Co je to?
Definice výrazu Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Co to je Dýha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dýha

Dýha se užívá především při výrobě+ nábytku nebo při výrobě překližek. Celkově zlepšují vzhled desek, které jsou jimi plášťovány - spárovky, MDF desky, laťovky, dřevotřískové desky a podobně. Jedná se o nepříliš silný pás nebi list dřeva (0,3 - 5 mm).
Dýhy se získávají řezáním, loupáním nebo krájením. Při řezání dýh se používá rámová nebo pásová pila. Tak se vyrábějí například dýhy z tvrdého dřeva, vzniká však velké množství odpadu. Při loupání se materiál napaří a odřezává se posouvajícím se nožem. Krájením vznikají především okrasné dýhy s pěknou kresbou. Kromě klasických dýh existují i dýhy speciální - arodýhy nebo mikrodýhy.


Co je to Dýha? Význam slova, termín, Definice výrazu Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Dýha můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Dýha je v kategorii materiály

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, informace, terminologie, terminus technicus, názvosloví, slovo, význam, termín, co je to Dýha?, odborný výraz, heslo, materiály, pojem, co znamená, lexikon, synonymum, wiki


Pojem Dýha je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dýha? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťkách 0,3 mm − 6 mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Dýha ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Dýha ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Dýha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dýha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Dýha ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dýha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dýha například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dýha? resp. co znamená výraz Dýha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dýha, odpověď na dotaz co je to Dýha?. Víte např. kdo to je Svatý Šebestián? Znáte a víte kdo je Jackie Chan? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.