Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Co je to Ultrazvuk? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ultrazvuk?

Ultrazvuk je označení pro akustické vlnění pohybující se kolem 20 kHz. Tato frekvence je již nad hranicí lidského sluchu. Ultrazvuk vnímají někteří živočichové, např. psi, delfíni, netopýři – netopýři ho i sami vydávají a využívají při pohybu a komunikaci.
Důležitou vlastností je i odrážení od překážek, absorpce v plynech včetně vzduchu, menší pohlcování kapalinami nebo pevným i látkami. Jako zdroj ultrazvuku mohou sloužit opakovaně nabíjené destičky z odpovídajícího materiálu, u kterých dochází ke smršťování a rozpínání, čímž vzniká požadované vlnění.


Co je to Ultrazvuk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ultrazvuk s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ultrazvuk je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, popis, přesný výraz, co znamená, heslo, informace, Ultrazvuk, synonymum, odborné názvosloví, co je to Ultrazvuk?, slovník, wiki, formulace, odborný výraz, lexikon, terminus technicus, Fyzika, význam pojmu


Pojem Ultrazvuk je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ultrazvuk? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ultrazvuk (UZ) je akustické vlnění, jehož frekvence leží nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha, slyšitelného zvuku, která je cca 20 kHz. Někteří živočichové část ultrazvukového spektra vnímají, případně i vydávají (delfíni, psi, netopýři) a využívají jej jak k běžné komunikaci, tak zejména k echolokaci.
Na opačném konci zvukového spektra je infrazvuk s frekvencí pod přibližně 20 Hz. Oblast slyšitelného zvuku je tak asi mezi 20 Hz a 20 kHz.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Ultrazvuk na Youtube

Zkusit najít termín Ultrazvuk ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Ultrazvuk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Ultrazvuk ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ultrazvuk ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Ultrazvuk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrazvuk například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ultrazvuk? resp. co znamená výraz Ultrazvuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrazvuk, odpověď na dotaz co je to Ultrazvuk?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Lékárník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ultrazvuk i v jiných kategoriích (než Fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.