Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelňačka. Co znamená odborný pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Co je to Zelňačka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zelňačka?

Zelňačka je označení typické české polévky, jejíž podstatou je vždy zelí. Jde o polévku, která se podává jako hlavní jídlo, protože je velice vydatná. Přílohou k ní může být chléb nebo různé druhy pečiva. Má mnoho krajových i rodinných variant. K základní surovině – zelí – se přidává zelenina, hlavně cibule a brambory. Koření se solí, pepřem, kmínem a u varianty s klobásou, slaninou nebo uzeným také paprika. Je možné přidat i houby. Zelňačka se zahušťuje jíškou, je možné zjemnit ji smetanou – jak sladkou, tak zakysanou.
Někdy se vaří i bílá zelňačka pouze ze zelí a brambor, doplněná mlékem či smetanou. Zelňačka je tradičním pokrmem již od středověku, její jednoduchá varianta patřila k hlavním pokrmům hlavně na venkově či v chudších rodinách.


Co je to Zelňačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelňačka. Co znamená odborný pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zelňačka s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Zelňačka patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, slovník, jídlo, přesný výraz, jídlo, co je to Zelňačka?, co to je, definice, odborné názvosloví, Zelňačka, vysvětlení, definice pojmu, co znamená, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, význam


Pojem Zelňačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zelňačka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelňačka je tradiční česká zelná polévka. Patří mezi syté a vydatné polévky a vaří se velkém množství variant. Základem je vždy zelí, obvykle kysané, a další zelenina jako brambory nebo cibule. Koření se obvykle solí, pepřem, kmínem a paprikou. Může se přidat slanina, uzené maso nebo klobása, sušené houby, a na konci lze polévku doplnit zakysanou nebo sladkou smetanou.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Zelňačka ve Wikislovníku

Hledat termín Zelňačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Zelňačka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelňačka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Zelňačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Zelňačka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelňačka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Zelňačka? resp. co označuje slovo Zelňačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelňačka, odpověď na dotaz co je to Zelňačka?. Víte např. kdo to je Poddaný? Znáte a víte kdo je Jan Mikolášek? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zelňačka v jiné sekci než jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.