Co je to?
Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Co je to Difúze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Difúze?

Difúze je proces, při kterém se rozptylují částice do prostoru. Typické pro všechny látky s pohybujícími se částicemi je to, že pokud přecházejí z prostředí s vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací, rozptylují se do prostoru tak, aby ve všech částech prostoru dosáhly stejné koncentrace.
K difúzi dochází v různých skupenstvích, ve skupenství plynném, kapalném i pevném. Difúze je důležitým jevem ve velkém množství chemických, fyzikálních i biologických procesů.


Co je to Difúze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Difúze s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Difúze se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: popis, definice pojmu, wiki, vysvětlení, synonymum, slovo, informace, heslo, slovník, formulace, co znamená, význam, co to je, přesný význam, Fyzika, význam pojmu, význam slova, terminologie


Pojem Difúze je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Difúze? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Difuze je proces samovolného rozptylování částic v prostoru.

Veškeré látky mají tendenci přecházet z prostředí se svou vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě náhodného pohybu), tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout, a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.

Jiné zdroje informací o pojmu Difúze

Najít slovo Difúze na Google.cz

Hledat videa s názvem Difúze na Youtube

Zkusit najít pojem Difúze ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Difúze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Difúze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Difúze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Difúze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Difúze? resp. co vlastně znamená slovo Difúze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Difúze, odpověď na dotaz co je to Difúze?. Víte např. kdo to je Sexuální asistentka? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.