Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Plovoucí podlaha. Co znamená pojem Plovoucí podlaha z kategorie Stavebnictví?

Co to je Plovoucí podlaha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha je typ skládané podlahy, která v sobě má zvukovou izolační vrstvu. Hodí se hlavně do bytů nebo různých typů kanceláří. Může se jednat např. o laminátovou, dřevěnou, dýhovanou, korkovou nebo linoleovou plovoucí podlahu. Lehká varianta se klade na materiál na dřevním základě, těžká na betonový základ.
Velkou předností plovoucí podlahy je zvuková izolace, dále pak rychlé a čisté položení. Je také zdravotně nezávadná, lehce se udržuje a její cena je příznivá. Nehodí se však do vlhkých místností nebo tam, kde dochází k častým změnám teplot.


Co je to Plovoucí podlaha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Plovoucí podlaha. Co znamená pojem Plovoucí podlaha z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Plovoucí podlaha? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plovoucí podlaha je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, popis, vysvětlení, slovo, názvosloví, formulace, informace, slovník, Stavebnictví, přesný výraz, terminologie, Stavebnictví, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, heslo, co je to Plovoucí podlaha?, význam


Pojem Plovoucí podlaha je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plovoucí podlaha? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plovoucí podlaha je druh podlahy, která ve své skladbě obsahuje zvukově-izolační vrstvu. Používá se především v bytových prostorách. Díky svým dobrým vlastnostem je vhodná i v prostorách veřejných budov, ve kterých jsou mnohem větší nároky.
Nejvýznamnější výhodou plovoucí podlahy je její akustická izolace, která zabraňuje přenosu hluku z místnosti do ostatních částí domu. Mezi další výhody plovoucích podlah patří zejména rychlost montáže a čistota při pokládce. Dále menší nároky na pevnost podkladu, zdravotní nezávadnost, jednoduchá údržba a v neposlední řadě i snadná demontáž a cena.
Plovoucí podlahy nejsou vhodné do vlhkých místností či místností s často se měnícím klimatem jako jsou předsíně, vstupní haly apod.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Plovoucí podlaha ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Plovoucí podlaha ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Plovoucí podlaha ve Wikislovníku

Hledat termín Plovoucí podlaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Plovoucí podlaha ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plovoucí podlaha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Plovoucí podlaha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Plovoucí podlaha? resp. co označuje slovo Plovoucí podlaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plovoucí podlaha, odpověď na dotaz co je to Plovoucí podlaha?. Víte např. kdo to je Julia Roberts? Znáte a víte kdo je Přemysl Otakar II? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.