 2000 používají pro účely přijímání na vybrané vysoké školy (Národní srovnávací zkoušky). Do roku 2016 se používali testy Scio i jako přijímací zkoušky na školy střední. Slovo scio pochází z latiny a znamená vím.

Hledejte pojem Scio v následujících vyhledávačích

Najít výraz Scio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Scio na Youtube

Zkusit najít pojem Scio ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Scio ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Scio ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Scio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Scio například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Scio? resp. co znamená slovo Scio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scio, odpověď na dotaz co je to Scio?. Víte např. kdo to je Leon Tsoukernik? Znáte a víte kdo je Radek Bartoníček? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.