Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hybnost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hybnost?

Hybnost je pojmenování pro fyzikální veličinu, která měří posuvný pohyb tělesa. Jde o součin hmotnosti a rychlosti tohoto tělesa. Jde o vektorovou veličinu, směřující stejně jako rychlost. Hybnost tělesa je stejná jako impulz, který potřebuje síla, aby toto těleso uvedla do pohybu určitou rychlostí. Pokud je nutno těleso zastavit, je potřeba opačný impulz.
Jde-li o izolovanou soustavu, celková hybnost se nemůže měnit. Toto pravidlo je podstatou zákona zachování hybnosti. Hybnosti se týkají dva zákony, zákon zachování celkové hybnosti izolované soustavy těles a zákon o změně hybnosti tělesa.


Co je to Hybnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hybnost sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hybnost patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, popis, co znamená, význam pojmu, Fyzika, názvosloví, synonymum, terminus technicus, termín, vysvětlení, pojem, heslo, slovník, Fyzika, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Hybnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hybnost?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hybnost je fyzikální veličina, která je mírou posuvného pohybu tělesa a je součinem jeho hmotnosti a rychlosti. Hybnost je vektorová veličina, stejně jako rychlost, a má stejný směr. Hybnost tělesa je rovná impulzu síly, který je potřeba na jeho uvedení z klidu do pohybu odpovídající rychlostí; na zastavení je potřeba impulz opačný.
Hybnost je zachovávající se veličina. To znamená, že celková hybnost izolované soustavy se nemůže změnit, což je obsahem zákona zachování hybnosti.

Další zdroje informací o slovu Hybnost

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hybnost ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hybnost na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hybnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Hybnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Hybnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hybnost? resp. jaká je definice termínu Hybnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybnost, odpověď na dotaz co je to Hybnost?. Víte např. kdo to je Tomáš Garrigue Masaryk? Znáte a víte kdo je Michaela Maurerová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.