Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tiráž. Co znamená pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Co je to Tiráž? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tiráž

Tiráž je souhrn informací technického rázu a vydavatelských informací, které bývají umístěny v závěru knihy. Jedná se o povinné údaje, které vyžaduje zákon, doplněné o další údaje.
Těmi vyplývajícími ze zákona jsou především autor, titul, popřípadě překladatel, adresa a název nakladatele, název a adresa tiskárny, u překladů také originální jméno díla a původní nakladatel, rok vydání. Někdy bývá tiráž umístěna na začátku knihy.


Co je to Tiráž? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tiráž. Co znamená pojem Tiráž z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tiráž doporučujeme sdílet s jinými lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Tiráž se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: co to je, informace, termín, pojem, popis, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, wiki, literatura, slovník, Tiráž, slovo, terminus technicus, názvosloví, význam slova, definice, odborné názvosloví


Pojem Tiráž je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tiráž dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Tiráž (z francouzštiny tirage, což znamená náklad) je soupis informací obsahující technické a vydavatelské informace o knize. Tiráž je zpravidla umisťována na poslední stranu knihy. Nesprávně bývá také umisťována na začátku knihy místo impresa. Tiráž obsahuje informace povinné (na základě zákona o neperiodických publikacích) a nepovinné.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Tiráž ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Tiráž ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Tiráž ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Tiráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tiráž ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Tiráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiráž například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Tiráž? resp. co přesně znamená slovo Tiráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiráž, odpověď na dotaz co je to Tiráž?. Víte např. kdo to je Kristina Höschlová? Znáte a víte kdo je Kobe Bryant? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Tiráž i v jiné kategorii než v literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.