Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo NRKI. Co znamená pojem NRKI z kategorie Bankovnictví?

Co to je NRKI? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu NRKI

Zkratka NRKI se užívá v bankovnictví pro Národní Registr Nebankovních informací, jde tedy o úvěrový registr. Provozuje ho CNCB, tedy Czech Non-Banking Credit Bureau z.s.p.o. Organizace byla založena roku 20O4. Slouží k tomu, aby si věřitelé, tedy především úvěrové a leasingové společnosti mohly ověřit, jak jsou jejich klienti důvěryhodní, jakou mají platební morálku a bonitu. Obsahuje informace jak o fyzických, tak i o právnických osobách. Informace jsou zde ovšem shromažďovány pouze s výslovným souhlasem klientů se zpracováním jejich osobních údajů. Organizace známá pod zmiňovanou zkratkou CNCB od věřitelů získává informace o klientech, s kterými mají uzavřen smluvní vztah, uchovává je a dále zpracovává do Nebankovního registru klientských informací, tedy NRKI. Zájmové sdružení právnických osob CNCB tvoří několik velkých společností, které na trhu operují v sektoru splátkových prodejů a leasingu. Členy sdružení jsou společnosti, jež nemají status banky, ale poskytují různé formy úvěrů, jde tedy o nebankovní úvěrové instituce. Jestliže tedy budete žádat o úvěr nebankovní společnost, ta si prověří v NRKI jaké máte stávající úvěry, jaká je u nich výše splátek a jakou máte historii splácení, zda nemáte nějaké pohledávky po splatnosti. Podle toho posoudí, zda budete schopni úvěr splácet. Kromě NRKI existuje i BRKI, tedy Bankovní Registr Klientských Informací, který založily a spravují banky. Obě instituce, NRKI a BRKI si informace mezi sebou vyměňují.


Odborný termín, výraz, slovo NRKI. Co znamená pojem NRKI z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín NRKI? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín NRKI se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, Bankovnictví, termín, vysvětlení, NRKI, odborné názvosloví, heslo, lexikon, slovník, formulace, pojem, co to je, význam, odborný výraz, význam pojmu, slovo, informace, definice pojmu


Pojem NRKI je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat termín NRKI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz NRKI ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NRKI ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NRKI ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem NRKI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo NRKI ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo NRKI například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova NRKI? resp. jaká je definice slova NRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NRKI, odpověď na dotaz co je to NRKI?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Amík? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.