Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Co to je Epifyt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Epifyt?

Epifyt je pojmenování pro takový organizmus, který roste na žijící rostlině, ale neparazituje na ní, vyživuje se sám.
Ve většině případů se jedná o vyšší rostliny, které rostou nad úrovní půdy, nemají tedy půdní kořeny. Často se nacházejí na stromech, ale epifyty mohou být i mechy, lišejníky, kapradiny, houby a další. Mají krátké kořeny, kterými se drží na kmenech a větvích a živí se humusem usazeným ve štěrbinách kůry. Nejvíce se jich vyskytuje v deštných pralesích.


Co je to Epifyt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epifyt se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, termín, odborné názvosloví, wiki, formulace, terminologie, informace, Epifyt, slovník, definice, Rostliny, slovo, definice pojmu, význam, vysvětlení, přesný význam, popis


Pojem Epifyt je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Epifyt?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epifyty jsou organismy rostoucí na žijících rostlinách, ale vyživující se samostatně, tj. ani částečně na nich neparazitující. Termín epifyt pochází z řeckého epi- (znamenající "na") a phyton (s významem "rostlina"). Obvykle se tímto termínem označují vyšší rostliny (nekoření v půdě, rostou nad její úrovní, většinou na stromech), ale existují také epifytické bakterie, houby, řasy, mechy, kapraďorosty či lišejníky. Epifytické rostliny se zachycují krátkými kořeny kmenů a větví stromů, jsou hojné v tropických deštných lesích. Živí se tzv. rostlinným humusem, který se atmosférickými srážkami hromadí v trhlinách kůry. Vodu dokážou přijímat ze vzdušné vlhkosti, která bývá až 100%. Epifytně také dokáže růst řada rostlin, které zpravidla rostou na zemi (teresticky). Takové exempláře pak nazýváme příležitostnými (oportunními) epifyty.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Epifyt ve Wikislovníku

Vyhledat termín Epifyt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Epifyt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Epifyt na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epifyt ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epifyt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Epifyt například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Epifyt? resp. jaký je přesný význam slova Epifyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epifyt, odpověď na dotaz co je to Epifyt?. Víte např. kdo to je Gustav Mahler? Znáte a víte kdo je Geront? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.