Co je to?
Definice výrazu, termínu Hybnost. Co znamená odborný pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Co je Hybnost?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hybnost?

Hybnost je pojmenování pro fyzikální veličinu, která měří posuvný pohyb tělesa. Jde o součin hmotnosti a rychlosti tohoto tělesa. Jde o vektorovou veličinu, směřující stejně jako rychlost. Hybnost tělesa je stejná jako impulz, který potřebuje síla, aby toto těleso uvedla do pohybu určitou rychlostí. Pokud je nutno těleso zastavit, je potřeba opačný impulz.
Jde-li o izolovanou soustavu, celková hybnost se nemůže měnit. Toto pravidlo je podstatou zákona zachování hybnosti. Hybnosti se týkají dva zákony, zákon zachování celkové hybnosti izolované soustavy těles a zákon o změně hybnosti tělesa.


Co je to Hybnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hybnost. Co znamená odborný pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hybnost? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Hybnost je v kategorii fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, Hybnost, co je to Hybnost?, termín, definice pojmu, heslo, význam pojmu, wiki, co to je, formulace, názvosloví, význam slova, terminologie, slovník, význam, slovo, fyzika


Pojem Hybnost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hybnost?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hybnost je fyzikální veličina, která je mírou posuvného pohybu tělesa a je součinem jeho hmotnosti a rychlosti. Hybnost je vektorová veličina, stejně jako rychlost, a má stejný směr. Hybnost tělesa je rovná impulzu síly, který je potřeba na jeho uvedení z klidu do pohybu odpovídající rychlostí; na zastavení je potřeba impulz opačný.
Hybnost je zachovávající se veličina. To znamená, že celková hybnost izolované soustavy se nemůže změnit, což je obsahem zákona zachování hybnosti.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Hybnost ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Hybnost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Hybnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hybnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Hybnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít Hybnost na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybnost například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co to je Hybnost? resp. co označuje slovo Hybnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybnost, odpověď na dotaz co je to Hybnost?. Víte např. kdo to je Miloslav Bednář? Znáte a víte kdo je Vojtěch Drahokoupil? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, fyzika model, hybnost, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.