Co je to?
Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je to Antabus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Antabus

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antabus? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Antabus je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, přesný význam, odborný výraz, slovník, Antabus, význam slova, odborné názvosloví, definice, informace, slovo, vysvětlení, přesný výraz, formulace, význam, názvosloví, popis, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Antabus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Antabus?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Antabus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Antabus na Google.cz

Hledat heslo Antabus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Antabus na Youtube

Vyhledat termín Antabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Antabus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Antabus? resp. co označuje slovo Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Antonín Koniáš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.