Co je to?
Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Co je to Difúze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Difúze?

Difúze je proces, při kterém se rozptylují částice do prostoru. Typické pro všechny látky s pohybujícími se částicemi je to, že pokud přecházejí z prostředí s vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací, rozptylují se do prostoru tak, aby ve všech částech prostoru dosáhly stejné koncentrace.
K difúzi dochází v různých skupenstvích, ve skupenství plynném, kapalném i pevném. Difúze je důležitým jevem ve velkém množství chemických, fyzikálních i biologických procesů.


Co je to Difúze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Difúze) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Difúze patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: co znamená, heslo, co je to Difúze?, přesný význam, Fyzika, pojem, vysvětlení, termín, Fyzika, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, odborný výraz, Difúze, wiki, terminologie, synonymum, slovník


Pojem Difúze je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Difúze? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Difuze je proces samovolného rozptylování částic v prostoru.

Veškeré látky mají tendenci přecházet z prostředí se svou vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě náhodného pohybu), tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout, a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.

Další zdroje informací o slovu Difúze

Najít termín Difúze ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Difúze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Difúze ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Difúze ve Wikislovníku

Najít heslo Difúze na Google.cz

Hledat heslo Difúze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Difúze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Difúze? resp. jaká je definice termínu Difúze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Difúze, odpověď na dotaz co je to Difúze?. Víte např. kdo to je Jiří Hynek? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Difúze hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.