Co je to?
Odborný výraz, definice slova Grog. Co znamená pojem Grog z kategorie Nápoje?

Co je to Grog? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Grog?

Grog je jméno alkoholického nápoje, který se pije horký. Připravuje se z rumu a vroucí vody. Rum se podával posádkám lodí na příděl, protože však námořníci byli často opilí, byla zvolena varianta pití rumu s horkou vodu, dochucenou cukrem, popřípadě citronovou šťávou.
Admirál, který tuto novinku zavedl, měl ve své přezdívce právě slovo grog, které dalo název stále více oblíbenému nápoji. Jinou verzí pro vznik názvu grog je zkratka pro Grand Rum Of Grenada.


Co je to Grog? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Grog. Co znamená pojem Grog z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Grog se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: termín, vysvětlení, terminus technicus, wiki, definice pojmu, definice, co je to Grog?, význam slova, odborné názvosloví, popis, heslo, slovo, Grog, význam, informace, synonymum, názvosloví, Nápoje


Pojem Grog je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Grog?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Grog je horký alkoholický nápoj. Skládá se z rumu a vařící vody. Existují i další varianty nápoje, ve kterých se místo rumu používá jiný alkohol, například koňak, griotka či whisky.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Grog na Youtube

Vyhledat výraz Grog ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Grog na Google.cz

Vyhledat termín Grog ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Grog ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Grog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Grog například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Grog? resp. jaký je přesný význam slova Grog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grog, odpověď na dotaz co je to Grog?. Víte např. kdo to je Tomáš Chrenek? Znáte a víte kdo je Selena Gomez? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.