Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Co je to Krkavice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Krkavice

Krkavice neboli karotida je název největší krční tepny. Karotida je společná, levá a pravá. Pravá je o něco kratší. Levá vychází přímo z aorty, pravá z hlavopažní části. Krkavice slouží k zásobování krku, hlavy a mozku krví.
Na krkavici se měří pulz, ten lze najít na stranách hrtanu. Tento způsob měření se využívá u lidí, u kterých nelze nahmatat pulz na zápěstí nebo u těch, kteří jsou v bezvědomí.


Co je to Krkavice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Krkavice je v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, co je to Krkavice?, co znamená, popis, odborné názvosloví, Lékařství, význam pojmu, slovo, odborný výraz, informace, Lékařství, slovník, přesný výraz, Krkavice, wiki, definice pojmu, přesný význam, heslo


Pojem Krkavice je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Krkavice zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Krkavice na Google.cz

Hledat videa s názvem Krkavice na Youtube

Hledat termín Krkavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Krkavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Krkavice ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Krkavice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Krkavice například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Krkavice? resp. co znamená Krkavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krkavice, odpověď na dotaz co je to Krkavice?. Víte např. kdo to je Ztohoven? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Krkavice v jiné sekci než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.