Co je to?
Definice výrazu, termínu Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Co je Biosféra? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Biosféra

Biosféra se též někdy nazývá živým obalem Země. Je to jednaz částí planety, kde se vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje se do ní část atmosféry, skoro celá hydrosféra a povrch litosféry.
Termín byl poprvé použit roku 1875 geologem Eduardem Suessem. Počátek vzniku biosféry najdeme již u vzniku života na Zemi. Biosféra se dále dělí na ekosféru, noosféru a technosféru.


Co je to Biosféra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Biosféra? Pak se o tuto stránku podělte s jinými lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Biosféra je v kategorii příroda

Klíčová slova: příroda, význam slova, pojem, význam, wiki, slovník, příroda, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, co to je, popis, termín, význam pojmu, synonymum, informace, definice, terminus technicus


Pojem Biosféra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biosféra? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Biosféra (též živý obal Země) je část planety Země, kde se (byť i jen sporadicky a nepravidelně) vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje část troposféry (přibližně do výšky 16 km v oblasti tropů a 10 km v polárních oblastech), prakticky celou hydrosféru a povrch litosféry (do desítek metrů pod povrchem půdy, v případě výskytu jeskyní obývaných živými organismy až do hloubky několika kilometrů).
Termín biosféra poprvé použil geolog Eduard Suess v roce 1875.

Více informací o slovu Biosféra doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Biosféra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Biosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Biosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Biosféra ve Wikislovníku

Najít termín Biosféra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Biosféra například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Biosféra? resp. co přesně označuje termín Biosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biosféra, odpověď na dotaz co je to Biosféra?. Víte např. kdo to je Miloslav Ludvík? Znáte a víte kdo je Nigel Farage? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Biosféra i v jiné sekci než je kategorie příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.