Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Co je Kontrolní hlášení?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kontrolní hlášení

Kontrolní hlášení je název zákonné povinnosti, která vznikla plátcům DPH od ledna 2016. Jedná se o zvláštní dokument, který nahrazuje výpis z evidence pro účely DPH. Toto daňové tvrzení však není náhražkou souhrnného hlášení ani řádného přiznání DPH.
Kontrolní hlášení se podává elektronicky podle daného vzoru. Jeho účelem je informovat správce daně o transakcích, které probíhají mezi jednotlivými plátci a usnadnění odhalování daňových podvodů.


Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kontrolní hlášení doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Kontrolní hlášení se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, terminologie, Kontrolní hlášení, přesný význam, Účetnictví, odborné názvosloví, slovník, co to je, termín, heslo, informace, co znamená, lexikon, popis


Pojem Kontrolní hlášení je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kontrolní hlášení? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontrolní hlášení DPH je daňový výkaz, který byl jako nástroj pro odhalování daňových podvodů (např. karuselových obchodů) od 1. ledna 2016 zaveden v Česku úpravou zákona o DPH č.235/2004 Sb. (dále jen Zákon) zákonem č.360/2014 Sb. přijatým poslaneckou sněmovnou 22.12.2014. Obsah hlášení vychází ze vzorového formuláře a pokynů k jeho vyplnění (dále jen Pokyny). Další upřesnění jsou v otázkách a odpovědích (dále jen Odpovědi) a na webu správce daně.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Kontrolní hlášení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kontrolní hlášení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kontrolní hlášení ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kontrolní hlášení ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kontrolní hlášení na Youtube

Najít termín Kontrolní hlášení ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontrolní hlášení například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co je to Kontrolní hlášení? resp. jaká je definice termínu Kontrolní hlášení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontrolní hlášení, odpověď na dotaz co je to Kontrolní hlášení?. Víte např. kdo to je Adiktolog? Znáte a víte kdo je Bill Clinton? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Účetnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.