Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelňačka. Co znamená odborný pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Co je to Zelňačka? Význam slova

Co znamená termín Zelňačka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zelňačka je označení typické české polévky, jejíž podstatou je vždy zelí. Jde o polévku, která se podává jako hlavní jídlo, protože je velice vydatná. Přílohou k ní může být chléb nebo různé druhy pečiva. Má mnoho krajových i rodinných variant. K základní surovině – zelí – se přidává zelenina, hlavně cibule a brambory. Koření se solí, pepřem, kmínem a u varianty s klobásou, slaninou nebo uzeným také paprika. Je možné přidat i houby. Zelňačka se zahušťuje jíškou, je možné zjemnit ji smetanou – jak sladkou, tak zakysanou.
Někdy se vaří i bílá zelňačka pouze ze zelí a brambor, doplněná mlékem či smetanou. Zelňačka je tradičním pokrmem již od středověku, její jednoduchá varianta patřila k hlavním pokrmům hlavně na venkově či v chudších rodinách.


Co je to Zelňačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelňačka. Co znamená odborný pojem Zelňačka z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zelňačka? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Zelňačka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, informace, slovník, definice, jídlo, wiki, odborné názvosloví, slovo, co znamená, popis, terminologie, názvosloví, definice pojmu, synonymum, Zelňačka, vysvětlení, pojem, význam slova


Pojem Zelňačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zelňačka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Zelňačka je tradiční česká zelná polévka. Patří mezi syté a vydatné polévky a vaří se velkém množství variant. Základem je vždy zelí, obvykle kysané, a další zelenina jako brambory nebo cibule. Koření se obvykle solí, pepřem, kmínem a paprikou. Může se přidat slanina, uzené maso nebo klobása, sušené houby, a na konci lze polévku doplnit zakysanou nebo sladkou smetanou.

Další informace o pojmu Zelňačka hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Zelňačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Zelňačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zelňačka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Zelňačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zelňačka na Youtube

Zkusit najít slovo Zelňačka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelňačka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Zelňačka? resp. jaký je přesný význam slova Zelňačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelňačka, odpověď na dotaz co je to Zelňačka?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Samorost? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.