Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hybnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hybnost

Hybnost je pojmenování pro fyzikální veličinu, která měří posuvný pohyb tělesa. Jde o součin hmotnosti a rychlosti tohoto tělesa. Jde o vektorovou veličinu, směřující stejně jako rychlost. Hybnost tělesa je stejná jako impulz, který potřebuje síla, aby toto těleso uvedla do pohybu určitou rychlostí. Pokud je nutno těleso zastavit, je potřeba opačný impulz.
Jde-li o izolovanou soustavu, celková hybnost se nemůže měnit. Toto pravidlo je podstatou zákona zachování hybnosti. Hybnosti se týkají dva zákony, zákon zachování celkové hybnosti izolované soustavy těles a zákon o změně hybnosti tělesa.


Co je to Hybnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hybnost? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hybnost patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, Hybnost, terminologie, přesný význam, wiki, co to je, terminus technicus, lexikon, definice, přesný výraz, význam pojmu, slovo, termín, význam, informace, formulace, názvosloví, pojem


Pojem Hybnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hybnost? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hybnost je fyzikální veličina, která je mírou posuvného pohybu tělesa a je součinem jeho hmotnosti a rychlosti. Hybnost je vektorová veličina, stejně jako rychlost, a má stejný směr. Hybnost tělesa je rovná impulzu síly, který je potřeba na jeho uvedení z klidu do pohybu odpovídající rychlostí; na zastavení je potřeba impulz opačný.
Hybnost je zachovávající se veličina. To znamená, že celková hybnost izolované soustavy se nemůže změnit, což je obsahem zákona zachování hybnosti.

Další zdroje informací

Najít heslo Hybnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Hybnost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Hybnost ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Hybnost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hybnost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybnost například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hybnost? resp. co znamená výraz Hybnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybnost, odpověď na dotaz co je to Hybnost?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Saturn? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.