Co je to?
Výraz, termín, definice slova BIC. Co znamená odborný pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Co je to BIC? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu BIC

BIC je zkratka unikátního identifikačního kódu (Bank Identifier Code), který slouží k identifikaci banky při mezinárodním platebním styku. Má 8 nebo 11 znaků. Je uveden u čísla účtu. Skládá se z kódu banky, kódu země a jiných informací. Základem pro BIC je mezinárodní norma ISO 9362. BIC patří k SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), což je společnost zajišťující bankovní převody v mezinárodním měřítku. Ta pak v rámci své činnosti přiděluje každé bance unikátní kód.
Ke směrování plateb ze zahraničí se spojuje s číslem účtu IBAN a jménem účtu. BIC je složen z čtyřmístného kódu banky, dvoumístného kódu země, dvoumístného kódu regionu a třímístného kódu pobočky banky. Tento třímístný kód je volitelný, jinak je podoba kódu BIC pevně daná. Kódy jsou publikovány v adresáři BIC Directory. Ten může mít tištěnou i elektronickou podobu. SWIFT je uveřejňuje na svém webu. Vzhledem k tomu, že se do organizace zapojily i organizace nefinanční, změnilo se první slovo názvu na Business, zkratka zůstala stejná.


Co je to BIC? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BIC. Co znamená odborný pojem BIC z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu BIC s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem BIC se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, význam, bankovnictví, přesný výraz, termín, formulace, význam slova, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, wiki, informace, slovo, bankovnictví, definice pojmu, slovník, terminus technicus, co je to BIC?


Pojem BIC je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu BIC zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo BIC ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo BIC ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz BIC ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem BIC na Youtube

Vyhledat výraz BIC ve Wikipedii

Zkusit najít pojem BIC ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BIC například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova BIC? resp. jaká je definice termínu BIC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BIC, odpověď na dotaz co je to BIC?. Víte např. kdo to je Miluše Horská? Znáte a víte kdo je Alfred Hitchcock? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.