Co je to?
Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Co je to Difúze? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Difúze?

Difúze je proces, při kterém se rozptylují částice do prostoru. Typické pro všechny látky s pohybujícími se částicemi je to, že pokud přecházejí z prostředí s vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací, rozptylují se do prostoru tak, aby ve všech částech prostoru dosáhly stejné koncentrace.
K difúzi dochází v různých skupenstvích, ve skupenství plynném, kapalném i pevném. Difúze je důležitým jevem ve velkém množství chemických, fyzikálních i biologických procesů.


Co je to Difúze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Difúze můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Difúze je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, co to je, popis, odborný výraz, informace, lexikon, pojem, terminologie, slovník, definice pojmu, wiki, terminus technicus, Fyzika, přesný výraz, názvosloví, slovo, přesný význam


Pojem Difúze je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Difúze můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Difuze je proces samovolného rozptylování částic v prostoru.

Veškeré látky mají tendenci přecházet z prostředí se svou vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě náhodného pohybu), tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout, a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Difúze ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Difúze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Difúze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Difúze ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Difúze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Difúze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Difúze například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Difúze? resp. co znamená slovo Difúze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Difúze, odpověď na dotaz co je to Difúze?. Víte např. kdo to je Karolina Muchová? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.