Co je to?
Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Co je to Eskrima? Význam slova

Co znamená termín Eskrima? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Eskrima je pojmenování pro druh bojového umění, které pochází z Filipín. Je určeno široké veřejnosti. Charakteristické pro něj je to, že se při něm může bojovat jak se zbraněmi, tak bez nich. Jako zbraně mohou být využity tyče, nůž, mačeta nebo meč. Technika je však vysoce účinná i v boji beze zbraně. Nacvičují se nejen bojové techniky, ale i reakce. Ty je možno použít k sebeobraně a jako prostředek pak mohou posloužit zcela běžné předměty.
Někdy se toto umění nazývá také Kali nebo Arnis de mano. Escrima se u nás vyučuje ve veřejných školách FMA od roku 1990. Často se také vyučuje pod jménem Skirmen jako součást Wing Chun, čínského umění boje.


Co je to Eskrima? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Eskrima. Co znamená pojem Eskrima z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eskrima se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: popis, formulace, lexikon, přesný výraz, slovo, definice, definice pojmu, přesný význam, Sport, význam, synonymum, wiki, terminologie, terminus technicus, Eskrima, informace, význam pojmu, co je to Eskrima?


Pojem Eskrima je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eskrima ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Eskrima na Youtube

Hledat slovo Eskrima ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Eskrima ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Eskrima ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Eskrima ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskrima například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Eskrima? resp. co se skrývá pod slovem Eskrima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskrima, odpověď na dotaz co je to Eskrima?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.