Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atrium. Co znamená pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Co je Atrium? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Atrium

Atrium je pojem pocházející již z dob antiky. Jednalo se o středový prostor domu, ve kterém se setkávali rodinní příslušníci i přátelé a který byl centrem dění. Nacházel se zde například krb, otevřené ohniště a nádrž na dešťovou vodu. Atrium bylo částečně zastřešené a nezastřešenou částí pronikalo světlo i do přilehlých místností.
V pozdější době se takto označovalo nádvoří nacházející se před bazilikami. V současném pojetí je atrium dvůr krytý prosklenou střechou, který se nazývá také dvorana.


Co je to Atrium? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Atrium. Co znamená pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Atrium sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Atrium patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: definice, lexikon, co znamená, definice pojmu, význam slova, co je to Atrium?, slovník, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, popis, vysvětlení, heslo, odborný výraz, stavebnictví, terminus technicus, wiki


Pojem Atrium je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Atrium?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atrium je centrální prostor obytného domu rozšířený především v období řeckého helénismu a římské antiky. V novověké architektuře se pojmem atrium rozumí zpravidla dvůr zastřešený prosklenou střechou, někdy takovýto zastřešený prostor označujeme slovem dvorana.

Více informací o slovu Atrium doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Atrium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Atrium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Atrium ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Atrium ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atrium ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Atrium na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrium například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Atrium? resp. jaký je význam pojmu Atrium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrium, odpověď na dotaz co je to Atrium?. Víte např. kdo to je Projektový manažer? Znáte a víte kdo je Jan Rosák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Atrium hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.