Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biosféra. Co znamená pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Co je Biosféra?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biosféra?

Biosféra se též někdy nazývá živým obalem Země. Je to jednaz částí planety, kde se vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje se do ní část atmosféry, skoro celá hydrosféra a povrch litosféry.
Termín byl poprvé použit roku 1875 geologem Eduardem Suessem. Počátek vzniku biosféry najdeme již u vzniku života na Zemi. Biosféra se dále dělí na ekosféru, noosféru a technosféru.


Co je to Biosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biosféra. Co znamená pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Biosféra? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Biosféra se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: co je to Biosféra?, definice, co znamená, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, termín, wiki, lexikon, heslo, význam pojmu, význam, odborný výraz, synonymum, slovník, slovo


Pojem Biosféra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biosféra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biosféra (též živý obal Země) je část planety Země, kde se (byť i jen sporadicky a nepravidelně) vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje část troposféry (přibližně do výšky 16 km v oblasti tropů a 10 km v polárních oblastech), prakticky celou hydrosféru a povrch litosféry (do desítek metrů pod povrchem půdy, v případě výskytu jeskyní obývaných živými organismy až do hloubky několika kilometrů).
Termín biosféra poprvé použil geolog Eduard Suess v roce 1875.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Biosféra ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Biosféra ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Biosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Biosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Biosféra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Biosféra například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená slovo Biosféra? resp. co přesně označuje termín Biosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biosféra, odpověď na dotaz co je to Biosféra?. Víte např. kdo to je Karel Janeček? Znáte a víte kdo je Nigel Farage? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Beruška a kámen, biosféra, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.