Co je to?
Definice výrazu Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Co je Tiráž?

Co znamená termín Tiráž? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tiráž je souhrn informací technického rázu a vydavatelských informací, které bývají umístěny v závěru knihy. Jedná se o povinné údaje, které vyžaduje zákon, doplněné o další údaje.
Těmi vyplývajícími ze zákona jsou především autor, titul, popřípadě překladatel, adresa a název nakladatele, název a adresa tiskárny, u překladů také originální jméno díla a původní nakladatel, rok vydání. Někdy bývá tiráž umístěna na začátku knihy.


Co je to Tiráž? Význam slova, termín, Definice výrazu Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tiráž je v sekci literatura

Klíčová slova: heslo, lexikon, odborné názvosloví, popis, význam slova, slovník, význam, literatura, přesný výraz, odborný výraz, literatura, Tiráž, co je to Tiráž?, terminologie, terminus technicus, wiki, synonymum, termín


Pojem Tiráž je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tiráž můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tiráž (z francouzštiny tirage, což znamená náklad) je soupis informací obsahující technické a vydavatelské informace o knize. Tiráž je zpravidla umisťována na poslední stranu knihy. Nesprávně bývá také umisťována na začátku knihy místo impresa. Tiráž obsahuje informace povinné (na základě zákona o neperiodických publikacích) a nepovinné.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Tiráž na Google obrázcích

Hledat slovo Tiráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tiráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Tiráž ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Tiráž na Google.cz

Hledat videa s názvem Tiráž na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiráž například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Tiráž? resp. jaká je definice termínu Tiráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiráž, odpověď na dotaz co je to Tiráž?. Víte např. kdo to je Petra Vlhová? Znáte a víte kdo je Andrés Iniesta? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.