Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Co je to Tiráž? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tiráž

Tiráž je souhrn informací technického rázu a vydavatelských informací, které bývají umístěny v závěru knihy. Jedná se o povinné údaje, které vyžaduje zákon, doplněné o další údaje.
Těmi vyplývajícími ze zákona jsou především autor, titul, popřípadě překladatel, adresa a název nakladatele, název a adresa tiskárny, u překladů také originální jméno díla a původní nakladatel, rok vydání. Někdy bývá tiráž umístěna na začátku knihy.


Co je to Tiráž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tiráž? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tiráž patří do sekce Literatura

Klíčová slova: význam slova, informace, definice pojmu, přesný význam, co to je, terminus technicus, synonymum, význam, vysvětlení, heslo, odborné názvosloví, lexikon, co je to Tiráž?, slovník, terminologie, termín, co znamená, slovo


Pojem Tiráž je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Tiráž?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tiráž (z francouzštiny tirage, což znamená náklad) je soupis informací obsahující technické a vydavatelské informace o knize. Tiráž je zpravidla umisťována na poslední stranu knihy. Nesprávně bývá také umisťována na začátku knihy místo impresa. Tiráž obsahuje informace povinné (na základě zákona o neperiodických publikacích) a nepovinné.

Více informací o pojmu Tiráž lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Tiráž ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Tiráž ve vyhledávači Qwant

Najít termín Tiráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Tiráž ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tiráž ve Wikimedia Commons

Najít pojem Tiráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiráž například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tiráž? resp. co to je Tiráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiráž, odpověď na dotaz co je to Tiráž?. Víte např. kdo to je Karel IV? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.