Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Morfin. Co znamená pojem Morfin z kategorie Chemie?

Co to je Morfin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Morfin

Morfin je omamná látka, která dostala jméno podle řeckého boha snů Morfea. Jde o alkaloid, který se nachází v opiu, tedy o opiát. Má poměrně široké využití, především v lékařství jako analgetikum a také jako výchozí látka pro výrobu dalších léků. Nehodí se pro dlouhodobé užívání, organizmus si na něj velmi rychle buduje toleranci a dožaduje se vyšších dávek.
Morfin je silné návykový, je zneužíván jako droga a vyrábí se z něj heroin. Proto jsou dána přísná pravidla pro zacházení s ním jak při výrobě, tak použití.


Co je to Morfin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Morfin. Co znamená pojem Morfin z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Morfin sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Morfin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, terminus technicus, slovo, význam pojmu, termín, co znamená, význam, Chemie, co to je, popis, lexikon, význam slova, přesný výraz, Chemie, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Morfin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Morfin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Morfin ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Morfin ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Morfin na Youtube

Hledat slovo Morfin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Morfin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Morfin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Morfin? resp. co znamená Morfin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morfin, odpověď na dotaz co je to Morfin?. Víte např. kdo to je Plátce DPH? Znáte a víte kdo je Zeman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?