Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antabus. Co znamená odborný pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je to Antabus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Antabus?

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antabus. Co znamená odborný pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Antabus s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Antabus se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: termín, lékařství, přesný význam, definice, lékařství, odborné názvosloví, pojem, definice pojmu, co znamená, terminus technicus, slovo, význam slova, vysvětlení, význam, co to je, lexikon, heslo, co je to Antabus?


Pojem Antabus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antabus? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Antabus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antabus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Antabus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Antabus na Google.cz

Zkusit najít pojem Antabus ve Wikislovníku

Hledat pojem Antabus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Antabus? resp. co přesně znamená slovo Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Luděk Sobota? Znáte a víte kdo je Rejžek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.