Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená odborný pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kontrolní hlášení

Kontrolní hlášení je název zákonné povinnosti, která vznikla plátcům DPH od ledna 2016. Jedná se o zvláštní dokument, který nahrazuje výpis z evidence pro účely DPH. Toto daňové tvrzení však není náhražkou souhrnného hlášení ani řádného přiznání DPH.
Kontrolní hlášení se podává elektronicky podle daného vzoru. Jeho účelem je informovat správce daně o transakcích, které probíhají mezi jednotlivými plátci a usnadnění odhalování daňových podvodů.


Co je to Kontrolní hlášení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontrolní hlášení. Co znamená odborný pojem Kontrolní hlášení z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Kontrolní hlášení je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: formulace, co znamená, význam pojmu, Účetnictví, popis, přesný význam, terminologie, názvosloví, definice, význam slova, odborný výraz, termín, Účetnictví, slovník, lexikon, slovo, vysvětlení, synonymum


Pojem Kontrolní hlášení je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kontrolní hlášení?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontrolní hlášení DPH je daňový výkaz, který byl jako nástroj pro odhalování daňových podvodů (např. karuselových obchodů) od 1. ledna 2016 zaveden v Česku úpravou zákona o DPH č.235/2004 Sb. (dále jen Zákon) zákonem č.360/2014 Sb. přijatým poslaneckou sněmovnou 22.12.2014. Obsah hlášení vychází ze vzorového formuláře a pokynů k jeho vyplnění (dále jen Pokyny). Další upřesnění jsou v otázkách a odpovědích (dále jen Odpovědi) a na webu správce daně.

Další informační zdroje o slovu Kontrolní hlášení

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontrolní hlášení ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kontrolní hlášení ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Kontrolní hlášení ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Kontrolní hlášení ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontrolní hlášení ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kontrolní hlášení na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontrolní hlášení například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kontrolní hlášení? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kontrolní hlášení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontrolní hlášení, odpověď na dotaz co je to Kontrolní hlášení?. Víte např. kdo to je Býložravec? Znáte a víte kdo je Etnobotanik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.