Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dýha. Co znamená pojem Dýha z kategorie Materiály?

Co je Dýha?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dýha?

Dýha se užívá především při výrobě+ nábytku nebo při výrobě překližek. Celkově zlepšují vzhled desek, které jsou jimi plášťovány - spárovky, MDF desky, laťovky, dřevotřískové desky a podobně. Jedná se o nepříliš silný pás nebi list dřeva (0,3 - 5 mm).
Dýhy se získávají řezáním, loupáním nebo krájením. Při řezání dýh se používá rámová nebo pásová pila. Tak se vyrábějí například dýhy z tvrdého dřeva, vzniká však velké množství odpadu. Při loupání se materiál napaří a odřezává se posouvajícím se nožem. Krájením vznikají především okrasné dýhy s pěknou kresbou. Kromě klasických dýh existují i dýhy speciální - arodýhy nebo mikrodýhy.


Co je to Dýha? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dýha. Co znamená pojem Dýha z kategorie Materiály?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Dýha doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dýha se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, termín, pojem, lexikon, definice, vysvětlení, slovo, co je to Dýha?, formulace, slovník, materiály, co znamená, terminus technicus, informace, přesný význam, význam, význam slova


Pojem Dýha je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dýha? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťkách 0,3 mm − 6 mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dýha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Dýha ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Dýha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Dýha ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Dýha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Dýha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dýha například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co znamená slovo Dýha? resp. co přesně znamená slovo Dýha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dýha, odpověď na dotaz co je to Dýha?. Víte např. kdo to je Matěj Ruppert? Znáte a víte kdo je Kate Middleton? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dýha v jiné sekci než materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Dřevo, dýha, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.