Co je to?
Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Co je to Eskrima? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Eskrima

Eskrima je pojmenování pro druh bojového umění, které pochází z Filipín. Je určeno široké veřejnosti. Charakteristické pro něj je to, že se při něm může bojovat jak se zbraněmi, tak bez nich. Jako zbraně mohou být využity tyče, nůž, mačeta nebo meč. Technika je však vysoce účinná i v boji beze zbraně. Nacvičují se nejen bojové techniky, ale i reakce. Ty je možno použít k sebeobraně a jako prostředek pak mohou posloužit zcela běžné předměty.
Někdy se toto umění nazývá také Kali nebo Arnis de mano. Escrima se u nás vyučuje ve veřejných školách FMA od roku 1990. Často se také vyučuje pod jménem Skirmen jako součást Wing Chun, čínského umění boje.


Co je to Eskrima? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Eskrima patří do kategorie Sport

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, Sport, názvosloví, Eskrima, odborné názvosloví, informace, slovo, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, slovník, odborný výraz, přesný význam, co je to Eskrima?, Sport, wiki, význam


Pojem Eskrima je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Eskrima? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eskrima je filipínské bojové umění pro veřejnost zvláště charakterizované bojem se zbraněmi tyčí (mečem, mačetou) a nožem. Ovšem neméně účinné zůstává i jako boj beze zbraně. Eskrimu je potřeba chápat jako princip bojových technik a reakcí, který lze aplikovat za použití jakýchkoliv předmětů k vlastní sebeobraně (tužka, deštník apod.)
K pojmenování stylu se užívá též termínů Arnis de mano nebo Kali.

Jiné informační zdroje o pojmu Eskrima

Zkusit najít pojem Eskrima ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Eskrima ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskrima ve Wikimedia Commons

Najít heslo Eskrima ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Eskrima ve Wikislovníku

Hledat slovo Eskrima ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskrima například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Eskrima? resp. co znamená výraz Eskrima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskrima, odpověď na dotaz co je to Eskrima?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Josef Čapek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Eskrima i v jiných kategoriích (než Sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.