Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Co je to Dýha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dýha?

Dýha se užívá především při výrobě+ nábytku nebo při výrobě překližek. Celkově zlepšují vzhled desek, které jsou jimi plášťovány - spárovky, MDF desky, laťovky, dřevotřískové desky a podobně. Jedná se o nepříliš silný pás nebi list dřeva (0,3 - 5 mm).
Dýhy se získávají řezáním, loupáním nebo krájením. Při řezání dýh se používá rámová nebo pásová pila. Tak se vyrábějí například dýhy z tvrdého dřeva, vzniká však velké množství odpadu. Při loupání se materiál napaří a odřezává se posouvajícím se nožem. Krájením vznikají především okrasné dýhy s pěknou kresbou. Kromě klasických dýh existují i dýhy speciální - arodýhy nebo mikrodýhy.


Co je to Dýha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dýha s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Dýha patří do kategorie materiály

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, pojem, význam slova, popis, termín, formulace, význam, co znamená, přesný výraz, slovník, Dýha, terminus technicus, definice pojmu, odborný výraz, synonymum, materiály, význam pojmu


Pojem Dýha je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dýha? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťkách 0,3 mm − 6 mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Dýha ve Wikislovníku

Najít heslo Dýha ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dýha ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Dýha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Dýha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Dýha ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dýha například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Dýha? resp. co vlastně znamená slovo Dýha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dýha, odpověď na dotaz co je to Dýha?. Víte např. kdo to je The Weeknd? Znáte a víte kdo je Věra Čáslavská? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dýha i v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.