Co je to?
Výraz, termín, definice slova Termínovaný vklad. Co znamená odborný pojem Termínovaný vklad z kategorie Bankovnictví?

Co je to Termínovaný vklad? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Termínovaný vklad

Termínovaný vklad je označení pro druh bankovního účtu. Tento účet slouží k zúročení vkladu, toto zúročení je garantováno. Termínovaný vklad je sjednáván na určenou dobu, jedná se většinou o měsíce nebo roky. Po tuto dobu je zaručen sjednaný úrok. Ten může být pevný nebo proměnlivý. Po dobu, kdy je vklad úročen, není z termínovaného vkladu možno dále vkládat ani vybírat.
Termínovaný vklad může být veden jako jednorázový účet, kdy výše úroku platí po celou dobu a po ukončení této doby se účet uvolní a dále se neúročí, nebo jako cyklický účet, kdy se úrok v jednotlivých po sobě jdoucích cyklech zvyšuje nebo snižuje podle bankovní sazby.


Co je to Termínovaný vklad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Termínovaný vklad. Co znamená odborný pojem Termínovaný vklad z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Termínovaný vklad je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, termín, terminus technicus, synonymum, informace, přesný význam, lexikon, definice, slovník, heslo, popis, terminologie, slovo, co znamená, Bankovnictví, význam, odborné názvosloví, wiki


Pojem Termínovaný vklad je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Termínovaný vklad? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termínovaný vklad je druh bankovního účtu určený ke garantovanému zúročení vkladu. Sjednává se v měnách, u kterých to banka umožňuje, na předem vymezenou dobu (několik dní až několik let) a na sjednaný úrok. Sjednaný úrok může být stanoven pevný nebo proměnlivý, stanovený jako příplatek k základní bankovní úrokové sazbě nebo jako aktuální bankovní sazba pro aktuální parametry účtu.

Hledejte pojem Termínovaný vklad v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Termínovaný vklad na Youtube

Vyhledat slovo Termínovaný vklad ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Termínovaný vklad ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Termínovaný vklad ve Wikimedia Commons

Najít heslo Termínovaný vklad ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Termínovaný vklad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Termínovaný vklad například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Termínovaný vklad? resp. jaká je definice termínu Termínovaný vklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Termínovaný vklad, odpověď na dotaz co je to Termínovaný vklad?. Víte např. kdo to je Zahradník? Znáte a víte kdo je Warren Buffett? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.