Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Co je Krkavice?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Krkavice?

Krkavice neboli karotida je název největší krční tepny. Karotida je společná, levá a pravá. Pravá je o něco kratší. Levá vychází přímo z aorty, pravá z hlavopažní části. Krkavice slouží k zásobování krku, hlavy a mozku krví.
Na krkavici se měří pulz, ten lze najít na stranách hrtanu. Tento způsob měření se využívá u lidí, u kterých nelze nahmatat pulz na zápěstí nebo u těch, kteří jsou v bezvědomí.


Co je to Krkavice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krkavice s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Krkavice se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: pojem, synonymum, lékařství, přesný význam, odborný výraz, co znamená, popis, definice, definice pojmu, lékařství, význam, odborné názvosloví, termín, wiki, Krkavice, terminologie, informace, formulace


Pojem Krkavice je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Krkavice?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krkavice (latinsky: arteria carotis), též karotida či přesněji společná karotida (arteria carotis communis), je největší krční tepna. Levá společná karotida (carotis communis sinistra) vychází přímo z oblouku aorty, pravá společná karotida (carotis communis dextra) vyúsťuje z hlavopažního kmene. Proto je pravá karotida kratší, a to právě o délku hlavopažního kmene. Krkavice zásobuje krví velkou část mozku, hlavy a krku.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Krkavice ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Krkavice na Google obrázcích

Najít slovo Krkavice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Krkavice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Krkavice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krkavice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krkavice například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co je to Krkavice? resp. jaká je definice termínu Krkavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krkavice, odpověď na dotaz co je to Krkavice?. Víte např. kdo to je Seneca? Znáte a víte kdo je Jan Birke? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.