Co je to?
Odborný výraz, definice slova Datová schránka. Co znamená slovo Datová schránka z kategorie Internet?

Co je Datová schránka?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Datová schránka

Pojem datová shránka zná český právní řád od roku 2009. Jedná se o elektronické úložiště určené ke komunikaci mezi orgány veřejné moci a právnickými a fyzickými osobami. Orgány veřejné moci doručují do datových schránek elektronické dokumenty. Datová schránka je ze zákona povinná pro právnické osoby a pro většinu fyzických osob. Princip fungování datové schránky nejvíce připomíná běžné e-mailové schránky, ale zabezpečení je daleko vyšší.


Co je to Datová schránka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Datová schránka. Co znamená slovo Datová schránka z kategorie Internet?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Datová schránka s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Datová schránka patří do kategorie internet

Klíčová slova: terminologie, heslo, informace, Datová schránka, internet, definice, slovo, co to je, co je to Datová schránka?, wiki, co znamená, lexikon, termín, význam pojmu, vysvětlení, názvosloví, slovník, pojem


Pojem Datová schránka je v kategorii internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Datová schránka dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Datová schránka je v českém právním řádu od roku 2009 definována jako elektronické úložiště speciálního typu zřízené podle příslušného zákona č. 300/2008 Sb., které je určeno k doručování elektronických dokumentů mezi orgány veřejné moci na straně jedné a fyzickými a právnickými osobami na straně druhé (od 1. ledna 2010 fyzické i právnické osoby mezi sebou). Datová schránka je povinná pro orgány státní moci a právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, dobrovolná je pro většinu podnikajících fyzických osob, zřídit si ji mohou i nepodnikající fyzické osoby.

Další informace o pojmu Datová schránka hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Datová schránka na Google.cz

Hledat videa s názvem Datová schránka na Youtube

Vyhledat pojem Datová schránka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Datová schránka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Datová schránka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Datová schránka na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Datová schránka například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Datová schránka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Datová schránka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datová schránka, odpověď na dotaz co je to Datová schránka?. Víte např. kdo to je Švejk? Znáte a víte kdo je Ochlasta? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, telefon wifi, datová schránka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.