Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Co je to Dýha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dýha?

Dýha se užívá především při výrobě+ nábytku nebo při výrobě překližek. Celkově zlepšují vzhled desek, které jsou jimi plášťovány - spárovky, MDF desky, laťovky, dřevotřískové desky a podobně. Jedná se o nepříliš silný pás nebi list dřeva (0,3 - 5 mm).
Dýhy se získávají řezáním, loupáním nebo krájením. Při řezání dýh se používá rámová nebo pásová pila. Tak se vyrábějí například dýhy z tvrdého dřeva, vzniká však velké množství odpadu. Při loupání se materiál napaří a odřezává se posouvajícím se nožem. Krájením vznikají především okrasné dýhy s pěknou kresbou. Kromě klasických dýh existují i dýhy speciální - arodýhy nebo mikrodýhy.


Co je to Dýha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dýha doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dýha se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: materiály, heslo, přesný výraz, pojem, slovník, popis, vysvětlení, co je to Dýha?, význam pojmu, co to je, wiki, slovo, názvosloví, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, terminologie


Pojem Dýha je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dýha píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťkách 0,3 mm − 6 mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Dýha ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dýha ve Wikimedia Commons

Najít heslo Dýha ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dýha ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dýha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Dýha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dýha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dýha? resp. co znamená Dýha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dýha, odpověď na dotaz co je to Dýha?. Víte např. kdo to je Christopher Nolan? Znáte a víte kdo je Publicista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.