Co je to?
Definice výrazu, termínu Netolismus. Co znamená odborný pojem Netolismus z kategorie Psychologie?

Co je Netolismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Netolismus?

Netolismus, jinak také netholismus je označení pro závislost na virtuálních drogách. Jako takové jsou označovány například sociální sítě, počítačové hry, mobilní nebo internetové služby včetně používání různých zařízení jako televize, počítač, mobilní telefony a podobně. Návyková látka je zde nahrazena návykovým procesem. Závislá osoba pak zanedbává nejen své povinnosti, ale také své potřeby. S pojmem pracují především psychologové, závislost je těžko měřitelná. U mužů se nejčastěji jedná o příliš časté hraní počítačových her nebo sledování porna, ženy častěji sledují sociální sítě a procházejí internetová fóra.
Nebezpečí závislosti se vyskytuje i u dětí, kdy rodiče nechávají děti nadměrně užívat různá zařízení. Vzhledem k tomu, že dítě nemá dostatek životních zkušeností a nezná zásady bezpečného chování na internetu, může být ohroženo různými internetovými predátory. Kromě toho si těžko buduje reálné vztahy, je introvertem a mnohdy je i sociálně vyloučeno. Žije si pak život ve virtuálním světě, kde je vše snadné. Mezi skutečným a virtuálním životem pak vzniká nebezpečná mezera a asociální chování se prohlubuje.


Co je to Netolismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Netolismus. Co znamená odborný pojem Netolismus z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Netolismus s dalšími lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Netolismus je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, informace, definice, odborný výraz, Netolismus, slovo, názvosloví, co to je, slovník, lexikon, terminus technicus, terminologie, synonymum, psychologie, formulace, definice pojmu, co znamená, význam slova


Pojem Netolismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Netolismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Závislost na Internetu, někdy též netolismus nebo netholismus, je chorobná závislost na internetu ve všech formách, tzn. hraní webových her, chatování, sledování e-mailů, běžné surfování apod. V širším pojetí zahrnuje závislost na tak zvaných virtuálních drogách, kam lze navíc zařadit i mobilní telefon a televizi.
O závislosti se dá mluvit v případě kdy aktivitou:
♦ Jsou postiženy vztahy rodinné a přátelské.
♦ Je negativně ovlivňováno zdraví jedince.
♦ Je negativně ovlivněna práce nebo škola.
♦ Je zasahováno do trestně-právní oblasti.

Hledejte pojem Netolismus v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Netolismus na Youtube

Vyhledat heslo Netolismus na Google.cz

Zkusit najít slovo Netolismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Netolismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Netolismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Netolismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Netolismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Netolismus? resp. co znamená Netolismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Netolismus, odpověď na dotaz co je to Netolismus?. Víte např. kdo to je Svatý Patrik? Znáte a víte kdo je Jan Vondráček? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Netolismus hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.