Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Co je to Biosféra? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biosféra?

Biosféra se též někdy nazývá živým obalem Země. Je to jednaz částí planety, kde se vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje se do ní část atmosféry, skoro celá hydrosféra a povrch litosféry.
Termín byl poprvé použit roku 1875 geologem Eduardem Suessem. Počátek vzniku biosféry najdeme již u vzniku života na Zemi. Biosféra se dále dělí na ekosféru, noosféru a technosféru.


Co je to Biosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Biosféra se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biosféra patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: terminus technicus, Příroda, Biosféra, co znamená, slovo, co to je, přesný výraz, informace, synonymum, slovník, význam pojmu, co je to Biosféra?, definice, pojem, význam, odborný výraz, Příroda, heslo


Pojem Biosféra je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Biosféra

Zkusit najít termín Biosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biosféra ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Biosféra ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Biosféra na Youtube

Hledat heslo Biosféra na Google.cz

Zkusit najít slovo Biosféra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Biosféra například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Biosféra? resp. co přesně znamená slovo Biosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biosféra, odpověď na dotaz co je to Biosféra?. Víte např. kdo to je Akolyta? Znáte a víte kdo je Matka samoživitelka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.