Co je to?
Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Co je to Eskrima? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Eskrima

Eskrima je pojmenování pro druh bojového umění, které pochází z Filipín. Je určeno široké veřejnosti. Charakteristické pro něj je to, že se při něm může bojovat jak se zbraněmi, tak bez nich. Jako zbraně mohou být využity tyče, nůž, mačeta nebo meč. Technika je však vysoce účinná i v boji beze zbraně. Nacvičují se nejen bojové techniky, ale i reakce. Ty je možno použít k sebeobraně a jako prostředek pak mohou posloužit zcela běžné předměty.
Někdy se toto umění nazývá také Kali nebo Arnis de mano. Escrima se u nás vyučuje ve veřejných školách FMA od roku 1990. Často se také vyučuje pod jménem Skirmen jako součást Wing Chun, čínského umění boje.


Co je to Eskrima? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Eskrima? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eskrima patří do sekce Sport

Klíčová slova: co znamená, termín, význam slova, definice pojmu, Sport, odborné názvosloví, přesný výraz, heslo, formulace, pojem, Sport, odborný výraz, význam, co je to Eskrima?, význam pojmu, synonymum, wiki, slovo


Pojem Eskrima je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Eskrima?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskrima je filipínské bojové umění pro veřejnost zvláště charakterizované bojem se zbraněmi tyčí (mečem, mačetou) a nožem. Ovšem neméně účinné zůstává i jako boj beze zbraně. Eskrimu je potřeba chápat jako princip bojových technik a reakcí, který lze aplikovat za použití jakýchkoliv předmětů k vlastní sebeobraně (tužka, deštník apod.)
K pojmenování stylu se užívá též termínů Arnis de mano nebo Kali.

Další zdroje informací

Hledat pojem Eskrima ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Eskrima ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskrima ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Eskrima ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eskrima ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Eskrima ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskrima například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Eskrima? resp. jaká je definice slova Eskrima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskrima, odpověď na dotaz co je to Eskrima?. Víte např. kdo to je Ajznboňák? Znáte a víte kdo je Drzoun? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.