Co je to?
Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je to Antabus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Antabus

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Antabus? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Antabus je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, pojem, definice pojmu, slovník, význam, Antabus, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, význam slova, přesný výraz, termín, Lékařství, co je to Antabus?, popis, informace, co znamená, lexikon


Pojem Antabus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Antabus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Více informací o pojmu Antabus lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Antabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Antabus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antabus ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Antabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Antabus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Antabus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Antabus? resp. co znamená Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Václav Klaus? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.