Co je to?
Výraz, termín, definice slova Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Co je to Scio? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Scio

Scio je jméno české firmy, která se zabývá vzděláváním jak ve škole, tak mimo školu. Je jednou ze společností, která provádí měření výsledků vzdělávání a také pořádá testy obecných studijních předpokladů a srovnávací zkoušky. Některé z testů využívají i střední a základní školy.
Zakladatelem Scia je Ondřej Šteffl. Původně společnost fungovala jako nadace s omezeným počtem pracovníků, od roku 2001 tyto počty a aktivity stále rozšiřuje pod obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o.


Co je to Scio? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Scio. Co znamená odborný pojem Scio z kategorie Školství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Scio? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Scio je v kategorii Školství

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, heslo, co to je, co je to Scio?, formulace, slovník, význam, slovo, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, pojem, wiki, terminologie, synonymum, Scio


Pojem Scio je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Scio? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Scio (obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o., IČO 271 561 25) je česká firma zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí. Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání (educational measurement) a obecných studijních předpokladů. Některé testy Scio se po roce 2000 používají pro účely přijímání na vybrané vysoké školy (Národní srovnávací zkoušky). Do roku 2016 se používali testy Scio i jako přijímací zkoušky na školy střední. Slovo scio pochází z latiny a znamená vím.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Scio ve Wikizdrojích

Najít výraz Scio ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Scio na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Scio ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Scio ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Scio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Scio například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Scio? resp. co přesně označuje termín Scio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Scio, odpověď na dotaz co je to Scio?. Víte např. kdo to je Roger Federer? Znáte a víte kdo je Benedict Cumberbatch? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.