Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Co je to Krkavice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krkavice

Krkavice neboli karotida je název největší krční tepny. Karotida je společná, levá a pravá. Pravá je o něco kratší. Levá vychází přímo z aorty, pravá z hlavopažní části. Krkavice slouží k zásobování krku, hlavy a mozku krví.
Na krkavici se měří pulz, ten lze najít na stranách hrtanu. Tento způsob měření se využívá u lidí, u kterých nelze nahmatat pulz na zápěstí nebo u těch, kteří jsou v bezvědomí.


Co je to Krkavice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krkavice. Co znamená pojem Krkavice z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Krkavice patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je, definice, vysvětlení, přesný význam, co znamená, význam, názvosloví, význam slova, přesný výraz, Krkavice, lexikon, odborný výraz, synonymum, heslo, slovo


Pojem Krkavice je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Krkavice?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Krkavice (latinsky: arteria carotis), též karotida či přesněji společná karotida (arteria carotis communis), je největší krční tepna. Levá společná karotida (carotis communis sinistra) vychází přímo z oblouku aorty, pravá společná karotida (carotis communis dextra) vyúsťuje z hlavopažního kmene. Proto je pravá karotida kratší, a to právě o délku hlavopažního kmene. Krkavice zásobuje krví velkou část mozku, hlavy a krku.

Další informační zdroje o slovu Krkavice

Vyhledat termín Krkavice ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Krkavice na Google.cz

Vyhledat pojem Krkavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krkavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Krkavice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Krkavice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krkavice například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Krkavice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Krkavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krkavice, odpověď na dotaz co je to Krkavice?. Víte např. kdo to je Uličník? Znáte a víte kdo je Repetent? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.