Co je to?
Definice odborného termínu, slova BIC. Co znamená pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Co je BIC? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu BIC

BIC je zkratka unikátního identifikačního kódu (Bank Identifier Code), který slouží k identifikaci banky při mezinárodním platebním styku. Má 8 nebo 11 znaků. Je uveden u čísla účtu. Skládá se z kódu banky, kódu země a jiných informací. Základem pro BIC je mezinárodní norma ISO 9362. BIC patří k SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), což je společnost zajišťující bankovní převody v mezinárodním měřítku. Ta pak v rámci své činnosti přiděluje každé bance unikátní kód.
Ke směrování plateb ze zahraničí se spojuje s číslem účtu IBAN a jménem účtu. BIC je složen z čtyřmístného kódu banky, dvoumístného kódu země, dvoumístného kódu regionu a třímístného kódu pobočky banky. Tento třímístný kód je volitelný, jinak je podoba kódu BIC pevně daná. Kódy jsou publikovány v adresáři BIC Directory. Ten může mít tištěnou i elektronickou podobu. SWIFT je uveřejňuje na svém webu. Vzhledem k tomu, že se do organizace zapojily i organizace nefinanční, změnilo se první slovo názvu na Business, zkratka zůstala stejná.


Co je to BIC? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova BIC. Co znamená pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova BIC sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem BIC patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, popis, přesný význam, význam slova, wiki, definice pojmu, vysvětlení, význam, názvosloví, odborné názvosloví, přesný výraz, bankovnictví, slovník, definice, lexikon, co to je, co znamená


Pojem BIC je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BIC ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BIC ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít BIC ve Wikislovníku

Najít slovo BIC ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem BIC na Youtube

Zkusit najít termín BIC ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo BIC například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova BIC? resp. co znamená BIC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIC, odpověď na dotaz co je to BIC?. Víte např. kdo to je Anna Hubáčková? Znáte a víte kdo je Belinda Bencicová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.