Co je to?
Výraz, termín, definice slova Laktóza. Co znamená odborný pojem Laktóza z kategorie Jídlo?

Co je to Laktóza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Laktóza

Laktóza je disacharid, běžně označovaný jako mléčný cukr. Vyskytuje se v mateřském mléce savců.


Co je to Laktóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Laktóza. Co znamená odborný pojem Laktóza z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Laktóza patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice, co je to Laktóza?, jídlo, odborný výraz, význam, vysvětlení, formulace, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, informace, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, wiki, Laktóza, termín, synonymum


Pojem Laktóza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Laktóza?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Laktóza je disacharid označovaný také jako mléčný cukr, který tvoří podle druhu mléka 2-8 % pevných látek v mléce, i když existuje i mléko se sníženým množstvím laktózy. Vyskytuje se v mateřském mléce savců. Molekula se skládá z galaktózy a glukózy, spojených β–1-4 glykosidickou vazbou.

Laktóza v mléce

V mléku se nachází disacharid laktóza. Autor: Couleur, zdroj: Pixabay
V mléku se nachází disacharid laktóza. Autor: Couleur, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Laktóza ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Laktóza ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Laktóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Laktóza na Youtube

Hledat termín Laktóza ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Laktóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Laktóza například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Laktóza? resp. jaká je definice termínu Laktóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laktóza, odpověď na dotaz co je to Laktóza?. Víte např. kdo to je Amber Heard? Znáte a víte kdo je Hans Zimmer? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Laktóza i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.