Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Co je to Atrium? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Atrium?

Atrium je pojem pocházející již z dob antiky. Jednalo se o středový prostor domu, ve kterém se setkávali rodinní příslušníci i přátelé a který byl centrem dění. Nacházel se zde například krb, otevřené ohniště a nádrž na dešťovou vodu. Atrium bylo částečně zastřešené a nezastřešenou částí pronikalo světlo i do přilehlých místností.
V pozdější době se takto označovalo nádvoří nacházející se před bazilikami. V současném pojetí je atrium dvůr krytý prosklenou střechou, který se nazývá také dvorana.


Co je to Atrium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Atrium sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Atrium patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, definice, vysvětlení, význam, termín, Atrium, stavebnictví, stavebnictví, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, lexikon, pojem, informace, co znamená, popis, slovo


Pojem Atrium je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Atrium dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Atrium je centrální prostor obytného domu rozšířený především v období řeckého helénismu a římské antiky. V novověké architektuře se pojmem atrium rozumí zpravidla dvůr zastřešený prosklenou střechou, někdy takovýto zastřešený prostor označujeme slovem dvorana.

Více informací o slovu Atrium doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Atrium ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atrium ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Atrium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Atrium na Google.cz

Vyhledat výraz Atrium ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrium ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrium například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Atrium? resp. co se přesně ukrývá za slovem Atrium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrium, odpověď na dotaz co je to Atrium?. Víte např. kdo to je John Rawls? Znáte a víte kdo je Dwight Eisenhower? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.