Co je to?
Výraz, termín, definice slova Datová schránka. Co znamená odborný pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Co je Datová schránka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Datová schránka?

Pojem datová shránka zná český právní řád od roku 2009. Jedná se o elektronické úložiště určené ke komunikaci mezi orgány veřejné moci a právnickými a fyzickými osobami. Orgány veřejné moci doručují do datových schránek elektronické dokumenty. Datová schránka je ze zákona povinná pro právnické osoby a pro většinu fyzických osob. Princip fungování datové schránky nejvíce připomíná běžné e-mailové schránky, ale zabezpečení je daleko vyšší.


Co je to Datová schránka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Datová schránka. Co znamená odborný pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Datová schránka sdílejte s jinými lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Datová schránka je v kategorii internet

Klíčová slova: informace, co znamená, přesný výraz, přesný význam, význam slova, popis, Datová schránka, internet, formulace, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, co to je, co je to Datová schránka?, slovo, synonymum, heslo, definice


Pojem Datová schránka je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Datová schránka?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Datová schránka je v českém právním řádu od roku 2009 definována jako elektronické úložiště speciálního typu zřízené podle příslušného zákona č. 300/2008 Sb., které je určeno k doručování elektronických dokumentů mezi orgány veřejné moci na straně jedné a fyzickými a právnickými osobami na straně druhé (od 1. ledna 2010 fyzické i právnické osoby mezi sebou). Datová schránka je povinná pro orgány státní moci a právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, dobrovolná je pro většinu podnikajících fyzických osob, zřídit si ji mohou i nepodnikající fyzické osoby.

Hledejte pojem Datová schránka v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Datová schránka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Datová schránka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Datová schránka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Datová schránka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Datová schránka na Google.cz

Hledat termín Datová schránka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Datová schránka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Datová schránka? resp. co se skrývá pod slovem Datová schránka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datová schránka, odpověď na dotaz co je to Datová schránka?. Víte např. kdo to je Rytec? Znáte a víte kdo je Ochlasta? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Datová schránka i v jiné části webu než je kategorie internet. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.