Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Co to je Hybnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hybnost?

Hybnost je pojmenování pro fyzikální veličinu, která měří posuvný pohyb tělesa. Jde o součin hmotnosti a rychlosti tohoto tělesa. Jde o vektorovou veličinu, směřující stejně jako rychlost. Hybnost tělesa je stejná jako impulz, který potřebuje síla, aby toto těleso uvedla do pohybu určitou rychlostí. Pokud je nutno těleso zastavit, je potřeba opačný impulz.
Jde-li o izolovanou soustavu, celková hybnost se nemůže měnit. Toto pravidlo je podstatou zákona zachování hybnosti. Hybnosti se týkají dva zákony, zákon zachování celkové hybnosti izolované soustavy těles a zákon o změně hybnosti tělesa.


Co je to Hybnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Hybnost je v kategorii fyzika

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, fyzika, definice pojmu, slovo, co to je, přesný výraz, definice, synonymum, fyzika, terminologie, význam, pojem, lexikon, slovník, přesný význam, význam pojmu


Pojem Hybnost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hybnost dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybnost je fyzikální veličina, která je mírou posuvného pohybu tělesa a je součinem jeho hmotnosti a rychlosti. Hybnost je vektorová veličina, stejně jako rychlost, a má stejný směr. Hybnost tělesa je rovná impulzu síly, který je potřeba na jeho uvedení z klidu do pohybu odpovídající rychlostí; na zastavení je potřeba impulz opačný.
Hybnost je zachovávající se veličina. To znamená, že celková hybnost izolované soustavy se nemůže změnit, což je obsahem zákona zachování hybnosti.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Hybnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Hybnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hybnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hybnost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Hybnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybnost například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hybnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hybnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybnost, odpověď na dotaz co je to Hybnost?. Víte např. kdo to je Hydra? Znáte a víte kdo je Dentista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.