Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená odborný pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kontrolní hlášení

Kontrolní hlášení je název zákonné povinnosti, která vznikla plátcům DPH od ledna 2016. Jedná se o zvláštní dokument, který nahrazuje výpis z evidence pro účely DPH. Toto daňové tvrzení však není náhražkou souhrnného hlášení ani řádného přiznání DPH.
Kontrolní hlášení se podává elektronicky podle daného vzoru. Jeho účelem je informovat správce daně o transakcích, které probíhají mezi jednotlivými plátci a usnadnění odhalování daňových podvodů.


Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená odborný pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kontrolní hlášení patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, význam, význam slova, wiki, slovo, lexikon, termín, Účetnictví, Kontrolní hlášení, co to je, pojem, vysvětlení, synonymum, co znamená, definice pojmu, terminologie, co je to Kontrolní hlášení?


Pojem Kontrolní hlášení je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kontrolní hlášení můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontrolní hlášení DPH je daňový výkaz, který byl jako nástroj pro odhalování daňových podvodů (např. karuselových obchodů) od 1. ledna 2016 zaveden v Česku úpravou zákona o DPH č.235/2004 Sb. (dále jen Zákon) zákonem č.360/2014 Sb. přijatým poslaneckou sněmovnou 22.12.2014. Obsah hlášení vychází ze vzorového formuláře a pokynů k jeho vyplnění (dále jen Pokyny). Další upřesnění jsou v otázkách a odpovědích (dále jen Odpovědi) a na webu správce daně.

Pro další informace o termínu Kontrolní hlášení zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontrolní hlášení ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontrolní hlášení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kontrolní hlášení ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Kontrolní hlášení ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kontrolní hlášení ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kontrolní hlášení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontrolní hlášení například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Kontrolní hlášení? resp. co označuje slovo Kontrolní hlášení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontrolní hlášení, odpověď na dotaz co je to Kontrolní hlášení?. Víte např. kdo to je Josef Laufer? Znáte a víte kdo je George Washington? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.