Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Co je to Dýha? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dýha?

Dýha se užívá především při výrobě+ nábytku nebo při výrobě překližek. Celkově zlepšují vzhled desek, které jsou jimi plášťovány - spárovky, MDF desky, laťovky, dřevotřískové desky a podobně. Jedná se o nepříliš silný pás nebi list dřeva (0,3 - 5 mm).
Dýhy se získávají řezáním, loupáním nebo krájením. Při řezání dýh se používá rámová nebo pásová pila. Tak se vyrábějí například dýhy z tvrdého dřeva, vzniká však velké množství odpadu. Při loupání se materiál napaří a odřezává se posouvajícím se nožem. Krájením vznikají především okrasné dýhy s pěknou kresbou. Kromě klasických dýh existují i dýhy speciální - arodýhy nebo mikrodýhy.


Co je to Dýha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dýha? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dýha se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, význam, termín, Materiály, co to je, informace, synonymum, názvosloví, formulace, význam pojmu, pojem, heslo, Materiály, odborný výraz, terminologie, přesný význam, vysvětlení


Pojem Dýha je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dýha?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťkách 0,3 mm − 6 mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dýha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Dýha ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Dýha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Dýha ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dýha ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dýha na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dýha například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Dýha? resp. co označuje slovo Dýha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dýha, odpověď na dotaz co je to Dýha?. Víte např. kdo to je Marek Benda? Znáte a víte kdo je Daniel Prokop? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.