Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Co je to Tiráž? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tiráž

Tiráž je souhrn informací technického rázu a vydavatelských informací, které bývají umístěny v závěru knihy. Jedná se o povinné údaje, které vyžaduje zákon, doplněné o další údaje.
Těmi vyplývajícími ze zákona jsou především autor, titul, popřípadě překladatel, adresa a název nakladatele, název a adresa tiskárny, u překladů také originální jméno díla a původní nakladatel, rok vydání. Někdy bývá tiráž umístěna na začátku knihy.


Co je to Tiráž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tiráž. Co znamená odborný pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tiráž s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tiráž se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: definice, formulace, popis, význam, terminologie, slovník, lexikon, informace, co je to Tiráž?, vysvětlení, definice pojmu, přesný význam, odborný výraz, význam slova, přesný výraz, Tiráž, heslo, odborné názvosloví


Pojem Tiráž je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tiráž?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tiráž (z francouzštiny tirage, což znamená náklad) je soupis informací obsahující technické a vydavatelské informace o knize. Tiráž je zpravidla umisťována na poslední stranu knihy. Nesprávně bývá také umisťována na začátku knihy místo impresa. Tiráž obsahuje informace povinné (na základě zákona o neperiodických publikacích) a nepovinné.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Tiráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Tiráž na Google.cz

Hledat videa s názvem Tiráž na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tiráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tiráž ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Tiráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiráž například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tiráž? resp. co přesně označuje termín Tiráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiráž, odpověď na dotaz co je to Tiráž?. Víte např. kdo to je Julija Tymošenková? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.