Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hybnost. Co znamená odborný pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hybnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hybnost?

Hybnost je pojmenování pro fyzikální veličinu, která měří posuvný pohyb tělesa. Jde o součin hmotnosti a rychlosti tohoto tělesa. Jde o vektorovou veličinu, směřující stejně jako rychlost. Hybnost tělesa je stejná jako impulz, který potřebuje síla, aby toto těleso uvedla do pohybu určitou rychlostí. Pokud je nutno těleso zastavit, je potřeba opačný impulz.
Jde-li o izolovanou soustavu, celková hybnost se nemůže měnit. Toto pravidlo je podstatou zákona zachování hybnosti. Hybnosti se týkají dva zákony, zákon zachování celkové hybnosti izolované soustavy těles a zákon o změně hybnosti tělesa.


Co je to Hybnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hybnost. Co znamená odborný pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hybnost? s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Hybnost je v sekci fyzika

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, fyzika, přesný výraz, synonymum, co je to Hybnost?, definice, odborný výraz, co to je, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, Hybnost, definice pojmu, popis, lexikon, fyzika, termín


Pojem Hybnost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hybnost píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybnost je fyzikální veličina, která je mírou posuvného pohybu tělesa a je součinem jeho hmotnosti a rychlosti. Hybnost je vektorová veličina, stejně jako rychlost, a má stejný směr. Hybnost tělesa je rovná impulzu síly, který je potřeba na jeho uvedení z klidu do pohybu odpovídající rychlostí; na zastavení je potřeba impulz opačný.
Hybnost je zachovávající se veličina. To znamená, že celková hybnost izolované soustavy se nemůže změnit, což je obsahem zákona zachování hybnosti.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Hybnost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hybnost ve Wikimedia Commons

Najít výraz Hybnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hybnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Hybnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Hybnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hybnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hybnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybnost, odpověď na dotaz co je to Hybnost?. Víte např. kdo to je Císařovna? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.