Co je to?
Výraz, termín, definice slova Grog. Co znamená odborný pojem Grog z kategorie Nápoje?

Co je to Grog? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Grog?

Grog je jméno alkoholického nápoje, který se pije horký. Připravuje se z rumu a vroucí vody. Rum se podával posádkám lodí na příděl, protože však námořníci byli často opilí, byla zvolena varianta pití rumu s horkou vodu, dochucenou cukrem, popřípadě citronovou šťávou.
Admirál, který tuto novinku zavedl, měl ve své přezdívce právě slovo grog, které dalo název stále více oblíbenému nápoji. Jinou verzí pro vznik názvu grog je zkratka pro Grand Rum Of Grenada.


Co je to Grog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Grog. Co znamená odborný pojem Grog z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Grog se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: definice, význam slova, wiki, odborný výraz, terminus technicus, pojem, informace, heslo, terminologie, slovo, co to je, význam pojmu, vysvětlení, formulace, význam, synonymum, co je to Grog?, přesný výraz


Pojem Grog je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Grog? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Grog je horký alkoholický nápoj. Skládá se z rumu a vařící vody. Existují i další varianty nápoje, ve kterých se místo rumu používá jiný alkohol, například koňak, griotka či whisky.

Horká voda a rum

Grog je směsí horké vody a rumu. Autor: Hans Schwarzkopf, zdroj: Pixabay
Grog je směsí horké vody a rumu. Autor: Hans Schwarzkopf, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Grog v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Grog na Youtube

Vyhledat výraz Grog ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Grog ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grog ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Grog ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Grog na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Grog například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Grog? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Grog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grog, odpověď na dotaz co je to Grog?. Víte např. kdo to je Nairo Quintana? Znáte a víte kdo je Povaleč? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.