Co je to?
Výraz, termín, definice slova Datová schránka. Co znamená odborný pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Co je to Datová schránka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Datová schránka

Pojem datová shránka zná český právní řád od roku 2009. Jedná se o elektronické úložiště určené ke komunikaci mezi orgány veřejné moci a právnickými a fyzickými osobami. Orgány veřejné moci doručují do datových schránek elektronické dokumenty. Datová schránka je ze zákona povinná pro právnické osoby a pro většinu fyzických osob. Princip fungování datové schránky nejvíce připomíná běžné e-mailové schránky, ale zabezpečení je daleko vyšší.


Co je to Datová schránka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Datová schránka. Co znamená odborný pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Datová schránka s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Datová schránka se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: terminologie, co to je, definice, význam slova, slovník, popis, synonymum, informace, internet, vysvětlení, formulace, přesný význam, heslo, internet, význam, terminus technicus, wiki, pojem


Pojem Datová schránka je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Datová schránka?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Datová schránka je v českém právním řádu od roku 2009 definována jako elektronické úložiště speciálního typu zřízené podle příslušného zákona č. 300/2008 Sb., které je určeno k doručování elektronických dokumentů mezi orgány veřejné moci na straně jedné a fyzickými a právnickými osobami na straně druhé (od 1. ledna 2010 fyzické i právnické osoby mezi sebou). Datová schránka je povinná pro orgány státní moci a právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, dobrovolná je pro většinu podnikajících fyzických osob, zřídit si ji mohou i nepodnikající fyzické osoby.

Zkuste zjistit více informací o slovu Datová schránka v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Datová schránka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Datová schránka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Datová schránka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Datová schránka ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Datová schránka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Datová schránka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Datová schránka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Datová schránka? resp. co označuje slovo Datová schránka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datová schránka, odpověď na dotaz co je to Datová schránka?. Víte např. kdo to je Zmocnitel? Znáte a víte kdo je Defraudant? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.