Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo BIC. Co znamená pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Co je BIC?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu BIC?

BIC je zkratka unikátního identifikačního kódu (Bank Identifier Code), který slouží k identifikaci banky při mezinárodním platebním styku. Má 8 nebo 11 znaků. Je uveden u čísla účtu. Skládá se z kódu banky, kódu země a jiných informací. Základem pro BIC je mezinárodní norma ISO 9362. BIC patří k SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), což je společnost zajišťující bankovní převody v mezinárodním měřítku. Ta pak v rámci své činnosti přiděluje každé bance unikátní kód.
Ke směrování plateb ze zahraničí se spojuje s číslem účtu IBAN a jménem účtu. BIC je složen z čtyřmístného kódu banky, dvoumístného kódu země, dvoumístného kódu regionu a třímístného kódu pobočky banky. Tento třímístný kód je volitelný, jinak je podoba kódu BIC pevně daná. Kódy jsou publikovány v adresáři BIC Directory. Ten může mít tištěnou i elektronickou podobu. SWIFT je uveřejňuje na svém webu. Vzhledem k tomu, že se do organizace zapojily i organizace nefinanční, změnilo se první slovo názvu na Business, zkratka zůstala stejná.


Co je to BIC? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo BIC. Co znamená pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín BIC? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem BIC se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: co to je, synonymum, význam, informace, význam slova, co je to BIC?, bankovnictví, terminologie, lexikon, pojem, definice pojmu, slovo, wiki, význam pojmu, bankovnictví, formulace, přesný význam, slovník


Pojem BIC je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem BIC ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem BIC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz BIC ve Wikipedii

Najít slovo BIC ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi BIC ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo BIC ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo BIC například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teďka už zajisté víte jaký je význam slova BIC? resp. co vlastně znamená slovo BIC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIC, odpověď na dotaz co je to BIC?. Víte např. kdo to je Diplomat? Znáte a víte kdo je Anna Letenská? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, bankovky na cestě, bIC, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.