Co je to?
Odborný výraz, definice slova Atrium. Co znamená pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Co je Atrium?

Co znamená pojem, definice termínu Atrium?

Atrium je pojem pocházející již z dob antiky. Jednalo se o středový prostor domu, ve kterém se setkávali rodinní příslušníci i přátelé a který byl centrem dění. Nacházel se zde například krb, otevřené ohniště a nádrž na dešťovou vodu. Atrium bylo částečně zastřešené a nezastřešenou částí pronikalo světlo i do přilehlých místností.
V pozdější době se takto označovalo nádvoří nacházející se před bazilikami. V současném pojetí je atrium dvůr krytý prosklenou střechou, který se nazývá také dvorana.


Co je to Atrium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Atrium. Co znamená pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Atrium s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Atrium se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, stavebnictví, Atrium, odborný výraz, pojem, co znamená, přesný výraz, slovník, slovo, heslo, popis, informace, odborné názvosloví, co je to Atrium?, význam pojmu, stavebnictví, termín, co to je


Pojem Atrium je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Atrium? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atrium je centrální prostor obytného domu rozšířený především v období řeckého helénismu a římské antiky. V novověké architektuře se pojmem atrium rozumí zpravidla dvůr zastřešený prosklenou střechou, někdy takovýto zastřešený prostor označujeme slovem dvorana.

Pro další informace o termínu Atrium zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Atrium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Atrium ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Atrium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Atrium ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Atrium na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrium například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co znamená slovo Atrium? resp. co přesně znamená slovo Atrium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrium, odpověď na dotaz co je to Atrium?. Víte např. kdo to je Thorin Pavéza? Znáte a víte kdo je Viktor Preiss? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Atrium i v jiné sekci než je kategorie stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s atriem, atrium, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.