Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šodó. Co znamená pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Co je to Šodó? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šodó?

Šodó je pojem označující buď kulinářský pojem – horkou pěnu z vína a šlehaných žloutků, se kterou se setkáváme u receptu na tzv. buchtičky se šodó, nebo japonské kaligrafické umění.
Šodó jako potravina se vyrábí ušleháním žloutků v bílém vínu v horké lázni, výsledná směs se dochucuje dalšími přísadami. Často se lze setkat s napodobeninou šodó z řídkého vanilkového pudingu, ochuceného rumem. Existuje mnoho variant recepů, liší se například druhem použitého alkoholu (víno, rum).


Co je to Šodó? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šodó. Co znamená pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Šodó s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šodó se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, co znamená, formulace, popis, informace, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, co to je, vysvětlení, slovník, Jídlo, názvosloví, heslo, Jídlo, pojem


Pojem Šodó je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Buchtičky se šodó

Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA
Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA


Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Šodó ve Wikipedii

Zkusit najít termín Šodó ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Šodó ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Šodó na Youtube

Hledat termín Šodó na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šodó ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šodó například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Šodó? resp. jaká je definice slova Šodó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šodó, odpověď na dotaz co je to Šodó?. Víte např. kdo to je Emma Smetana? Znáte a víte kdo je Monika Absolonová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.