Co je to?
Definice odborného termínu, slova Datová schránka. Co znamená pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Co je to Datová schránka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Datová schránka?

Pojem datová shránka zná český právní řád od roku 2009. Jedná se o elektronické úložiště určené ke komunikaci mezi orgány veřejné moci a právnickými a fyzickými osobami. Orgány veřejné moci doručují do datových schránek elektronické dokumenty. Datová schránka je ze zákona povinná pro právnické osoby a pro většinu fyzických osob. Princip fungování datové schránky nejvíce připomíná běžné e-mailové schránky, ale zabezpečení je daleko vyšší.


Co je to Datová schránka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Datová schránka. Co znamená pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Datová schránka? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Datová schránka je v kategorii Internet

Klíčová slova: terminologie, termín, názvosloví, Internet, lexikon, informace, odborné názvosloví, heslo, co znamená, formulace, definice, co to je, přesný význam, terminus technicus, Internet, co je to Datová schránka?, popis, odborný výraz


Pojem Datová schránka je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Datová schránka ve Wikipedii

Najít slovo Datová schránka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Datová schránka na Youtube

Vyhledat slovo Datová schránka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Datová schránka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Datová schránka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Datová schránka například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Datová schránka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Datová schránka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datová schránka, odpověď na dotaz co je to Datová schránka?. Víte např. kdo to je Zrůda? Znáte a víte kdo je Terence Hill? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Datová schránka hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.