Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Co to je Epifyt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Epifyt?

Epifyt je pojmenování pro takový organizmus, který roste na žijící rostlině, ale neparazituje na ní, vyživuje se sám.
Ve většině případů se jedná o vyšší rostliny, které rostou nad úrovní půdy, nemají tedy půdní kořeny. Často se nacházejí na stromech, ale epifyty mohou být i mechy, lišejníky, kapradiny, houby a další. Mají krátké kořeny, kterými se drží na kmenech a větvích a živí se humusem usazeným ve štěrbinách kůry. Nejvíce se jich vyskytuje v deštných pralesích.


Co je to Epifyt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epifyt. Co znamená pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Epifyt s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Epifyt patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: popis, co je to Epifyt?, význam, vysvětlení, přesný výraz, wiki, slovník, co to je, synonymum, co znamená, odborný výraz, rostliny, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, rostliny


Pojem Epifyt je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Epifyt můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Epifyty jsou organismy rostoucí na žijících rostlinách, ale vyživující se samostatně, tj. ani částečně na nich neparazitující. Termín epifyt pochází z řeckého epi- (znamenající "na") a phyton (s významem "rostlina"). Obvykle se tímto termínem označují vyšší rostliny (nekoření v půdě, rostou nad její úrovní, většinou na stromech), ale existují také epifytické bakterie, houby, řasy, mechy, kapraďorosty či lišejníky. Epifytické rostliny se zachycují krátkými kořeny kmenů a větví stromů, jsou hojné v tropických deštných lesích. Živí se tzv. rostlinným humusem, který se atmosférickými srážkami hromadí v trhlinách kůry. Vodu dokážou přijímat ze vzdušné vlhkosti, která bývá až 100%. Epifytně také dokáže růst řada rostlin, které zpravidla rostou na zemi (teresticky). Takové exempláře pak nazýváme příležitostnými (oportunními) epifyty.

Další informace o pojmu Epifyt hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Epifyt ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Epifyt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Epifyt ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epifyt ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Epifyt ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epifyt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Epifyt například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Epifyt? resp. co se skrývá pod slovem Epifyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epifyt, odpověď na dotaz co je to Epifyt?. Víte např. kdo to je Morgan Freeman? Znáte a víte kdo je Miloslav Šimek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.