Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zelňačka. Co znamená pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Co je to Zelňačka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zelňačka?

Zelňačka je označení typické české polévky, jejíž podstatou je vždy zelí. Jde o polévku, která se podává jako hlavní jídlo, protože je velice vydatná. Přílohou k ní může být chléb nebo různé druhy pečiva. Má mnoho krajových i rodinných variant. K základní surovině – zelí – se přidává zelenina, hlavně cibule a brambory. Koření se solí, pepřem, kmínem a u varianty s klobásou, slaninou nebo uzeným také paprika. Je možné přidat i houby. Zelňačka se zahušťuje jíškou, je možné zjemnit ji smetanou – jak sladkou, tak zakysanou.
Někdy se vaří i bílá zelňačka pouze ze zelí a brambor, doplněná mlékem či smetanou. Zelňačka je tradičním pokrmem již od středověku, její jednoduchá varianta patřila k hlavním pokrmům hlavně na venkově či v chudších rodinách.


Co je to Zelňačka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zelňačka. Co znamená pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Zelňačka? Pak se o ní podělte s kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Zelňačka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, slovo, terminus technicus, slovník, přesný výraz, význam slova, co znamená, formulace, Zelňačka, popis, synonymum, definice, lexikon, jídlo, odborný výraz, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Zelňačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Zelňačka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelňačka je tradiční česká zelná polévka. Patří mezi syté a vydatné polévky a vaří se velkém množství variant. Základem je vždy zelí, obvykle kysané, a další zelenina jako brambory nebo cibule. Koření se obvykle solí, pepřem, kmínem a paprikou. Může se přidat slanina, uzené maso nebo klobása, sušené houby, a na konci lze polévku doplnit zakysanou nebo sladkou smetanou.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Zelňačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelňačka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Zelňačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Zelňačka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zelňačka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zelňačka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelňačka například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Zelňačka? resp. jaký je význam pojmu Zelňačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelňačka, odpověď na dotaz co je to Zelňačka?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Ondřej Dostál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Zelňačka i v jiné sekci než v jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.