Co je to?
Definice výrazu Anabáze. Co znamená odborný pojem Anabáze z kategorie Různé?

Co je Anabáze?

Co znamená pojem, definice termínu Anabáze?

Anabáze je obecný pojem používaný pro popis cesty či pohyb ve směru vzhůru. Může jí i o cestu na nějakou horu. Pojem anabáze je odvozen z řečtiny, ze slova anábasis, což znamená vystoupat popřípadě vystoupit. V širším významu může být anabáze použita jako obecný pojem pro popis jakékoli cesty nebo pohybu, který směřuje vzhůru nebo k vyššímu cíli. Pojem se vyžívá i v dalších oblastech, například v biologii, kde anabáze popisuje proces syntézy složitějších molekul z jednodušších molekul, což vede k růstu a vývoji organismu. V historii a politice může být anabáze použita pro popis vojenského tažení, které směřuje vzhůru, například do vysokých hor. Anabáze může také popisovat cestu do výše položených oblastí, kde se nacházejí kláštery nebo svatyně.
Zvláštní význam má slovo anabáze v literatuře. Anabáze je literární termín, který popisuje cestu hrdiny zpět do svého domova, obvykle po prožití mnoha dobrodružství a překonání mnoha překážek. V současném použití se termín anabáze často používá pro popis literárních děl, ve kterých se hlavní postava nachází v cizí zemi nebo na neznámém místě a musí se vrátit zpět do svého domova. Anabáze se často vyskytuje jako jeden z hlavních prvků v dobrodružných a fantastických příbězích, ale může být také použita v realistické literatuře jako metafora pro vnitřní cestu postavy k nalezení svého místa ve světě.

Co je to Anabáze? Význam slova, termín, Definice výrazu Anabáze. Co znamená odborný pojem Anabáze z kategorie Různé?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Anabáze můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Anabáze je v sekci různé

Klíčová slova: pojem, lexikon, co to je, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, názvosloví, termín, co znamená, wiki, slovo, význam, Anabáze, různé, informace


Pojem Anabáze je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anabáze? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anabáze – složitá cesta spojená s bojem a překonáváním překážek, nástrah a obtíží.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Anabáze na Google obrázcích

Vyhledat termín Anabáze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anabáze na Youtube

Najít slovo Anabáze ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anabáze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Anabáze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anabáze například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co je to Anabáze? resp. jaká je definice termínu Anabáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anabáze, odpověď na dotaz co je to Anabáze?. Víte např. kdo to je Lucie Šlégrová? Znáte a víte kdo je Jan Rakušan? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Anabáze i v jiné sekci než je kategorie různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.