Co je to?
Definice výrazu Plovoucí podlaha. Co znamená odborný pojem Plovoucí podlaha z kategorie Stavebnictví?

Co je Plovoucí podlaha?

Co znamená pojem, definice termínu Plovoucí podlaha?

Plovoucí podlaha je typ skládané podlahy, která v sobě má zvukovou izolační vrstvu. Hodí se hlavně do bytů nebo různých typů kanceláří. Může se jednat např. o laminátovou, dřevěnou, dýhovanou, korkovou nebo linoleovou plovoucí podlahu. Lehká varianta se klade na materiál na dřevním základě, těžká na betonový základ.
Velkou předností plovoucí podlahy je zvuková izolace, dále pak rychlé a čisté položení. Je také zdravotně nezávadná, lehce se udržuje a její cena je příznivá. Nehodí se však do vlhkých místností nebo tam, kde dochází k častým změnám teplot.


Co je to Plovoucí podlaha? Význam slova, termín, Definice výrazu Plovoucí podlaha. Co znamená odborný pojem Plovoucí podlaha z kategorie Stavebnictví?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Plovoucí podlaha můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Plovoucí podlaha je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, definice, odborný výraz, synonymum, pojem, význam slova, wiki, co znamená, názvosloví, popis, terminus technicus, heslo, stavebnictví, přesný význam, vysvětlení, lexikon, stavebnictví


Pojem Plovoucí podlaha je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plovoucí podlaha? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Plovoucí podlaha je druh podlahy, která ve své skladbě obsahuje zvukově-izolační vrstvu. Používá se především v bytových prostorách. Díky svým dobrým vlastnostem je vhodná i v prostorách veřejných budov, ve kterých jsou mnohem větší nároky.
Nejvýznamnější výhodou plovoucí podlahy je její akustická izolace, která zabraňuje přenosu hluku z místnosti do ostatních částí domu. Mezi další výhody plovoucích podlah patří zejména rychlost montáže a čistota při pokládce. Dále menší nároky na pevnost podkladu, zdravotní nezávadnost, jednoduchá údržba a v neposlední řadě i snadná demontáž a cena.
Plovoucí podlahy nejsou vhodné do vlhkých místností či místností s často se měnícím klimatem jako jsou předsíně, vstupní haly apod.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Plovoucí podlaha ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Plovoucí podlaha ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Plovoucí podlaha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Plovoucí podlaha ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Plovoucí podlaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plovoucí podlaha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Plovoucí podlaha například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Plovoucí podlaha? resp. jaká je definice slova Plovoucí podlaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plovoucí podlaha, odpověď na dotaz co je to Plovoucí podlaha?. Víte např. kdo to je Marek Benda? Znáte a víte kdo je Candice Swanepoel? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Plovoucí podlaha i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, Velký dům, plovoucí podlaha, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.