Co je to?
Definice výrazu, termínu Zelňačka. Co znamená odborný pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Co je Zelňačka?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zelňačka

Zelňačka je označení typické české polévky, jejíž podstatou je vždy zelí. Jde o polévku, která se podává jako hlavní jídlo, protože je velice vydatná. Přílohou k ní může být chléb nebo různé druhy pečiva. Má mnoho krajových i rodinných variant. K základní surovině – zelí – se přidává zelenina, hlavně cibule a brambory. Koření se solí, pepřem, kmínem a u varianty s klobásou, slaninou nebo uzeným také paprika. Je možné přidat i houby. Zelňačka se zahušťuje jíškou, je možné zjemnit ji smetanou – jak sladkou, tak zakysanou.
Někdy se vaří i bílá zelňačka pouze ze zelí a brambor, doplněná mlékem či smetanou. Zelňačka je tradičním pokrmem již od středověku, její jednoduchá varianta patřila k hlavním pokrmům hlavně na venkově či v chudších rodinách.


Co je to Zelňačka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zelňačka. Co znamená odborný pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zelňačka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Zelňačka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, co znamená, formulace, co je to Zelňačka?, jídlo, definice pojmu, Zelňačka, definice, význam pojmu, co to je, popis, odborný výraz, wiki, heslo, pojem, názvosloví, přesný význam, význam


Pojem Zelňačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zelňačka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zelňačka je tradiční česká zelná polévka. Patří mezi syté a vydatné polévky a vaří se velkém množství variant. Základem je vždy zelí, obvykle kysané, a další zelenina jako brambory nebo cibule. Koření se obvykle solí, pepřem, kmínem a paprikou. Může se přidat slanina, uzené maso nebo klobása, sušené houby, a na konci lze polévku doplnit zakysanou nebo sladkou smetanou.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Zelňačka na Google obrázcích

Najít výraz Zelňačka ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zelňačka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelňačka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Zelňačka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Zelňačka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelňačka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Zelňačka? resp. co je to Zelňačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelňačka, odpověď na dotaz co je to Zelňačka?. Víte např. kdo to je Aparátčík? Znáte a víte kdo je Ignác z Loyoly? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, brusinky, zelňačka, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.