Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Co je to Ultrazvuk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ultrazvuk?

Ultrazvuk je označení pro akustické vlnění pohybující se kolem 20 kHz. Tato frekvence je již nad hranicí lidského sluchu. Ultrazvuk vnímají někteří živočichové, např. psi, delfíni, netopýři – netopýři ho i sami vydávají a využívají při pohybu a komunikaci.
Důležitou vlastností je i odrážení od překážek, absorpce v plynech včetně vzduchu, menší pohlcování kapalinami nebo pevným i látkami. Jako zdroj ultrazvuku mohou sloužit opakovaně nabíjené destičky z odpovídajícího materiálu, u kterých dochází ke smršťování a rozpínání, čímž vzniká požadované vlnění.


Co je to Ultrazvuk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ultrazvuk? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ultrazvuk je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam, co je to Ultrazvuk?, termín, slovo, význam slova, heslo, odborné názvosloví, pojem, definice, co to je, co znamená, lexikon, synonymum, význam pojmu, Fyzika, vysvětlení, formulace, názvosloví


Pojem Ultrazvuk je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ultrazvuk? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ultrazvuk (UZ) je akustické vlnění, jehož frekvence leží nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha, slyšitelného zvuku, která je cca 20 kHz. Někteří živočichové část ultrazvukového spektra vnímají, případně i vydávají (delfíni, psi, netopýři) a využívají jej jak k běžné komunikaci, tak zejména k echolokaci.
Na opačném konci zvukového spektra je infrazvuk s frekvencí pod přibližně 20 Hz. Oblast slyšitelného zvuku je tak asi mezi 20 Hz a 20 kHz.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Ultrazvuk ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ultrazvuk ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ultrazvuk ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ultrazvuk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Ultrazvuk na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ultrazvuk ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrazvuk například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ultrazvuk? resp. co to je Ultrazvuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrazvuk, odpověď na dotaz co je to Ultrazvuk?. Víte např. kdo to je Penélope Cruz? Znáte a víte kdo je Ortodontista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.