Co je to?
Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je to Antabus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Antabus

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Antabus? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antabus patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, pojem, odborné názvosloví, co je to Antabus?, heslo, wiki, přesný význam, slovo, vysvětlení, popis, odborný výraz, Antabus, význam slova, informace, význam pojmu, slovník, terminologie, přesný výraz


Pojem Antabus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antabus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Antabus ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Antabus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Antabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Antabus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Antabus ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Antabus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Antabus? resp. jaká je definice termínu Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Arcibiskup? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.