Co je to?
Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je to Antabus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Antabus

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Antabus s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Antabus se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Antabus, wiki, význam slova, definice, odborný výraz, informace, přesný výraz, co je to Antabus?, vysvětlení, termín, význam, co znamená, terminologie, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, formulace, slovník


Pojem Antabus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antabus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Další informační zdroje o slovu Antabus

Zkusit najít pojem Antabus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Antabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Antabus na Youtube

Zkusit najít výraz Antabus na Google.cz

Hledat termín Antabus ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Antabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Antabus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Buchta? Znáte a víte kdo je Antonín Koniáš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.