Co je to?
Výraz, termín, definice slova Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Co je to Difúze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Difúze

Difúze je proces, při kterém se rozptylují částice do prostoru. Typické pro všechny látky s pohybujícími se částicemi je to, že pokud přecházejí z prostředí s vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací, rozptylují se do prostoru tak, aby ve všech částech prostoru dosáhly stejné koncentrace.
K difúzi dochází v různých skupenstvích, ve skupenství plynném, kapalném i pevném. Difúze je důležitým jevem ve velkém množství chemických, fyzikálních i biologických procesů.


Co je to Difúze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Difúze sdílejte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Difúze je v kategorii fyzika

Klíčová slova: formulace, fyzika, význam, odborný výraz, slovo, odborné názvosloví, wiki, terminus technicus, význam slova, definice pojmu, heslo, synonymum, fyzika, Difúze, termín, význam pojmu, přesný význam, pojem


Pojem Difúze je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Difúze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Difuze je proces samovolného rozptylování částic v prostoru.

Veškeré látky mají tendenci přecházet z prostředí se svou vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě náhodného pohybu), tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout, a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.

Jiné informační zdroje o pojmu Difúze

Vyhledat slovo Difúze ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Difúze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Difúze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Difúze ve Wikimedia Commons

Najít výraz Difúze na Google.cz

Hledat videa s názvem Difúze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Difúze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Difúze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Difúze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Difúze, odpověď na dotaz co je to Difúze?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.