Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Co je Ultrazvuk?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ultrazvuk

Ultrazvuk je označení pro akustické vlnění pohybující se kolem 20 kHz. Tato frekvence je již nad hranicí lidského sluchu. Ultrazvuk vnímají někteří živočichové, např. psi, delfíni, netopýři – netopýři ho i sami vydávají a využívají při pohybu a komunikaci.
Důležitou vlastností je i odrážení od překážek, absorpce v plynech včetně vzduchu, menší pohlcování kapalinami nebo pevným i látkami. Jako zdroj ultrazvuku mohou sloužit opakovaně nabíjené destičky z odpovídajícího materiálu, u kterých dochází ke smršťování a rozpínání, čímž vzniká požadované vlnění.


Co je to Ultrazvuk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Ultrazvuk patří do sekce fyzika

Klíčová slova: wiki, význam, Ultrazvuk, popis, termín, lexikon, přesný význam, synonymum, pojem, fyzika, odborné názvosloví, co je to Ultrazvuk?, názvosloví, odborný výraz, heslo, fyzika, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Ultrazvuk je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ultrazvuk?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ultrazvuk (UZ) je akustické vlnění, jehož frekvence leží nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha, slyšitelného zvuku, která je cca 20 kHz. Někteří živočichové část ultrazvukového spektra vnímají, případně i vydávají (delfíni, psi, netopýři) a využívají jej jak k běžné komunikaci, tak zejména k echolokaci.
Na opačném konci zvukového spektra je infrazvuk s frekvencí pod přibližně 20 Hz. Oblast slyšitelného zvuku je tak asi mezi 20 Hz a 20 kHz.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Ultrazvuk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ultrazvuk ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Ultrazvuk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Ultrazvuk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ultrazvuk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ultrazvuk ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrazvuk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ultrazvuk? resp. co je to Ultrazvuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrazvuk, odpověď na dotaz co je to Ultrazvuk?. Víte např. kdo to je Strojvedoucí? Znáte a víte kdo je Jimmy Carter? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Ultrazvuk i v jiné kategorii než je sekce fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, magnety, ultrazvuk, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.