Co je to?
Definice výrazu BIC. Co znamená odborný pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Co to je BIC? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu BIC

BIC je zkratka unikátního identifikačního kódu (Bank Identifier Code), který slouží k identifikaci banky při mezinárodním platebním styku. Má 8 nebo 11 znaků. Je uveden u čísla účtu. Skládá se z kódu banky, kódu země a jiných informací. Základem pro BIC je mezinárodní norma ISO 9362. BIC patří k SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), což je společnost zajišťující bankovní převody v mezinárodním měřítku. Ta pak v rámci své činnosti přiděluje každé bance unikátní kód.
Ke směrování plateb ze zahraničí se spojuje s číslem účtu IBAN a jménem účtu. BIC je složen z čtyřmístného kódu banky, dvoumístného kódu země, dvoumístného kódu regionu a třímístného kódu pobočky banky. Tento třímístný kód je volitelný, jinak je podoba kódu BIC pevně daná. Kódy jsou publikovány v adresáři BIC Directory. Ten může mít tištěnou i elektronickou podobu. SWIFT je uveřejňuje na svém webu. Vzhledem k tomu, že se do organizace zapojily i organizace nefinanční, změnilo se první slovo názvu na Business, zkratka zůstala stejná.


Definice výrazu BIC. Co znamená odborný pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo BIC se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: co to je, význam, termín, vysvětlení, wiki, co je to BIC?, význam slova, terminologie, formulace, odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, co znamená, lexikon, BIC, terminus technicus


Pojem BIC je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu BIC doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz BIC ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo BIC na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BIC ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz BIC ve Wikipedii

Hledat termín BIC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem BIC na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo BIC například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je BIC? resp. co to je BIC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIC, odpověď na dotaz co je to BIC?. Víte např. kdo to je Mikejepan? Znáte a víte kdo je Hmyzožravec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.