Co je to?
Odborný výraz, definice slova Difúze. Co znamená slovo Difúze z kategorie Fyzika?

Co je Difúze? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Difúze?

Difúze je proces, při kterém se rozptylují částice do prostoru. Typické pro všechny látky s pohybujícími se částicemi je to, že pokud přecházejí z prostředí s vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací, rozptylují se do prostoru tak, aby ve všech částech prostoru dosáhly stejné koncentrace.
K difúzi dochází v různých skupenstvích, ve skupenství plynném, kapalném i pevném. Difúze je důležitým jevem ve velkém množství chemických, fyzikálních i biologických procesů.


Co je to Difúze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Difúze. Co znamená slovo Difúze z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Difúze s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Difúze patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: termín, slovník, formulace, heslo, význam, terminologie, přesný výraz, Difúze, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, definice, synonymum, vysvětlení, co je to Difúze?, popis, odborné názvosloví, co to je


Pojem Difúze je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Difúze dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Difuze je proces samovolného rozptylování částic v prostoru.

Veškeré látky mají tendenci přecházet z prostředí se svou vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě náhodného pohybu), tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout, a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.

Zkuste zjistit více informací o slovu Difúze v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Difúze ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Difúze na Google.cz

Najít termín Difúze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Difúze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Difúze ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Difúze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Difúze například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Difúze? resp. jaký je význam slova Difúze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Difúze, odpověď na dotaz co je to Difúze?. Víte např. kdo to je Bernard Arnault? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Difúze hledat i v jiných kategoriích (než fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.