Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Co je to Atrium? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Atrium?

Atrium je pojem pocházející již z dob antiky. Jednalo se o středový prostor domu, ve kterém se setkávali rodinní příslušníci i přátelé a který byl centrem dění. Nacházel se zde například krb, otevřené ohniště a nádrž na dešťovou vodu. Atrium bylo částečně zastřešené a nezastřešenou částí pronikalo světlo i do přilehlých místností.
V pozdější době se takto označovalo nádvoří nacházející se před bazilikami. V současném pojetí je atrium dvůr krytý prosklenou střechou, který se nazývá také dvorana.


Co je to Atrium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Atrium s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Atrium se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, pojem, přesný výraz, význam pojmu, termín, definice, popis, synonymum, Atrium, Stavebnictví, Stavebnictví, slovo, terminus technicus, přesný význam


Pojem Atrium je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Atrium v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Atrium ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Atrium na Youtube

Zkusit najít heslo Atrium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Atrium ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Atrium ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrium například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Atrium? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Atrium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrium, odpověď na dotaz co je to Atrium?. Víte např. kdo to je Tomáš Hertl? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.