Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šodó. Co znamená pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Co je to Šodó? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Šodó?

Šodó je pojem označující buď kulinářský pojem – horkou pěnu z vína a šlehaných žloutků, se kterou se setkáváme u receptu na tzv. buchtičky se šodó, nebo japonské kaligrafické umění.
Šodó jako potravina se vyrábí ušleháním žloutků v bílém vínu v horké lázni, výsledná směs se dochucuje dalšími přísadami. Často se lze setkat s napodobeninou šodó z řídkého vanilkového pudingu, ochuceného rumem. Existuje mnoho variant recepů, liší se například druhem použitého alkoholu (víno, rum).


Co je to Šodó? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šodó. Co znamená pojem Šodó z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Šodó? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šodó je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, co je to Šodó?, význam, co to je, Jídlo, odborné názvosloví, terminus technicus, definice, termín, pojem, přesný výraz, formulace, wiki, názvosloví, odborný výraz, slovník, slovo, co znamená


Pojem Šodó je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Buchtičky se šodó

Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA
Buchtičky s krémem, resp. dukátové buchtičky. Autor/zdroj: Palickap / Wikimedia commons / CC BY-SA


Více informací o pojmu Šodó lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Šodó na Youtube

Vyhledat slovo Šodó ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Šodó ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Šodó ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šodó ve Wikimedia Commons

Najít slovo Šodó ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šodó například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Šodó? resp. co přesně označuje termín Šodó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šodó, odpověď na dotaz co je to Šodó?. Víte např. kdo to je Hynek Kmoníček? Znáte a víte kdo je Janek Ledecký? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.