Co je to?
Odborný výraz, definice slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je Antabus? Význam slova

Co znamená termín Antabus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Antabus doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Antabus se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: názvosloví, formulace, význam pojmu, informace, heslo, terminus technicus, lékařství, slovník, pojem, lékařství, slovo, odborný výraz, lexikon, wiki, význam slova, definice pojmu, význam, odborné názvosloví


Pojem Antabus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antabus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Antabus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antabus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Antabus ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Antabus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Antabus ve Wikislovníku

Najít heslo Antabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Antabus? resp. jaký je přesný význam slova Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Josef Mach? Znáte a víte kdo je Rejžek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Antabus i jinde než v sekci než v lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.