Co je to?
Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Co je to Eskrima? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Eskrima

Eskrima je pojmenování pro druh bojového umění, které pochází z Filipín. Je určeno široké veřejnosti. Charakteristické pro něj je to, že se při něm může bojovat jak se zbraněmi, tak bez nich. Jako zbraně mohou být využity tyče, nůž, mačeta nebo meč. Technika je však vysoce účinná i v boji beze zbraně. Nacvičují se nejen bojové techniky, ale i reakce. Ty je možno použít k sebeobraně a jako prostředek pak mohou posloužit zcela běžné předměty.
Někdy se toto umění nazývá také Kali nebo Arnis de mano. Escrima se u nás vyučuje ve veřejných školách FMA od roku 1990. Často se také vyučuje pod jménem Skirmen jako součást Wing Chun, čínského umění boje.


Co je to Eskrima? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Eskrima? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Eskrima patří do sekce Sport

Klíčová slova: Sport, význam pojmu, heslo, slovník, význam slova, odborné názvosloví, názvosloví, význam, vysvětlení, terminus technicus, přesný význam, pojem, terminologie, co znamená, synonymum, lexikon, odborný výraz, Eskrima


Pojem Eskrima je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskrima ve Wikimedia Commons

Najít termín Eskrima ve Wikislovníku

Hledat termín Eskrima ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eskrima ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Eskrima ve Wikipedii

Najít pojem Eskrima ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskrima například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Eskrima? resp. co je to Eskrima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskrima, odpověď na dotaz co je to Eskrima?. Víte např. kdo to je Podlahář? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.