Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kontrolní hlášení?

Kontrolní hlášení je název zákonné povinnosti, která vznikla plátcům DPH od ledna 2016. Jedná se o zvláštní dokument, který nahrazuje výpis z evidence pro účely DPH. Toto daňové tvrzení však není náhražkou souhrnného hlášení ani řádného přiznání DPH.
Kontrolní hlášení se podává elektronicky podle daného vzoru. Jeho účelem je informovat správce daně o transakcích, které probíhají mezi jednotlivými plátci a usnadnění odhalování daňových podvodů.


Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kontrolní hlášení s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kontrolní hlášení se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: definice, přesný výraz, Účetnictví, co znamená, pojem, termín, formulace, Účetnictví, odborné názvosloví, slovník, Kontrolní hlášení, definice pojmu, slovo, heslo, synonymum, co to je, popis, wiki


Pojem Kontrolní hlášení je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kontrolní hlášení?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kontrolní hlášení DPH je daňový výkaz, který byl jako nástroj pro odhalování daňových podvodů (např. karuselových obchodů) od 1. ledna 2016 zaveden v Česku úpravou zákona o DPH č.235/2004 Sb. (dále jen Zákon) zákonem č.360/2014 Sb. přijatým poslaneckou sněmovnou 22.12.2014. Obsah hlášení vychází ze vzorového formuláře a pokynů k jeho vyplnění (dále jen Pokyny). Další upřesnění jsou v otázkách a odpovědích (dále jen Odpovědi) a na webu správce daně.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Kontrolní hlášení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontrolní hlášení ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kontrolní hlášení na Youtube

Hledat pojem Kontrolní hlášení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kontrolní hlášení ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kontrolní hlášení ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontrolní hlášení například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kontrolní hlášení? resp. co přesně označuje termín Kontrolní hlášení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontrolní hlášení, odpověď na dotaz co je to Kontrolní hlášení?. Víte např. kdo to je Colin Farrell? Znáte a víte kdo je Gynekolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.