Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Co je to Biosféra? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biosféra?

Biosféra se též někdy nazývá živým obalem Země. Je to jednaz částí planety, kde se vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje se do ní část atmosféry, skoro celá hydrosféra a povrch litosféry.
Termín byl poprvé použit roku 1875 geologem Eduardem Suessem. Počátek vzniku biosféry najdeme již u vzniku života na Zemi. Biosféra se dále dělí na ekosféru, noosféru a technosféru.


Co je to Biosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biosféra je v kategorii Příroda

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Biosféra?, termín, definice, slovo, definice pojmu, terminologie, Příroda, terminus technicus, popis, význam, význam slova, vysvětlení, informace, Příroda, význam pojmu, lexikon, co znamená


Pojem Biosféra je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Biosféra ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Biosféra ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Biosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Biosféra ve Wikipedii

Hledat výraz Biosféra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Biosféra například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Biosféra? resp. co přesně označuje termín Biosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biosféra, odpověď na dotaz co je to Biosféra?. Víte např. kdo to je Levi Strauss? Znáte a víte kdo je Impotent? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.