Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Co to je Epifyt? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Epifyt

Epifyt je pojmenování pro takový organizmus, který roste na žijící rostlině, ale neparazituje na ní, vyživuje se sám.
Ve většině případů se jedná o vyšší rostliny, které rostou nad úrovní půdy, nemají tedy půdní kořeny. Často se nacházejí na stromech, ale epifyty mohou být i mechy, lišejníky, kapradiny, houby a další. Mají krátké kořeny, kterými se drží na kmenech a větvích a živí se humusem usazeným ve štěrbinách kůry. Nejvíce se jich vyskytuje v deštných pralesích.


Co je to Epifyt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Epifyt s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Epifyt patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, heslo, termín, odborný výraz, Rostliny, lexikon, definice, formulace, co to je, co je to Epifyt?, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, vysvětlení, význam, význam slova, informace


Pojem Epifyt je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Epifyt?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epifyty jsou organismy rostoucí na žijících rostlinách, ale vyživující se samostatně, tj. ani částečně na nich neparazitující. Termín epifyt pochází z řeckého epi- (znamenající "na") a phyton (s významem "rostlina"). Obvykle se tímto termínem označují vyšší rostliny (nekoření v půdě, rostou nad její úrovní, většinou na stromech), ale existují také epifytické bakterie, houby, řasy, mechy, kapraďorosty či lišejníky. Epifytické rostliny se zachycují krátkými kořeny kmenů a větví stromů, jsou hojné v tropických deštných lesích. Živí se tzv. rostlinným humusem, který se atmosférickými srážkami hromadí v trhlinách kůry. Vodu dokážou přijímat ze vzdušné vlhkosti, která bývá až 100%. Epifytně také dokáže růst řada rostlin, které zpravidla rostou na zemi (teresticky). Takové exempláře pak nazýváme příležitostnými (oportunními) epifyty.

Další zdroje informací o slovu Epifyt

Hledat slovo Epifyt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Epifyt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Epifyt na Youtube

Hledat pojem Epifyt ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Epifyt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Epifyt ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Epifyt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Epifyt? resp. jaký je význam slova Epifyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epifyt, odpověď na dotaz co je to Epifyt?. Víte např. kdo to je Jan Marcus Marci? Znáte a víte kdo je Outsider? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.