Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hybnost. Co znamená odborný pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hybnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hybnost

Hybnost je pojmenování pro fyzikální veličinu, která měří posuvný pohyb tělesa. Jde o součin hmotnosti a rychlosti tohoto tělesa. Jde o vektorovou veličinu, směřující stejně jako rychlost. Hybnost tělesa je stejná jako impulz, který potřebuje síla, aby toto těleso uvedla do pohybu určitou rychlostí. Pokud je nutno těleso zastavit, je potřeba opačný impulz.
Jde-li o izolovanou soustavu, celková hybnost se nemůže měnit. Toto pravidlo je podstatou zákona zachování hybnosti. Hybnosti se týkají dva zákony, zákon zachování celkové hybnosti izolované soustavy těles a zákon o změně hybnosti tělesa.


Co je to Hybnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hybnost. Co znamená odborný pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hybnost s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Hybnost je v kategorii fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, wiki, slovník, význam, lexikon, Hybnost, pojem, heslo, co to je, názvosloví, definice, slovo, co znamená, fyzika, fyzika


Pojem Hybnost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hybnost? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybnost je fyzikální veličina, která je mírou posuvného pohybu tělesa a je součinem jeho hmotnosti a rychlosti. Hybnost je vektorová veličina, stejně jako rychlost, a má stejný směr. Hybnost tělesa je rovná impulzu síly, který je potřeba na jeho uvedení z klidu do pohybu odpovídající rychlostí; na zastavení je potřeba impulz opačný.
Hybnost je zachovávající se veličina. To znamená, že celková hybnost izolované soustavy se nemůže změnit, což je obsahem zákona zachování hybnosti.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Hybnost ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hybnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hybnost ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Hybnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Hybnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Hybnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hybnost? resp. co se skrývá pod slovem Hybnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybnost, odpověď na dotaz co je to Hybnost?. Víte např. kdo to je Emerson Fittipaldi? Znáte a víte kdo je Frikulín? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hybnost v jiné sekci než fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.