Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Co je to Biosféra? Význam slova

Co znamená termín Biosféra? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Biosféra se též někdy nazývá živým obalem Země. Je to jednaz částí planety, kde se vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje se do ní část atmosféry, skoro celá hydrosféra a povrch litosféry.
Termín byl poprvé použit roku 1875 geologem Eduardem Suessem. Počátek vzniku biosféry najdeme již u vzniku života na Zemi. Biosféra se dále dělí na ekosféru, noosféru a technosféru.


Co je to Biosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Biosféra? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biosféra je v kategorii Příroda

Klíčová slova: popis, Biosféra, význam, slovník, termín, definice, informace, význam pojmu, heslo, lexikon, odborné názvosloví, co je to Biosféra?, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, význam slova, formulace


Pojem Biosféra je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Biosféra můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biosféra (též živý obal Země) je část planety Země, kde se (byť i jen sporadicky a nepravidelně) vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje část troposféry (přibližně do výšky 16 km v oblasti tropů a 10 km v polárních oblastech), prakticky celou hydrosféru a povrch litosféry (do desítek metrů pod povrchem půdy, v případě výskytu jeskyní obývaných živými organismy až do hloubky několika kilometrů).
Termín biosféra poprvé použil geolog Eduard Suess v roce 1875.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Biosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Biosféra ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Biosféra na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biosféra ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Biosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Biosféra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biosféra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biosféra? resp. co přesně znamená slovo Biosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biosféra, odpověď na dotaz co je to Biosféra?. Víte např. kdo to je Obluda? Znáte a víte kdo je Margaret Thatcherová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.