Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Co je to Biosféra? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Biosféra?

Biosféra se též někdy nazývá živým obalem Země. Je to jednaz částí planety, kde se vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje se do ní část atmosféry, skoro celá hydrosféra a povrch litosféry.
Termín byl poprvé použit roku 1875 geologem Eduardem Suessem. Počátek vzniku biosféry najdeme již u vzniku života na Zemi. Biosféra se dále dělí na ekosféru, noosféru a technosféru.


Co je to Biosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Biosféra patří do sekce Příroda

Klíčová slova: Příroda, význam slova, slovník, názvosloví, význam, význam pojmu, heslo, synonymum, informace, formulace, termín, Biosféra, slovo, Příroda, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, definice


Pojem Biosféra je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Biosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Biosféra na Google.cz

Zkusit najít termín Biosféra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Biosféra ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Biosféra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Biosféra například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Biosféra? resp. co to je Biosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biosféra, odpověď na dotaz co je to Biosféra?. Víte např. kdo to je Manažer kvality? Znáte a víte kdo je Impotent? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.