Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Co je to Tiráž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tiráž

Tiráž je souhrn informací technického rázu a vydavatelských informací, které bývají umístěny v závěru knihy. Jedná se o povinné údaje, které vyžaduje zákon, doplněné o další údaje.
Těmi vyplývajícími ze zákona jsou především autor, titul, popřípadě překladatel, adresa a název nakladatele, název a adresa tiskárny, u překladů také originální jméno díla a původní nakladatel, rok vydání. Někdy bývá tiráž umístěna na začátku knihy.


Co je to Tiráž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tiráž doporučujeme sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Tiráž se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: Tiráž, názvosloví, definice, co to je, definice pojmu, synonymum, popis, terminus technicus, odborný výraz, slovo, informace, wiki, přesný výraz, literatura, co je to Tiráž?, význam pojmu, formulace, přesný význam


Pojem Tiráž je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tiráž? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tiráž (z francouzštiny tirage, což znamená náklad) je soupis informací obsahující technické a vydavatelské informace o knize. Tiráž je zpravidla umisťována na poslední stranu knihy. Nesprávně bývá také umisťována na začátku knihy místo impresa. Tiráž obsahuje informace povinné (na základě zákona o neperiodických publikacích) a nepovinné.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tiráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Tiráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Tiráž ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Tiráž ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Tiráž ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Tiráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiráž například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tiráž? resp. co znamená Tiráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiráž, odpověď na dotaz co je to Tiráž?. Víte např. kdo to je Jiří X. Doležal? Znáte a víte kdo je Tomáš Krsek? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tiráž v jiné sekci než literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.