Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Co je to Atrium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Atrium?

Atrium je pojem pocházející již z dob antiky. Jednalo se o středový prostor domu, ve kterém se setkávali rodinní příslušníci i přátelé a který byl centrem dění. Nacházel se zde například krb, otevřené ohniště a nádrž na dešťovou vodu. Atrium bylo částečně zastřešené a nezastřešenou částí pronikalo světlo i do přilehlých místností.
V pozdější době se takto označovalo nádvoří nacházející se před bazilikami. V současném pojetí je atrium dvůr krytý prosklenou střechou, který se nazývá také dvorana.


Co je to Atrium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atrium se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, informace, wiki, význam slova, slovo, přesný výraz, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, terminologie, heslo, co to je, přesný význam, Atrium, definice, význam


Pojem Atrium je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Atrium

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atrium ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Atrium ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Atrium ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Atrium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Atrium ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Atrium ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrium například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Atrium? resp. co je to Atrium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrium, odpověď na dotaz co je to Atrium?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Atrium hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.