Co je to?
Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Co je to Difúze? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Difúze

Difúze je proces, při kterém se rozptylují částice do prostoru. Typické pro všechny látky s pohybujícími se částicemi je to, že pokud přecházejí z prostředí s vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací, rozptylují se do prostoru tak, aby ve všech částech prostoru dosáhly stejné koncentrace.
K difúzi dochází v různých skupenstvích, ve skupenství plynném, kapalném i pevném. Difúze je důležitým jevem ve velkém množství chemických, fyzikálních i biologických procesů.


Co je to Difúze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Difúze. Co znamená odborný pojem Difúze z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Difúze se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: formulace, heslo, wiki, Fyzika, slovník, synonymum, Difúze, Fyzika, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, co znamená, pojem, odborný výraz, význam slova, slovo, informace


Pojem Difúze je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Difúze dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Difuze je proces samovolného rozptylování částic v prostoru.

Veškeré látky mají tendenci přecházet z prostředí se svou vyšší koncentrací do prostředí s nižší koncentrací. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě náhodného pohybu), tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout, a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Difúze ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Difúze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Difúze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Difúze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Difúze ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Difúze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Difúze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Difúze? resp. jaký je přesný význam slova Difúze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Difúze, odpověď na dotaz co je to Difúze?. Víte např. kdo to je Bílý kůň? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.