Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Co je to Krkavice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Krkavice

Krkavice neboli karotida je název největší krční tepny. Karotida je společná, levá a pravá. Pravá je o něco kratší. Levá vychází přímo z aorty, pravá z hlavopažní části. Krkavice slouží k zásobování krku, hlavy a mozku krví.
Na krkavici se měří pulz, ten lze najít na stranách hrtanu. Tento způsob měření se využívá u lidí, u kterých nelze nahmatat pulz na zápěstí nebo u těch, kteří jsou v bezvědomí.


Co je to Krkavice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Krkavice s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Krkavice patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, vysvětlení, popis, Lékařství, Lékařství, definice pojmu, slovo, co je to Krkavice?, termín, lexikon, přesný výraz, synonymum, co znamená, význam slova, odborný výraz, názvosloví, informace


Pojem Krkavice je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krkavice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Krkavice (latinsky: arteria carotis), též karotida či přesněji společná karotida (arteria carotis communis), je největší krční tepna. Levá společná karotida (carotis communis sinistra) vychází přímo z oblouku aorty, pravá společná karotida (carotis communis dextra) vyúsťuje z hlavopažního kmene. Proto je pravá karotida kratší, a to právě o délku hlavopažního kmene. Krkavice zásobuje krví velkou část mozku, hlavy a krku.

Hledejte pojem Krkavice v následujících vyhledávačích

Najít výraz Krkavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Krkavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krkavice ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Krkavice ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Krkavice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Krkavice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krkavice například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Krkavice? resp. jaký je přesný význam slova Krkavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krkavice, odpověď na dotaz co je to Krkavice?. Víte např. kdo to je Perníkář? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.