Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Co je to Atrium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Atrium?

Atrium je pojem pocházející již z dob antiky. Jednalo se o středový prostor domu, ve kterém se setkávali rodinní příslušníci i přátelé a který byl centrem dění. Nacházel se zde například krb, otevřené ohniště a nádrž na dešťovou vodu. Atrium bylo částečně zastřešené a nezastřešenou částí pronikalo světlo i do přilehlých místností.
V pozdější době se takto označovalo nádvoří nacházející se před bazilikami. V současném pojetí je atrium dvůr krytý prosklenou střechou, který se nazývá také dvorana.


Co je to Atrium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atrium. Co znamená odborný pojem Atrium z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Atrium? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Atrium patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, Stavebnictví, co je to Atrium?, wiki, lexikon, slovo, význam, co znamená, terminologie, přesný význam, definice, Atrium, význam slova, přesný výraz, názvosloví, popis, informace, pojem


Pojem Atrium je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Atrium zkuste tyto odkazy

Najít slovo Atrium na Google.cz

Zkusit najít výraz Atrium ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Atrium na Youtube

Najít výraz Atrium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Atrium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Atrium ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrium například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Atrium? resp. jaká je definice termínu Atrium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrium, odpověď na dotaz co je to Atrium?. Víte např. kdo to je Daniel Křetínský? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.