Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Co je to Dýha? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dýha?

Dýha se užívá především při výrobě+ nábytku nebo při výrobě překližek. Celkově zlepšují vzhled desek, které jsou jimi plášťovány - spárovky, MDF desky, laťovky, dřevotřískové desky a podobně. Jedná se o nepříliš silný pás nebi list dřeva (0,3 - 5 mm).
Dýhy se získávají řezáním, loupáním nebo krájením. Při řezání dýh se používá rámová nebo pásová pila. Tak se vyrábějí například dýhy z tvrdého dřeva, vzniká však velké množství odpadu. Při loupání se materiál napaří a odřezává se posouvajícím se nožem. Krájením vznikají především okrasné dýhy s pěknou kresbou. Kromě klasických dýh existují i dýhy speciální - arodýhy nebo mikrodýhy.


Co je to Dýha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dýha. Co znamená odborný pojem Dýha z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Dýha) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dýha patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: lexikon, slovník, přesný výraz, odborný výraz, wiki, termín, názvosloví, pojem, význam, význam slova, heslo, vysvětlení, definice pojmu, Materiály, synonymum, co znamená, informace, význam pojmu


Pojem Dýha je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dýha?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťkách 0,3 mm − 6 mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dýha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Dýha ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dýha na Google.cz

Hledat videa s názvem Dýha na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dýha ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Dýha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dýha například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dýha? resp. jaký je význam slova Dýha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dýha, odpověď na dotaz co je to Dýha?. Víte např. kdo to je Modelka? Znáte a víte kdo je Michal Kubal? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.