Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zelňačka. Co znamená pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Co je to Zelňačka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zelňačka?

Zelňačka je označení typické české polévky, jejíž podstatou je vždy zelí. Jde o polévku, která se podává jako hlavní jídlo, protože je velice vydatná. Přílohou k ní může být chléb nebo různé druhy pečiva. Má mnoho krajových i rodinných variant. K základní surovině – zelí – se přidává zelenina, hlavně cibule a brambory. Koření se solí, pepřem, kmínem a u varianty s klobásou, slaninou nebo uzeným také paprika. Je možné přidat i houby. Zelňačka se zahušťuje jíškou, je možné zjemnit ji smetanou – jak sladkou, tak zakysanou.
Někdy se vaří i bílá zelňačka pouze ze zelí a brambor, doplněná mlékem či smetanou. Zelňačka je tradičním pokrmem již od středověku, její jednoduchá varianta patřila k hlavním pokrmům hlavně na venkově či v chudších rodinách.


Co je to Zelňačka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zelňačka. Co znamená pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zelňačka s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zelňačka patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: slovo, popis, terminologie, názvosloví, informace, přesný výraz, formulace, význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, význam, co znamená, heslo, Jídlo, význam slova, Zelňačka, slovník


Pojem Zelňačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zelňačka dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zelňačka je tradiční česká zelná polévka. Patří mezi syté a vydatné polévky a vaří se velkém množství variant. Základem je vždy zelí, obvykle kysané, a další zelenina jako brambory nebo cibule. Koření se obvykle solí, pepřem, kmínem a paprikou. Může se přidat slanina, uzené maso nebo klobása, sušené houby, a na konci lze polévku doplnit zakysanou nebo sladkou smetanou.

Zkuste zjistit více informací o slovu Zelňačka v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Zelňačka ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Zelňačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Zelňačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zelňačka na Youtube

Vyhledat výraz Zelňačka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Zelňačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelňačka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zelňačka? resp. co znamená slovo Zelňačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelňačka, odpověď na dotaz co je to Zelňačka?. Víte např. kdo to je Heidi Janků? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.