Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epifyt. Co znamená odborný pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Co je to Epifyt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Epifyt?

Epifyt je pojmenování pro takový organizmus, který roste na žijící rostlině, ale neparazituje na ní, vyživuje se sám.
Ve většině případů se jedná o vyšší rostliny, které rostou nad úrovní půdy, nemají tedy půdní kořeny. Často se nacházejí na stromech, ale epifyty mohou být i mechy, lišejníky, kapradiny, houby a další. Mají krátké kořeny, kterými se drží na kmenech a větvích a živí se humusem usazeným ve štěrbinách kůry. Nejvíce se jich vyskytuje v deštných pralesích.


Co je to Epifyt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epifyt. Co znamená odborný pojem Epifyt z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Epifyt? Potom se o definici podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Epifyt se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, slovo, názvosloví, heslo, pojem, rostliny, Epifyt, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, co to je, popis, definice, vysvětlení, synonymum


Pojem Epifyt je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epifyt? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epifyty jsou organismy rostoucí na žijících rostlinách, ale vyživující se samostatně, tj. ani částečně na nich neparazitující. Termín epifyt pochází z řeckého epi- (znamenající "na") a phyton (s významem "rostlina"). Obvykle se tímto termínem označují vyšší rostliny (nekoření v půdě, rostou nad její úrovní, většinou na stromech), ale existují také epifytické bakterie, houby, řasy, mechy, kapraďorosty či lišejníky. Epifytické rostliny se zachycují krátkými kořeny kmenů a větví stromů, jsou hojné v tropických deštných lesích. Živí se tzv. rostlinným humusem, který se atmosférickými srážkami hromadí v trhlinách kůry. Vodu dokážou přijímat ze vzdušné vlhkosti, která bývá až 100%. Epifytně také dokáže růst řada rostlin, které zpravidla rostou na zemi (teresticky). Takové exempláře pak nazýváme příležitostnými (oportunními) epifyty.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Epifyt ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epifyt ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Epifyt na Google.cz

Vyhledat výraz Epifyt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epifyt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Epifyt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Epifyt například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Epifyt? resp. co znamená výraz Epifyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epifyt, odpověď na dotaz co je to Epifyt?. Víte např. kdo to je Tydýt? Znáte a víte kdo je Juraj Jánošík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.