Co je to?
Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Co je to Antabus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Antabus

Antabus je obchodní název pro Disulfiram, což je přípravek používaný pro léčbu závislosti na alkoholu. Antabus je osvědčený lék existující již několik desetiletí. Funguje tak, že když se člověk napije alkoholu, vyvolá fyzickou nevolnost, čímž by měl napomoci tomu, aby si závislý pacient alkohol zošklivil.


Co je to Antabus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Antabus. Co znamená pojem Antabus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antabus patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: popis, odborný výraz, heslo, formulace, pojem, přesný výraz, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, lexikon, terminologie, vysvětlení, význam, význam pojmu, co znamená, wiki, Lékařství, přesný význam


Pojem Antabus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Antabus?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Disulfiram (INN), známý též pod svým obchodním názvem Antabus, je lék používaný v léčbě závislosti na alkoholu. Novější onkologický výzkum se věnuje jeho účinkům jako možného léku proti rakovině.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Antabus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Antabus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Antabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antabus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antabus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Antabus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antabus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Antabus? resp. jaký je přesný význam slova Antabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antabus, odpověď na dotaz co je to Antabus?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.