Co je to?
Výraz, termín, definice slova NRKI. Co znamená odborný pojem NRKI z kategorie Bankovnictví?

Co je to NRKI? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu NRKI

Zkratka NRKI se užívá v bankovnictví pro Národní Registr Nebankovních informací, jde tedy o úvěrový registr. Provozuje ho CNCB, tedy Czech Non-Banking Credit Bureau z.s.p.o. Organizace byla založena roku 20O4. Slouží k tomu, aby si věřitelé, tedy především úvěrové a leasingové společnosti mohly ověřit, jak jsou jejich klienti důvěryhodní, jakou mají platební morálku a bonitu. Obsahuje informace jak o fyzických, tak i o právnických osobách. Informace jsou zde ovšem shromažďovány pouze s výslovným souhlasem klientů se zpracováním jejich osobních údajů. Organizace známá pod zmiňovanou zkratkou CNCB od věřitelů získává informace o klientech, s kterými mají uzavřen smluvní vztah, uchovává je a dále zpracovává do Nebankovního registru klientských informací, tedy NRKI. Zájmové sdružení právnických osob CNCB tvoří několik velkých společností, které na trhu operují v sektoru splátkových prodejů a leasingu. Členy sdružení jsou společnosti, jež nemají status banky, ale poskytují různé formy úvěrů, jde tedy o nebankovní úvěrové instituce. Jestliže tedy budete žádat o úvěr nebankovní společnost, ta si prověří v NRKI jaké máte stávající úvěry, jaká je u nich výše splátek a jakou máte historii splácení, zda nemáte nějaké pohledávky po splatnosti. Podle toho posoudí, zda budete schopni úvěr splácet. Kromě NRKI existuje i BRKI, tedy Bankovní Registr Klientských Informací, který založily a spravují banky. Obě instituce, NRKI a BRKI si informace mezi sebou vyměňují.


Co je to NRKI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NRKI. Co znamená odborný pojem NRKI z kategorie Bankovnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín NRKI je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, bankovnictví, přesný význam, definice, bankovnictví, co je to NRKI?, pojem, co to je, termín, slovo, terminus technicus, vysvětlení, heslo, význam pojmu, formulace, definice pojmu, význam, přesný výraz


Pojem NRKI je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu NRKI v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo NRKI ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo NRKI ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NRKI ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz NRKI ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NRKI ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz NRKI ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo NRKI například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená NRKI? resp. co se vlastně skrývá pod slovem NRKI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NRKI, odpověď na dotaz co je to NRKI?. Víte např. kdo to je Kristýna Hrušínská? Znáte a víte kdo je Vojvoda Krok? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.