Co je to?
Odborný výraz, definice slova Difúze. Co znamená pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Co je to Difúze? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Difúze

Difúze je proces, při kterém se rozptylují částice do prostoru. Typické pro všechny látky s pohybujícími se částicemi je to, že pokud přecházejí z prostředí s vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací, rozptylují se do prostoru tak, aby ve všech částech prostoru dosáhly stejné koncentrace.
K difúzi dochází v různých skupenstvích, ve skupenství plynném, kapalném i pevném. Difúze je důležitým jevem ve velkém množství chemických, fyzikálních i biologických procesů.


Co je to Difúze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Difúze. Co znamená pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Difúze sdílejte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Difúze je v kategorii fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, heslo, názvosloví, přesný výraz, význam slova, formulace, terminologie, wiki, slovo, informace, pojem, Difúze, odborné názvosloví, odborný výraz, synonymum, fyzika, význam


Pojem Difúze je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Difúze? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Difuze je proces samovolného rozptylování částic v prostoru.

Veškeré látky mají tendenci přecházet z prostředí se svou vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě náhodného pohybu), tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout, a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.

Další zdroje informací o slovu Difúze

Zkusit najít slovo Difúze ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Difúze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Difúze ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Difúze na Youtube

Zkusit najít frázi Difúze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Difúze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Difúze například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Difúze? resp. jaký je význam slova Difúze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Difúze, odpověď na dotaz co je to Difúze?. Víte např. kdo to je Lubomír Nový? Znáte a víte kdo je Introvert? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Difúze v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.