Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Plovoucí podlaha. Co znamená pojem Plovoucí podlaha z kategorie Stavebnictví?

Co je Plovoucí podlaha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Plovoucí podlaha?

Plovoucí podlaha je typ skládané podlahy, která v sobě má zvukovou izolační vrstvu. Hodí se hlavně do bytů nebo různých typů kanceláří. Může se jednat např. o laminátovou, dřevěnou, dýhovanou, korkovou nebo linoleovou plovoucí podlahu. Lehká varianta se klade na materiál na dřevním základě, těžká na betonový základ.
Velkou předností plovoucí podlahy je zvuková izolace, dále pak rychlé a čisté položení. Je také zdravotně nezávadná, lehce se udržuje a její cena je příznivá. Nehodí se však do vlhkých místností nebo tam, kde dochází k častým změnám teplot.


Co je to Plovoucí podlaha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Plovoucí podlaha. Co znamená pojem Plovoucí podlaha z kategorie Stavebnictví?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Plovoucí podlaha? Potom se o definici podělte s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Plovoucí podlaha se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, pojem, přesný význam, informace, odborné názvosloví, stavebnictví, odborný výraz, synonymum, formulace, slovo, co znamená, wiki, význam, co je to Plovoucí podlaha?, termín, přesný výraz, heslo, slovník


Pojem Plovoucí podlaha je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plovoucí podlaha? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Plovoucí podlaha je druh podlahy, která ve své skladbě obsahuje zvukově-izolační vrstvu. Používá se především v bytových prostorách. Díky svým dobrým vlastnostem je vhodná i v prostorách veřejných budov, ve kterých jsou mnohem větší nároky.
Nejvýznamnější výhodou plovoucí podlahy je její akustická izolace, která zabraňuje přenosu hluku z místnosti do ostatních částí domu. Mezi další výhody plovoucích podlah patří zejména rychlost montáže a čistota při pokládce. Dále menší nároky na pevnost podkladu, zdravotní nezávadnost, jednoduchá údržba a v neposlední řadě i snadná demontáž a cena.
Plovoucí podlahy nejsou vhodné do vlhkých místností či místností s často se měnícím klimatem jako jsou předsíně, vstupní haly apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plovoucí podlaha ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plovoucí podlaha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Plovoucí podlaha ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Plovoucí podlaha ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Plovoucí podlaha ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Plovoucí podlaha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plovoucí podlaha například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Plovoucí podlaha? resp. jaký je přesný význam slova Plovoucí podlaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plovoucí podlaha, odpověď na dotaz co je to Plovoucí podlaha?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Jerry Hall? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.