Co je to?
Definice výrazu Antabus. Co znamená odborný pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je Antabus?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Antabus

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Definice výrazu Antabus. Co znamená odborný pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Antabus je v sekci lékařství

Klíčová slova: definice, pojem, názvosloví, slovo, co znamená, lékařství, definice pojmu, informace, význam slova, Antabus, terminologie, termín, co to je, lékařství, wiki, heslo, vysvětlení, formulace


Pojem Antabus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antabus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antabus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Antabus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Antabus ve Wikizdrojích

Najít termín Antabus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Antabus na Google.cz

Hledat videa s názvem Antabus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Antabus? resp. jaký je význam slova Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Rejžek? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Defibrilátor, antabus, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.