Co je to?
Výraz, termín, definice slova BIC. Co znamená odborný pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Co je to BIC? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu BIC?

BIC je zkratka unikátního identifikačního kódu (Bank Identifier Code), který slouží k identifikaci banky při mezinárodním platebním styku. Má 8 nebo 11 znaků. Je uveden u čísla účtu. Skládá se z kódu banky, kódu země a jiných informací. Základem pro BIC je mezinárodní norma ISO 9362. BIC patří k SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), což je společnost zajišťující bankovní převody v mezinárodním měřítku. Ta pak v rámci své činnosti přiděluje každé bance unikátní kód.
Ke směrování plateb ze zahraničí se spojuje s číslem účtu IBAN a jménem účtu. BIC je složen z čtyřmístného kódu banky, dvoumístného kódu země, dvoumístného kódu regionu a třímístného kódu pobočky banky. Tento třímístný kód je volitelný, jinak je podoba kódu BIC pevně daná. Kódy jsou publikovány v adresáři BIC Directory. Ten může mít tištěnou i elektronickou podobu. SWIFT je uveřejňuje na svém webu. Vzhledem k tomu, že se do organizace zapojily i organizace nefinanční, změnilo se první slovo názvu na Business, zkratka zůstala stejná.


Co je to BIC? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BIC. Co znamená odborný pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova BIC? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz BIC je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, slovo, co je to BIC?, přesný výraz, popis, slovník, co znamená, odborné názvosloví, BIC, odborný výraz, definice pojmu, bankovnictví, heslo, názvosloví, význam, termín, vysvětlení


Pojem BIC je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín BIC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo BIC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BIC ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BIC ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz BIC ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz BIC na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BIC například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo BIC? resp. co znamená BIC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIC, odpověď na dotaz co je to BIC?. Víte např. kdo to je Svatý Zikmund? Znáte a víte kdo je Dramaturg? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.