Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krkavice. Co znamená odborný pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Co je to Krkavice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krkavice

Krkavice neboli karotida je název největší krční tepny. Karotida je společná, levá a pravá. Pravá je o něco kratší. Levá vychází přímo z aorty, pravá z hlavopažní části. Krkavice slouží k zásobování krku, hlavy a mozku krví.
Na krkavici se měří pulz, ten lze najít na stranách hrtanu. Tento způsob měření se využívá u lidí, u kterých nelze nahmatat pulz na zápěstí nebo u těch, kteří jsou v bezvědomí.


Co je to Krkavice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krkavice. Co znamená odborný pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Krkavice patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co to je, význam slova, význam pojmu, terminologie, termín, odborné názvosloví, popis, co je to Krkavice?, informace, heslo, co znamená, odborný výraz, slovo, lexikon, definice pojmu, definice, názvosloví, přesný význam


Pojem Krkavice je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krkavice? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Krkavice (latinsky: arteria carotis), též karotida či přesněji společná karotida (arteria carotis communis), je největší krční tepna. Levá společná karotida (carotis communis sinistra) vychází přímo z oblouku aorty, pravá společná karotida (carotis communis dextra) vyúsťuje z hlavopažního kmene. Proto je pravá karotida kratší, a to právě o délku hlavopažního kmene. Krkavice zásobuje krví velkou část mozku, hlavy a krku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Krkavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Krkavice na Youtube

Vyhledat heslo Krkavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Krkavice ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Krkavice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Krkavice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krkavice například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to Krkavice? resp. co označuje slovo Krkavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krkavice, odpověď na dotaz co je to Krkavice?. Víte např. kdo to je Vladimír Mišík? Znáte a víte kdo je Lindsay Lohan? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.