Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dýha. Co znamená pojem Dýha z kategorie Materiály?

Co je Dýha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dýha?

Dýha se užívá především při výrobě+ nábytku nebo při výrobě překližek. Celkově zlepšují vzhled desek, které jsou jimi plášťovány - spárovky, MDF desky, laťovky, dřevotřískové desky a podobně. Jedná se o nepříliš silný pás nebi list dřeva (0,3 - 5 mm).
Dýhy se získávají řezáním, loupáním nebo krájením. Při řezání dýh se používá rámová nebo pásová pila. Tak se vyrábějí například dýhy z tvrdého dřeva, vzniká však velké množství odpadu. Při loupání se materiál napaří a odřezává se posouvajícím se nožem. Krájením vznikají především okrasné dýhy s pěknou kresbou. Kromě klasických dýh existují i dýhy speciální - arodýhy nebo mikrodýhy.


Co je to Dýha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dýha. Co znamená pojem Dýha z kategorie Materiály?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dýha? Pak se o ní podělte s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dýha patří do sekce materiály

Klíčová slova: terminus technicus, termín, Dýha, informace, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, pojem, lexikon, materiály, terminologie, přesný výraz, definice pojmu, popis, definice, odborný výraz, co to je


Pojem Dýha je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dýha?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dýha je tenký list nebo pás dřeva o tloušťkách 0,3 mm − 6 mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka.

Další informace o pojmu Dýha hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Dýha ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Dýha ve Wikizdrojích

Hledat výraz Dýha ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Dýha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Dýha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Dýha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dýha například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Dýha? resp. jaký je význam pojmu Dýha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dýha, odpověď na dotaz co je to Dýha?. Víte např. kdo to je Marcus Aurelius? Znáte a víte kdo je Ronald Reagan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.