Co je to?
Definice výrazu Kontrolní hlášení. Co znamená odborný pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Co to je Kontrolní hlášení? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kontrolní hlášení?

Kontrolní hlášení je název zákonné povinnosti, která vznikla plátcům DPH od ledna 2016. Jedná se o zvláštní dokument, který nahrazuje výpis z evidence pro účely DPH. Toto daňové tvrzení však není náhražkou souhrnného hlášení ani řádného přiznání DPH.
Kontrolní hlášení se podává elektronicky podle daného vzoru. Jeho účelem je informovat správce daně o transakcích, které probíhají mezi jednotlivými plátci a usnadnění odhalování daňových podvodů.


Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova, termín, Definice výrazu Kontrolní hlášení. Co znamená odborný pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kontrolní hlášení? se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Kontrolní hlášení je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: co to je, význam slova, přesný výraz, slovník, termín, terminologie, heslo, Kontrolní hlášení, slovo, význam, formulace, vysvětlení, terminus technicus, pojem, co znamená, definice, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Kontrolní hlášení je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kontrolní hlášení? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontrolní hlášení DPH je daňový výkaz, který byl jako nástroj pro odhalování daňových podvodů (např. karuselových obchodů) od 1. ledna 2016 zaveden v Česku úpravou zákona o DPH č.235/2004 Sb. (dále jen Zákon) zákonem č.360/2014 Sb. přijatým poslaneckou sněmovnou 22.12.2014. Obsah hlášení vychází ze vzorového formuláře a pokynů k jeho vyplnění (dále jen Pokyny). Další upřesnění jsou v otázkách a odpovědích (dále jen Odpovědi) a na webu správce daně.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Kontrolní hlášení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kontrolní hlášení na Youtube

Zkusit najít pojem Kontrolní hlášení ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Kontrolní hlášení na Google.cz

Hledat výraz Kontrolní hlášení ve Wikizdrojích

Zkusit najít Kontrolní hlášení ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontrolní hlášení například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Kontrolní hlášení? resp. jaký je význam pojmu Kontrolní hlášení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontrolní hlášení, odpověď na dotaz co je to Kontrolní hlášení?. Víte např. kdo to je Veronika Khek Kubařová? Znáte a víte kdo je Roman Zach? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.