Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šodó. Co znamená pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Co je to Šodó? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šodó?

Šodó je pojem označující buď kulinářský pojem – horkou pěnu z vína a šlehaných žloutků, se kterou se setkáváme u receptu na tzv. buchtičky se šodó, nebo japonské kaligrafické umění.
Šodó jako potravina se vyrábí ušleháním žloutků v bílém vínu v horké lázni, výsledná směs se dochucuje dalšími přísadami. Často se lze setkat s napodobeninou šodó z řídkého vanilkového pudingu, ochuceného rumem. Existuje mnoho variant recepů, liší se například druhem použitého alkoholu (víno, rum).


Co je to Šodó? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šodó. Co znamená pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šodó s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šodó se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminologie, význam slova, význam pojmu, informace, synonymum, termín, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, Jídlo, co je to Šodó?, lexikon, definice pojmu, co to je, přesný význam, význam, heslo, slovo


Pojem Šodó je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Buchtičky se šodó

Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA
Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA


Zkuste zjistit více informací o slovu Šodó v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Šodó ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šodó ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Šodó ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Šodó ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Šodó ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Šodó na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Šodó například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Šodó? resp. co to je Šodó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šodó, odpověď na dotaz co je to Šodó?. Víte např. kdo to je Ivan Pilný? Znáte a víte kdo je Janek Ledecký? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.