Co je to?
Definice výrazu, termínu Datová schránka. Co znamená odborný pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Co je to Datová schránka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Datová schránka

Pojem datová shránka zná český právní řád od roku 2009. Jedná se o elektronické úložiště určené ke komunikaci mezi orgány veřejné moci a právnickými a fyzickými osobami. Orgány veřejné moci doručují do datových schránek elektronické dokumenty. Datová schránka je ze zákona povinná pro právnické osoby a pro většinu fyzických osob. Princip fungování datové schránky nejvíce připomíná běžné e-mailové schránky, ale zabezpečení je daleko vyšší.


Co je to Datová schránka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Datová schránka. Co znamená odborný pojem Datová schránka z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Datová schránka se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Datová schránka je v kategorii internet

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, lexikon, Datová schránka, heslo, přesný význam, slovník, termín, definice pojmu, co to je, popis, odborný výraz, internet, co je to Datová schránka?, pojem, informace


Pojem Datová schránka je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Datová schránka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Datová schránka je v českém právním řádu od roku 2009 definována jako elektronické úložiště speciálního typu zřízené podle příslušného zákona č. 300/2008 Sb., které je určeno k doručování elektronických dokumentů mezi orgány veřejné moci na straně jedné a fyzickými a právnickými osobami na straně druhé (od 1. ledna 2010 fyzické i právnické osoby mezi sebou). Datová schránka je povinná pro orgány státní moci a právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, dobrovolná je pro většinu podnikajících fyzických osob, zřídit si ji mohou i nepodnikající fyzické osoby.

Hledejte výraz Datová schránka v dalších zdrojích

Hledat heslo Datová schránka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Datová schránka na Google.cz

Vyhledat slovo Datová schránka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Datová schránka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Datová schránka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Datová schránka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Datová schránka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Datová schránka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Datová schránka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datová schránka, odpověď na dotaz co je to Datová schránka?. Víte např. kdo to je Stevard? Znáte a víte kdo je Pravdoláskař? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Datová schránka i jinde než v sekci než v internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.