Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Co je to Atrium? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Atrium?

Atrium je pojem pocházející již z dob antiky. Jednalo se o středový prostor domu, ve kterém se setkávali rodinní příslušníci i přátelé a který byl centrem dění. Nacházel se zde například krb, otevřené ohniště a nádrž na dešťovou vodu. Atrium bylo částečně zastřešené a nezastřešenou částí pronikalo světlo i do přilehlých místností.
V pozdější době se takto označovalo nádvoří nacházející se před bazilikami. V současném pojetí je atrium dvůr krytý prosklenou střechou, který se nazývá také dvorana.


Co je to Atrium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Atrium s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atrium patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, vysvětlení, lexikon, pojem, Stavebnictví, přesný význam, wiki, Atrium, odborné názvosloví, popis, co je to Atrium?, informace, heslo, formulace, definice, definice pojmu, terminus technicus, názvosloví


Pojem Atrium je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Atrium píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atrium je centrální prostor obytného domu rozšířený především v období řeckého helénismu a římské antiky. V novověké architektuře se pojmem atrium rozumí zpravidla dvůr zastřešený prosklenou střechou, někdy takovýto zastřešený prostor označujeme slovem dvorana.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Atrium ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Atrium ve Wikislovníku

Najít heslo Atrium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Atrium na Google.cz

Hledat videa s názvem Atrium na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrium například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Atrium? resp. co znamená slovo Atrium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrium, odpověď na dotaz co je to Atrium?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Entomolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.