Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Co je to Ultrazvuk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ultrazvuk?

Ultrazvuk je označení pro akustické vlnění pohybující se kolem 20 kHz. Tato frekvence je již nad hranicí lidského sluchu. Ultrazvuk vnímají někteří živočichové, např. psi, delfíni, netopýři – netopýři ho i sami vydávají a využívají při pohybu a komunikaci.
Důležitou vlastností je i odrážení od překážek, absorpce v plynech včetně vzduchu, menší pohlcování kapalinami nebo pevným i látkami. Jako zdroj ultrazvuku mohou sloužit opakovaně nabíjené destičky z odpovídajícího materiálu, u kterých dochází ke smršťování a rozpínání, čímž vzniká požadované vlnění.


Co je to Ultrazvuk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ultrazvuk. Co znamená pojem Ultrazvuk z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ultrazvuk je v sekci Fyzika

Klíčová slova: definice, synonymum, terminologie, přesný význam, názvosloví, lexikon, slovník, termín, wiki, odborné názvosloví, Fyzika, odborný výraz, význam pojmu, slovo, význam slova, vysvětlení, pojem, popis


Pojem Ultrazvuk je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ultrazvuk? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ultrazvuk (UZ) je akustické vlnění, jehož frekvence leží nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha, slyšitelného zvuku, která je cca 20 kHz. Někteří živočichové část ultrazvukového spektra vnímají, případně i vydávají (delfíni, psi, netopýři) a využívají jej jak k běžné komunikaci, tak zejména k echolokaci.
Na opačném konci zvukového spektra je infrazvuk s frekvencí pod přibližně 20 Hz. Oblast slyšitelného zvuku je tak asi mezi 20 Hz a 20 kHz.

Jiné informační zdroje o pojmu Ultrazvuk

Zkusit najít pojem Ultrazvuk ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ultrazvuk na Google.cz

Zkusit najít slovo Ultrazvuk ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ultrazvuk ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ultrazvuk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ultrazvuk ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrazvuk například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Ultrazvuk? resp. jaký je význam slova Ultrazvuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrazvuk, odpověď na dotaz co je to Ultrazvuk?. Víte např. kdo to je Ilona Csáková? Znáte a víte kdo je Lékárník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ultrazvuk v jiné sekci než Fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.