Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hybnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hybnost?

Hybnost je pojmenování pro fyzikální veličinu, která měří posuvný pohyb tělesa. Jde o součin hmotnosti a rychlosti tohoto tělesa. Jde o vektorovou veličinu, směřující stejně jako rychlost. Hybnost tělesa je stejná jako impulz, který potřebuje síla, aby toto těleso uvedla do pohybu určitou rychlostí. Pokud je nutno těleso zastavit, je potřeba opačný impulz.
Jde-li o izolovanou soustavu, celková hybnost se nemůže měnit. Toto pravidlo je podstatou zákona zachování hybnosti. Hybnosti se týkají dva zákony, zákon zachování celkové hybnosti izolované soustavy těles a zákon o změně hybnosti tělesa.


Co je to Hybnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hybnost. Co znamená pojem Hybnost z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hybnost? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hybnost se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam, wiki, formulace, heslo, termín, význam pojmu, lexikon, slovník, slovo, terminologie, definice, synonymum, přesný výraz, Fyzika, názvosloví, přesný význam, Hybnost, co je to Hybnost?


Pojem Hybnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hybnost ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hybnost na Youtube

Vyhledat výraz Hybnost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hybnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Hybnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Hybnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hybnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hybnost? resp. co znamená Hybnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hybnost, odpověď na dotaz co je to Hybnost?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Martin Rota? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.