Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epifyt. Co znamená slovo Epifyt z kategorie Rostliny?

Co je Epifyt?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Epifyt?

Epifyt je pojmenování pro takový organizmus, který roste na žijící rostlině, ale neparazituje na ní, vyživuje se sám.
Ve většině případů se jedná o vyšší rostliny, které rostou nad úrovní půdy, nemají tedy půdní kořeny. Často se nacházejí na stromech, ale epifyty mohou být i mechy, lišejníky, kapradiny, houby a další. Mají krátké kořeny, kterými se drží na kmenech a větvích a živí se humusem usazeným ve štěrbinách kůry. Nejvíce se jich vyskytuje v deštných pralesích.


Co je to Epifyt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Epifyt. Co znamená slovo Epifyt z kategorie Rostliny?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Epifyt patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: rostliny, co znamená, popis, význam slova, názvosloví, co to je, termín, přesný význam, heslo, informace, formulace, význam pojmu, synonymum, rostliny, wiki, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Epifyt je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Epifyt dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epifyty jsou organismy rostoucí na žijících rostlinách, ale vyživující se samostatně, tj. ani částečně na nich neparazitující. Termín epifyt pochází z řeckého epi- (znamenající „na“) a phyton (s významem „rostlina“). Obvykle se tímto termínem označují vyšší rostliny (nekoření v půdě, rostou nad její úrovní, většinou na stromech), ale existují také epifytické bakterie, houby, řasy, mechy, kapraďorosty či lišejníky. Epifytické rostliny se zachycují krátkými kořeny kmenů a větví stromů, jsou hojné v tropických deštných lesích. Živí se tzv. rostlinným humusem, který se atmosférickými srážkami hromadí v trhlinách kůry. Vodu dokážou přijímat ze vzdušné vlhkosti, která bývá až 100%. Epifytně také dokáže růst řada rostlin, které zpravidla rostou na zemi (teresticky). Takové exempláře pak nazýváme příležitostnými (oportunními) epifyty.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Epifyt na Google.cz

Hledat termín Epifyt ve Wikislovníku

Hledat frázi Epifyt ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Epifyt ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Epifyt na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Epifyt ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Epifyt například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Epifyt? resp. co znamená výraz Epifyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epifyt, odpověď na dotaz co je to Epifyt?. Víte např. kdo to je Mamlas? Znáte a víte kdo je Pavel Krška? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.