Co je to?
Výraz, termín, definice slova NRKI. Co znamená odborný pojem NRKI z kategorie Bankovnictví?

Co je to NRKI? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla NRKI?

Zkratka NRKI se užívá v bankovnictví pro Národní Registr Nebankovních informací, jde tedy o úvěrový registr. Provozuje ho CNCB, tedy Czech Non-Banking Credit Bureau z.s.p.o. Organizace byla založena roku 20O4. Slouží k tomu, aby si věřitelé, tedy především úvěrové a leasingové společnosti mohly ověřit, jak jsou jejich klienti důvěryhodní, jakou mají platební morálku a bonitu. Obsahuje informace jak o fyzických, tak i o právnických osobách. Informace jsou zde ovšem shromažďovány pouze s výslovným souhlasem klientů se zpracováním jejich osobních údajů. Organizace známá pod zmiňovanou zkratkou CNCB od věřitelů získává informace o klientech, s kterými mají uzavřen smluvní vztah, uchovává je a dále zpracovává do Nebankovního registru klientských informací, tedy NRKI. Zájmové sdružení právnických osob CNCB tvoří několik velkých společností, které na trhu operují v sektoru splátkových prodejů a leasingu. Členy sdružení jsou společnosti, jež nemají status banky, ale poskytují různé formy úvěrů, jde tedy o nebankovní úvěrové instituce. Jestliže tedy budete žádat o úvěr nebankovní společnost, ta si prověří v NRKI jaké máte stávající úvěry, jaká je u nich výše splátek a jakou máte historii splácení, zda nemáte nějaké pohledávky po splatnosti. Podle toho posoudí, zda budete schopni úvěr splácet. Kromě NRKI existuje i BRKI, tedy Bankovní Registr Klientských Informací, který založily a spravují banky. Obě instituce, NRKI a BRKI si informace mezi sebou vyměňují.


Co je to NRKI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NRKI. Co znamená odborný pojem NRKI z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem NRKI se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz NRKI je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, informace, význam slova, definice, názvosloví, lexikon, odborné názvosloví, slovo, formulace, bankovnictví, přesný význam, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, heslo, odborný výraz, význam


Pojem NRKI je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz NRKI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NRKI ve Wikimedia Commons

Hledat výraz NRKI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NRKI ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem NRKI na Youtube

Zkusit najít heslo NRKI ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo NRKI například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu NRKI? resp. jaká je definice slova NRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NRKI, odpověď na dotaz co je to NRKI?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.