Co je to?
Definice výrazu, termínu Šodó. Co znamená odborný pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Co je Šodó? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šodó

Šodó je pojem označující buď kulinářský pojem – horkou pěnu z vína a šlehaných žloutků, se kterou se setkáváme u receptu na tzv. buchtičky se šodó, nebo japonské kaligrafické umění.
Šodó jako potravina se vyrábí ušleháním žloutků v bílém vínu v horké lázni, výsledná směs se dochucuje dalšími přísadami. Často se lze setkat s napodobeninou šodó z řídkého vanilkového pudingu, ochuceného rumem. Existuje mnoho variant recepů, liší se například druhem použitého alkoholu (víno, rum).


Co je to Šodó? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šodó. Co znamená odborný pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Šodó? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Šodó je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, termín, názvosloví, co znamená, co je to Šodó?, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, definice, význam slova, synonymum, odborný výraz, wiki, co to je, význam, slovo


Pojem Šodó je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Buchtičky se šodó

Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA
Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA


Linky na další online zdroje

Hledat frázi Šodó ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Šodó ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Šodó ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šodó ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Šodó na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šodó ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šodó například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Šodó? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Šodó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šodó, odpověď na dotaz co je to Šodó?. Víte např. kdo to je Rošťák? Znáte a víte kdo je František Nedvěd? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Šodó i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.